30 dienas pārtapa par 12 – pārgāju uz augļēšanu

tā nusanāca, ka 30 dienu laikā kurās biju plānojis katru dienu ko ēdu kā svaigēdājs, pārgāju uz sašķidrinātu augļu lietošanu. tādēļ arī pēc 12 dienas vairs neturpināšu.

sašķidrināti augļi joprojām ir zem svaigēšanas kategorijas, bet tomēr vārds svaigēšana īsti to neizsaka.. varbūt drīzāk – svaigēdājs augļēdājs, jeb prezīzāk – svaigedājs sašķidrinātu augļu ēdājs.. kautkā neskan 🙂

bet ne jau nosaukumā ir tā lieta…

angliski parasti lieto terminus – fruitarian, liquidarian.

14 thoughts on “30 dienas pārtapa par 12 – pārgāju uz augļēšanu”

 1. sveiks,
  lasot tavu rakstito, gribas pajautaat – cik daudz laika tu pateeree dienaa paartikas ieguvei un sagatavosanai(tirgus, sevis izaudzeeta, utt..)

  Jo kaa zinaams laiks un nauda principaa ir saliidzinaamas lietas. viena galeejiiba – tu kaadam samaksaa un paartika tev tiek piegaadaata jau sagatavotaa veidaa, tu vari pilniibaa pieveersties sevis pilnveidosanai. otra galeejiiba – tu visu dari un audzee pats, principaa par tava dziives galveno meerkji kluust izdziivoshana. kur tajaa visaa atrodies tu ? jo lasot iepriekseejos rakstus, liekas ka tev ir svariigi dabuut visu “leetaak”. vai tiesaam tas ir [viens no] tavs meerkis ?

 2. @martins lētāk tas nav mērķis, tā ir procesa sastāvdaļa.. mērķi ir un labi zinu uz ko virzos.. par daudz ko protams es te neuzrakstu, līdz ar to saprotu, ka daudz kas var šķist neskaidrs..

 3. @martins man ir burvīga dzīve! to noteikti par izdzīvošanu nevarētu nosaukt pārtikas sagādei un sagatavošanai šobrīd tērēju ļoti maz laika un naudas – resursus. dienā zem 1 lata, un sagatavošana un sagāde arī aiņem pavisam nedaudz laika. ja arī aizņemtu vairāk, laiks man ir ļoti daudz.

  lētāk ir svarīga lieta, jo jātērē mazāki resursi. šobrīd, ziemas periodā, pārtikai naudas izteiksmē tas ir ap 20ls mēnesī.

 4. Sveiks Kaspar,

  Tas ir kolosāli, ka esi izveidojis vietni, kur rādi piemēru līdzīgi domājošiem. Vairākas reizes esmu centies pāriet uz svaigēšanu un vienmēr pietrūcis domu biedru, jo ģimene un sabiedrība parasti neatbalsta. Bet pēdējā laikā arī Latvijā raw food paliek arvien populārāks un tas priecē. Tā turpināt!

 5. ne jau nosaukumā ir tā lieta. Varēji jau turpināt līdz 30 dienām 🙁

 6. hm. es ar tā gribētu. 12 dienu aprakstītās ēdienkartes dienas vidējās izmaksas ir Ls 1,74 (kas sanāk mēnesī aptuveni Ls 50), bet tomēr mēneša tēriņi ir ap 20 Ls pārtikai. un uz šīs izdzīvošanas ēdienkartes fona (raw food ir burvīgs- bet šī ēdienkarte tiešām izklausās izmisīgi) 30Ls tomēr ir vērā ņemams cipars (līdz ar to šis pasākums sāk šķist ar baltiem diegiem šūts), bet es tomēr nenoliedzu, ka esmu blondīne, kura tikai sapņo par 20 Ls pārtikas mēneša tēriņiem. @kaspars strazdiņš

 7. Video ne pa tēmu. Pati idoloģija arī “nedaudz” pieklibo, bet šī informācija par dzīvnieku produktu patērēšanas ķīmisko ietekmi uz cilvēka organismu man bija jaunatklājums. Varbūt kādam tas noderēs?

 8. Par gaļas neēšanu vislabāk klausīties prof, Danilāna pieredzi. Diezgan bieži runā radio un TV.

Comments are closed.