brilles cilvēkam nav vajadzīgas.. (kā salabot redzi – video)

acs

daba nav plānojusi briļļu lietošanu un domājams arī ne sabojātu redzi… tas ir lieks objekts uz, kura rēķina tiek pelnīti miljardi.. līdzīgi kā ar zāļu biznesu..

brilles ir kārtējā biznesa būšana.. pat ne seku novēršana, bet redzes sabojāšana vēl pamatīgāk..
nezinu nevienu, kurš nēsājot brilles redzi būtu salabojis. vienīgais, ka ik pa brīdim ir jāpērk biezāku stiklu brilles.

iesaku noskatīties ždanova lekciju par redzi un kā to salabot (pat šķielēšanu un kataraktu), kurš pievienots raksta beigās

īsumā par galveno..

acs strādā pavisam savādāk kā par to stāstīts grāmatās un mācīts skolās.. tā pat kā daudzas citas lietas…
netiek staipīta lēca, bet tiek saspiests vai izstiepts acābols. tas tiek panākts ar muskuļiem un kā jau jebkurus muskuļus, tieši tā pat arī acu muskuļus var trenēt.

nēsājot brilles šie muskuļi tiek degradēti vēl pamatīgāk, jo skatoties uz sāniem vairs netiek pagriezta acs, bet galva un fokusēšanos tuvumā/tālumā izpilda brilles, kas strauji novājina tā jau novājinātos acu muskuļus..

viena no biežām tuvredzības vai tālredzības problēmām un šo muskuļu savilkšanās un, lai atkal salabotu redzi, tos ir jāatlaiž. tas ir diezgan vienkārši. divas līdz trīs reizes dienā pa 15 minūtēm un tā diezgan īsā laika periodā (mēneša līdz divu, atkarīgs gan kādā stadijā) redzi iespējams salabot.

salabot var pat acis, kuras jau ir ieguvušas kaiti, kuru sauc par kataraktu. tā ir kaite, kad lēcai priekšā izveidojās duļķu slānis, kuram ar laiku vairs nevar redzēt cauri. viss paliek pelēks.. katarakta būtībā ir briļļu nēsāšanas seka.. muskuļi vairs netiek nodarbināti un līdz ar to nenotiek pilnvērtīga šķidruma apmaiņa acī..

pamatā tiek izmantots beica izgudrotais “palmings” jeb “acu sildīšana”. kad ķermenim kas sāp, automātiski tur tiek pielikta plauksta.. tā ir standarta cilvēka reakcija. līdzīgi ir arī ar acīm. tām tik uzliktas plaukstas un tās tiek sildītas. šādā veidā acis tiek ārstētas. sildot acis un domājot labas domas acu muskuļi pamazām atlaižas un redze sāk atjaunoties..

katarakta, ja tā nav pavisam ielaista līdz aklumam ir ārstējama ar acu sildīšanu un vingrinājumu izpildīšanu. nepieciešamais laiks gan jau ir ilgāks nekā tuvredzības.tālredzības gadījumā. acu sildīšanu vajadzētu veikt trīs reizes dienā pa pus stundai un protams arī acu treniņu.

papildus sildot acis vēlams izpildīt arī acu treniņus, par, kuriem sīkāk ždanova videomateriālā.

39 thoughts on “brilles cilvēkam nav vajadzīgas.. (kā salabot redzi – video)”

 1. Lieliski paldies par informāciju! Tieši šodien iedomājos, ka jāsāk uzlabot redze. Es zināju tikai Norbekova sistēmu.

 2. šī tēma man tuva- es tajā piedalos- es jau no 1.septembra nevalkāju brilles,lai gan Bija -3,75. tagad mani neuztrauc cik miinusi ir, bet zinu,ka ar vienu knipsi tik ātri viss neatjaunojas. javvalkā vairākus gadus brilles, tad paies kā minimums 2 gadi,lai daba pati visu atjaunotu. (vismaz tāds ir mans skatiijums).
  es gan norbekovu,gan zdanovu dzīvē izmantoju,taču cilvēks pēc savas būtības ir diezgan slinks… tāpēc ļauju visu izdarīt dabai pašai- nav ko traucēt.
  mani neuztrauc- redzu vai neredzu- ja vajadzēs- pats objekts oien;aks man klāt 😀
  taču jūtu- ka vairs mūžā brilles nevalkāšu- pat saulesbrilles.
  iesaku vēl palasīt Wiljamu Beitsu.arī gudras lietas uzzināsiet 😀

