3 labas lietas..

ienāca prātā ideja kā efektīvi un interesantā veidā izplatīt labas filmas, informāciju par alternatīvajām enerģijām (kā uzbūvēt) un dažādām citām lietām, kas nav ielaistas “masās”.

jāuzvēlas kādu labu lietu izplatīt un jāizplata to 3 cilvēkiem, vai jāiemāca, vai jāpastāsa, jāinformē, utml. ar norunu, ka šie 3 cilvēki šo informāciju nodos nākošajiem 3 cilvēkim. šādā veidā veidojas liels sazarots zars un informācija būtībā izplatās ģeometriskajā progresijā un, kas ir veinkārši burvīgi (!), izveidojas apgrieztā piramīda un informācija strauji izplatā nevis kā tas ir trsdicionālajā piramīdas hirearhijā, kad apakša nezin, kas notiek augšā, bet augša zin, kas notiek apakšā, tā iegūstot pār apakšu kontroli..

apdomājot domu tālāk izveidojās koncepts par mājaslapu, kurā varētu publicēt šīs izplatāmās idejas un, ja tev piemēram nav ideja ko izplatīt, vari izvēlēties jau darbojošos ideju, kuru jau kāds ir sācis izplatīt un ir jau izveidojies zars.

šajā mājaslapa varētu arī piefiksēt cilvēkus, kuri ideju ir nodevuši tālāk un tie, kas to nodod vēl tālāk trijiem cilvēkiem, u.t.t. tādā veidā veidojot vizuālu izplatības zaru, kas ļautu sekot ideju un zināšanu popularitātei un izplatības ātrumam.

bet tā kā darbojos jau pie vairākiem projektiem, mājaslapas ideju aprakstu ar domu, varbūt to lasīs kāds, kurš būtu gatavs to realizēt. ja ir interese, varētu satikties un paslīpēt ideju vai arī vienkārši priecātos, ja pastāstītu/parādītu, ka un kā projekts top..

tas protams nenozīmē, ka bez mājaslapas šī lieta nedarbojas. tai ir jādarbojas!

to var arī kautvai novienkāršot tik tālu, ka idejas tiek apkopotas kaut vai komentāros!

12 thoughts on “3 labas lietas..”

 1. Bij jau tada doma, bet piemeram ir Instructables kru ir daleji pilns ar suudiem. Mosh kkadu baloshsanu vajag. Un ir gana lapas kur ir visadas intresantas idejas LV

 2. Kaspar, par šo metodi ir jau diezgan skaista filma: Pay It Forward. Noskaties 🙂

  Interesanti jau to visu apkopot, vajag tik entuziasmu.

 3. Man patīk doma par informācijas izplatīšanu. Bet es tomēr atbalstu pieeju – kas meklē, tas atrod. T.i., ja cilvēks grib uzņemt informāciju, tā pie viņa atnāk pati. Ja cilvēks negrib, tad nav jēgas viņu mēģināt pārliecināt. Sludināšana mani pašu tracina – visi tie cilvēki ar grāmatiņām rokās, kas klauvē pie durvīm. Ļoti iespējams, ka viņi nes svarīgu vēsti. Bet es pats varu to sameklēt.

  Manuprāt, vajag visas vērtīgās lietas pārvērst par “stilīgu fīču” un sasniegt kritisko masu. Tad tā sniega bumba sakustās un cilvēki paši sāk postēt visos twiteros, purnugrāmatās un citur. Piemēram, uztaisi iekārtu, kur maziņš helikopterītis lido bez baterijām. Un palaid feisbukā, jūtubē. Tiksi iekšā engadzet, slashdot utt un divu dienu laikā par Tevi zinās visa pasaule! Mūsdienu sociālie tīkli ir kaut kas trakāks par ģeomerisko progresiju 🙂

 4. Piekrītu, ka šādu info vajadzētu nedaudz izplatīt un savā veidā publicēt, bet tam tomēr jāpaliek nedaudz zemā profilā, jo bez tām gaišajām galvām, kas meklē atbildes un savu ceļu, ir otra puse, kas to visu pieķēzis ar skeptisku žulti. Šai mājaslapai vai ziņojumu dēlim jābūt brīvi pieejamam priekš visiem, bet tai pat laikā to jākontrolē šauram uzticamam lokam un jāizslēdz iespēja balsot, komentēt un visādi citādi izteikt domas, jo tur parādīsies kaudze negāciju, kas slāpēs patiesi mesidžu. Tas varētu but melns uz balta linku saraksts ar trīs teikumu aprakstu un viss. Talak jau tur lai katrs mekle kas interese vai ari lai nekle to ko kads ieteica.
  Jo mazak mehansimu un sarezgitu iespeju, jo mazak iespeja k kads var to cakaret.

  Tads luk mans viedoklis 🙂

  Ps – labprat padakitos ar filmama un materualiem ja sis projekts tikti realizets.

 5. Nu var jau arī vienkāršot.
  Ja informācija šķiet svarīga, izplatu trijās dažādās sabiedrībās, piem., darbā, ģimenē un starp domubiedriem. Vai arī citādās sev pazīstamās grupās, kur cits ar citu komunicē. Ja man ir vēlme dalīties ar informāciju, tad arī dalos. Katrā sabiedrībā atradīsies tādi, kas ir vienaldzīgi, bet būs arī tādi, kas būs par vai pret – un šie cilvēki der, jo viņu prātā paliks un, iespējams, viņi arī būs informācijas tālāknesēji.

 6. Man patīk augstāk esošais komentārs, tik žēl, ka tas nav manējais, neskatoties uz to, ka ‘nicku’ izmantoju vairāk kā 5g.
  Uzstādījums 3 man šķiet lieks, galvenais būtu cilvēkam ar zināšanām paturēt apziņā faktu, ka viņš var dalīties. Nu un E vide, kā vieta, kur piedāvāt savas prasmes.

 7. @Kurt Filippe

  Slāpēt gan neko nevajag. Visiem ir tiesības brīvi izpausties, arī žulti izmest, ja tā vēlas! No tā jau arī brīvi domājoši cilvēki atšķiras no zombijiem – spēja uzklausīt un analizēt jebkuru viedokli.

Comments are closed.