anastasijas domubiedru saiets jumpravā, 16. jūlijā

4. jūnijā notika anastasijas domubiedru saiets ikšķilē. saieta tēmas bija dzimtas mājvietu ciemats “ausma” un lokālā ekonomika.

turpinot saietu “tradīciju” nākošais saiets notiks jumpravā, sestdien, 16. jūlijā ar iespēju palikt uz otro dienu – 17. jūliju, vai pat ilgāk.

saieta mērķi:
– iepazīties ar vēl nepazīstamiem domubiedriem
– dalīties pieredzē ekoloģiskajā un ekonomiskajā būvniecībā
– piedalīties eko būves projektā – kopā darboties pie ģeodēziskā kupola izveides
– mainīties un dalīties ar pašu vāktām sēklām

aptuvenais saieta plāns:

tiekamies pie jumpravas vilciena stacijas 10.30-10.40, tālāk ar kājām dodamies uz manu saimniecību, kura ir ~ 2km attālumā.

vilciens no rīgas centrālstacijas uz jumpravu atiet 9.20 un jumpravā tas ierodas 10.31
vilciena biļetes cena – 1.70ls

kad būsim saimniecībā, pastāstīsim katrs par sevi – mērķiem, plāniem utml..
pēc tam dalīšos pieredzē alternatīvās būvniecības metodēs. būs apskatāmi arī realizētie piemēri – virszemes smilšu maisu pagrabs, ģeodēziskā kupola plēves siltumnīca un topošā ģeodēziskā kupola salmu ķīpu dzīvojamā māja ar gumijas riepu pamatiem.
pastāstīšu arī par idejām nākošajām būvēm – pirtiņai, saimniecības ēkai, utml.

ja tev ir bijusi pieredze ar ekobūvniecību, un vēlies ar to padalīties esi aicināts/a saietā par to pastāstīt un ja ir iespēja parādīt (piemēram ar fotogrāfijām).

līdzi vajadzētu paņemt arī ko apēdamu.

uz vakarpusi, ar domubiedriem, kuri vēlēsies palikt ilgāk, pieķersimies pie 5.8m diametra ģeodēziskā kupola būves.

tā apmēram noslēdzas pirmā diena..

pārnakšņošanai vēlams līdzi paņemt guļammaisu un telti, bet varēs iztikt arī tikai ar guļammaisu pārnakšņojot zem nojumes.

ar domubiedriem, kuri paliks uz otro saieta dienu, no rīta pabrokastosim, parunāsim un turpināsim ģeodēziskā kupola būvi.
kad tā būs pabeigta apliksim to ar kartoniem un iespējams, ja paspēsim sāksim to apkrāmēt ar māla un smilts maisījuma apmetumu.

ja kādam ir pašu vāktās sēklas, būtu feini, ja tās paņemtu līdzi priekš padalīšanās un maiņas..

7 thoughts on “anastasijas domubiedru saiets jumpravā, 16. jūlijā”

  1. Labāk paskaidro par ko runa. Kapēc tāds medicīnisks nosaukums? Kapēc dzimtām vajag mājvietas? Lauleņi, vidēji statistiski, tiek mainīti ik pēc 7 gadiem. Ko darīt ar “dzimtas mājvietām”? Kāda velna pēc tādas idejas radušās?

  2. tad lai jums izdodas. man 16. darbs, 17. liepājas pusmaratons, lai izdodas arī mums 🙂

  3. Hehe, nūūū “netālu” no Jumpravas (10km?) varu piedāvāt aplūkot vēl vienu ekonomiskās būvniecības projektu – savu salmu māju. http://salmiunmali.lv 🙂

    Kā reiz ir iespējams “noorganizēt” eksperimentālo apmācību mālu apmetuma jaukšanā un uzklāšanā uz sienas. Pats jau rīt ķeršos pie šī procesa. Javas maisītājs ir, smiltis un māls kādam laikam pietiks. Ja kādam interesē iemēģināt roku – var droši pieteikties. 🙂 (kontakti blogā vai tepat augstāk)

Comments are closed.