 3. acābola formu nosaka iedzimtība, nejau muskuļi. muskuļi nodrošina akomodāciju – palīdz pie normālas redzes. lēca, mainot izliekumu var kompensēt acābola formas nepilnības, tāpat nodrošina redzes akomodāciju. brilles kompensē acābola formas nepilnības, muskuļi darojas tāpat pie redzes akomodācijas, kad skatu vērš no tuva uz tālu priekšmetu un otrādi.
  pastāstiet man metodi kā izārstēt kataraktu neoperējot – dabūsiet Nobela prēmiju
  mani fascinē cilvēku aprobežotība!

 4. @khmmm arī mani fascinē cilvēku aprobežotība, itsevišķi, ja tie domā, ka medicīna darīs brīnumus.. medicīnai nav izdevīgi veseli cilvēki, padomā par to.. jo tālāk “attīstās” medicīna, jo vairāk ir slimo..

  cik zinu, katarakta operācija bieži dod tikai īslaicōgu efektu un dēļ šī īslaicīguma cilvēki bieži maksā 400ls par katru aci 😉

  dabā viss ir tik perfekti sakārtots, ka iejaukties nav vajadzības, ir tikai jāsadarbojas..

  ne viss ko skolās stāsta (un grāmatās raksta) ir patiesība un lielākā daļa, kas tajās mācījušies turpina nest tālāk skolā mācīto nepatiesību.. jo to, ka tā ir nepatiesība, tie parasti arī nekad neapzinās..

  atver acis, ar tevi manipulē..

 5. nu ja mēs sākam jau tādas lietas runāt, tad varbūt, lai cilvēki mirst no vēžiem, infarktiem, diabēta, ieguvušos traumas arī neārstēsim – vnk tā gribēja daba

  ko tu izvēlētos – neredzēt vispār, vai samaksāt tos 400ls vai cik tur un paildzināt sev pilnvērtīgu dzīvi

  cilvēkiem arī jāfiltrē tas, ko viņiem piedāvā visādi šarlatāni, tos, kam ir zināšanas medicīnā klausīt nevajag nemaz

  katru dienu sastopos ar cilvēkiem, kas nodarbojušies ar pašārstēsanos vai vēl trakāk – darījuši kā tante vai ome teikusi. tas ir TRAĢISKI!

  tagad domāsim, ka visa medicīna vērsta uz naudas izspiešanu, un ārstēsimies paši! lūdzu, bet tad gulēs reanimācijā un domās, ja būs spējīgs un ja nonāks līdz reanimācijai, kāpēc agrāk neko nedarīju

  vnk pārņem dusmas par tādu bezatbildību pret savu veselību

 6. @khmmm

  a varbut kadam nemaz neinterese katarakta, medicinai vienmer nepiecieshami slimnieki. ja visi bus veseli un laimigi- nebufu Biznesa…
  vajag atzites pasham sev un godigi- ar ko esi izpelnijies sho slimibu- par skaistam aciim? (i don’t think so… :D) varbut ta liek padomat, KAA esi darijis sev paari, ka organisms shadus jokus izsppelee! 😛

 7. un starp citu- dusmas arii izraisa slimiibas…
  ha ha ( cik es nejauka… )

 8. @khmmm vēzis, diabēts utml. slimības ir sekas. un, ja ir šādas sekas, cilvēks pats to ir izvēlējies. tas, ka viņš nav domājis, tā nu arī ir viņa problēma, jo arī tā bia izvēle – nedomāt..

  tas, ka cilvēks sev cenšas palīdzēt ir traģiski?
  viņš beidzot ir sācis domāt un meklēt risinājumu.

  tas ir skaidrs, kur rodas viedoklis, ka tas viss ir šarlatānisms – tas traucē biznesu. tāds nu ir tas kapitālisms.. nav svarīgas sekas, galvenais, ka var tik pelnīt..

  ja runājam par atbildību.. tā nav obligāta lieta.. tā atkal ir izvēle, dzīvot veselam vai slimam. taisīt operāciju par 400ls, kura iespējams nedos pilnīgi neko vai izārstēt šīs sekas izmantojot dabīgus līdzekļus.

  mēs esam brīvi ar brīvu izvēli. pietiks skalot tautai smadzenes..

 9. khmm, vai tu pats noskatijies to video materiālu? Un ko tu vari pateikt par šiem cilvēkiem kuri tur ir pieminēti, brilles ta viņiem vairs nav! Domaju ka tas ir diezgan pārbaudāms fakts.

 10. Es pilnībā piekrītu “khmm” viedoklim, jo :
  1. kļūda pašā rakstā – acs ābola muskuļi nodrošina acs ābola rotāciju, taču acs lēcas muskuļi nodrošina akomodāciju jeb spēju mainīt acs lēcas formu atkarībā no tā kādā attālumā mēs mēģinam kaut ko saskatīt.
  Taču par tuvredzību vai tālredzību neatbild acs muskuļi, bet gan acs optiskā sistēma – radzene, lēca, stiklveida ķermenis un ja šīs optiskās sistēmas stiprums neatbilst normai, tad veidojas viena vai otra kaite.
  Līdz ar to trenējot akomodāciju, cilvēks nevar uzlabot savu redzi, tas nu tā ir 🙂
  2. atkal neatbilstība rakstā – katarakta nav saduļķojums pirms lēcas, jo starp lēcu un radzeni ir tukšums 🙂 bet gan saduļķojumi pašā lēcā un sildot vai dzesējot tie nepazūd. Saduļķojumi rodas no nomirušajām šūnām acs lēcā un sildot beigtu nevar atdzīvināt.

  Protams ir gadījumi, kad cilvēkam redze pati uzlabojas arī bez vingrinājumiem, bet tas ir ļoti reti.

  Galvenais visā šinī sistēmā ir iegalvošana sev, ka es redzu labāk, kaut arī tā nav.

  Viss mans iepriekš minētais balstās uz pieredzi pārbaudot cilvēkiem redzi un kaut ko apgūstot lekcijās iekš optometrijas kursa .

  Tā lūk:)

  Paldies par uzmanību!

 11. Vispaar, laikam uz priekshu ejot, visa cilveece ir degradeejusies. Kaadeelj gan, mediciinai attiistoties, cilveeki kljuust arvien slimaaki nevis veselaaki?!? Taa tikai censhas ciiniities ar sekaam, bet nemeegjina (jo nav izdeviigi) noskaidrot ceelonjus. Manas acis ir atveerushaas jau krietnu laiku… un bez pashapmaana… ticiibaa un harmonijaa ir speeks!

 12. Sveiks!

  Klau,vai tev ir pazīstams kāds briļļainis, kurš saņēmās un vismaz 2 nedēļas praktizēja šos vingrinājumus?

 13. Bērnībā valkāju brilles, un tas izlaboja manu redzi, tāpēc tagad brilles man vairs nav jānēsā.

 14. Kamēr pats tās pāris nedēļas, entuziasma vadīts, vingrinājos, tikmēr redze ļoti pamazām uzlabojās. Pēc pārtraukšanas tikpat ātri atgriezās iepriekšējā stāvoklī. Tāpēc no savas pieredzes varu apgalvot, ka kaut kas tur ir, kaut arī panaceja tā nav.
  Sīkāk var palasīt http://egleskoks.lv/2008/11/par-beitsa-metodi-redzes-uzlabosanai/
  Paskatieties komentāros, tur viens mans paziņa apraksta savu pieredzi, viņš bija uzcītīgāks. Kopš tā laika viņš brilles vairs nevalkā.

 15. @khmmm
  Šī ir alternatīva teorija pašlaik valdošajai. Teorijas tāpēc ir teorijas, ka tās jāpārbauda. Tajā skaitā arī valdošās, pat ja tās ir paceltas neapstrīdamas patiesības līmenī.
  Jā, pasaulē ir daudz dezinformācijas. Tajā skaitā internetā izplatītas, un tajā skaitā diemžēl arī mācību grāmatās ierakstītas.
  Realitātes tests ir pati realitāte, tas ir, zinātnisks vai empīrisks eksperiments.

 16. Sveiki, es jau pilnīgi piekrītu @khmm un @jaaniss. Es pati esmu optometriste, kas laikam pēc šī raksta autora domām ir ļaunāka profesija pasaulē. Pati dienu dienā diemžēl dzirdu no saviem pacientiem kaut ko līdzīgu, kas ir pilnīgi aplams un parada cik mēs esam “izglītoti”:).Ticu tikai placebo efektam. Man ir pacienti, kas -5.00 dioptriju vieta paši “gudri” nozīme sev -2,50, cerot kā redze uzlabosies… Bet cik, bija, tik arī paliek. Viss šis stāsts ir prāta spēles. Mēs neredzam ar acīm, mēs redzam ar smadzenēm, un tām patīk asi redzēt, jo no seniem laikiem ja cilvēks neredz skaidri, tad viņš ir viegls laupījums.
  Tālredzība. Pie lielas pakāpes bērniem obligāti jānozīmē brilles lai notiktu normāla redzes sistēmas attīstība, kas notiek līdz 6-7 g.v. Jā to neizdarīt var neatgriezeniski kaitēt un provocēt ambliopiju, kas ir slinka acs un tādējādi ierobežot bērnam nākotni, jo pēc tam ne ar brillēm, ne ar kontaktlēcām ne ar operācijām nevarēs izkoriģēt redzi un bieži vien šie bērni sāk šķielēt. Ja pareizi izrakstīt brilles pusaudžu gados normāli tālredzība paliek mazāka vai izzūd.
  Tuvredzība. Parasti sākas skolas vecumā, progresē vidēji līdz 25 g.v. tad apstājas. Brilles tuvredzības gadījumā neārstē, tas tikai dod cilvēkam iespēju skaidri redzēt, normāli mācīties, droši braukt pie stūres.Starp citu pētījumi liecina par to , ka jo labāk ir izkoriģēta tuvredzība skolas vecumā, jo beigu cipars ap 25 gadiem mīnusos būs mazāks vidēji par 0,75 dioptrijām. Tiesa gan kā tuvredzības progresiju ietekmē arī acu tuvuma slodze un ir vērts pavingrināt acis.
  http://www.acim.lv/2010/06/tuvredziba/
  Par acs slimībām kā katarakta es pat nekomentēšu, tas kas rakstā ir aprakstīts kā katarakta ir “briļļu sekas” man personīgi izsauc smaidu 🙂
  PS starp citu mums pa ielām brauc cilvēki pie stūres, kam redzes asums ir desmitdaļas, tas nozīme kā skaidrs redzes punkt ir 10-15 ! cm un tālāk viss paliek miglaināks.
  Skumji, ka joprojām mūsu tautā valda tādi mīti, jo realitāte ir pavisam cita!
  Redziet skaidri!Dzīvojiet skaisti!

 17. Skiet ka tomeer ir reaali gadiijumi ka saadi izaarstee redzi, kaut arii mediciina apgalvo tikai to ko ir liidz sim izpeetiijusi par cilveeka kermeni – ka tas nav iespeejams. Protams, ka lielaakajai dalai cilveeku brilles un/vai operaacijas ir vieniigais risinaajums, muusdienu pilseetas cilveeks pa lielaakajai dalai ir tik taalu jau no dabas ka manupraat atpakalcels pat nav vairs daudziem iespeejams. Taadeel visu cienu medikiem, bet pamats taam lietaam ar dabiigo dziednieciibu viennoziimiigi ir – ja jau ir tie dazi gadiijumi ka izaarstee. Man kops beerniibas pamazaam saaka progreseet tuvredziiba no kaadaam -1,5 dioptrijaam – leenu, vienmeeriigi – tad ap 23-24 gadiem apstaajaas pie 4,5. Un jaa peeksni loti iisaa laikaa (manupraat kaada gada laikaa, kas sanaaca starp jaunu brillu iegaadeem) pati no sevis uzlabojaas taa redze par vienu… nu ir tas cipars 3,5 tagad apstaajies. Nekaadus vingrinaajumus es nedariiju, ja neskaita parasto 8 stundu darba dienu pie datora ekraana. Ej nu saproti.. Vel ir bijusi momenti atseviski kad paaris minuutes redzu normaali

 18. O jā! Reāla metode. Brīnos, ka neviens nepiemin Mirzakarima Norbekova metodi -būtībā tas pats, bet kā pamats ir oktāva- mākslīga prieka un sajūsmas radīšana, vēlāk tas kļūst par dabisku.
  Nejokojiet jūs sevi nemaz nepazīstat, ne e nemaz. Līdz šim! 🙂

 19. Ai, ai, ja viss būtu tik vienkārši, kā autors raksta. Jūs piemirsāt būtisku lietu – iedzimtība. Jūs domājat, ka pat iedzimtas kaites ir iespējams ārstēt paša spēkiem. Tad, nu , lūk, es autoram , kā cilvēks, kurš entos gadus ir atkarīgs no mediķiem, varu teikt, ka
  1. redzi var uzlabot ar briļļu nesāšanu un es personīgi zinu vismaz desmit cilvēkus, kuriem redze ir uzlabojusies un brilles vairs nevajag. Tieši tāpēc ir tik svarīgi bērnībā tās brilles panēsāt, lai 20+ gados vairs tās nevajadzētu.
  2. lieta ir tāda, ka tuvredzību nevar izlabot – to var tikai apstādināt vai nedaudz uzlabot. Tā kā man pašai ir tuvredzība, es ikvienu, kurš muld to, ka redzi ar tādiem vingrojumiem var manā gadījumā izlabot, varu tikai apbrīnot viņa stulbumā. Esmu izmēģinājusi visu – arī vingrinājumus.
  3. lieta – iedzimtībai ir daudz lielāks spēks nekā var iedomāties. Ir truli un aprobežoti domāt, ka arī iedzimtību vienmēr var izlabot. Nu, nevar, ka es saku. Acis ir ļoti delikāts orgāns un iedzimtības ir visvisādas.
  4. Tā kā es pati esmu cilvēks, kurš laika gaitā pakāpeniski zaudē redzi (pavisam uz visiem laikiem), kas vairs nebūs atjaunojama nekādiem līdzekļiem, varu tikai apbrīnot daudzu , vēlreiz saku, aprobežotību. Ir jau viegli par tādām lietām runāt tiem, kuri lasa tikai žurnālu rakstus, vingrinās ar speciāliem vingrojumiem un nekad mūžā nav pieredzējuši tādas šausmas, kam es esmu gājusi cauri. Normālam cilvēkam parasti acu operācijas nav vajadzīgas, lai saglābtu acis – es domāju, lai saglābtu pašu aci kā orgānu nevis cīnītos par redzi. Iedomājieties paši, kā tas ir, ka apzinies – kādu dienu visi pūliņi būs veltīgi un tev vienkārši tās acis amputēs.
  Tā kā autori lai domā, ko saka. Un, nedod dies, ka ar savu milzu pārliecību tomēr kādreiz nāksies gulties zem skalpeļa un tad saprast, ka ārsti tomēr glābj un visu mēs sev paši izārstēt nevaram, lai kā gribētu.

 20. paldies par video!
  neticīgajiem – ziniet, mīlestību arī nevar izmērīt ne kilogramos, ne kilometros, ne ieraudzīt, ne pataustīt.. tad varbūt tādas lietas nemaz nav?
  Vecene – nav sliktas iedzimtības vai vispār kaut kādas…viss ir cilvēka paša rokās. neatstrādāta karma, pašu rīcības sekas.. cik vienkārši – noveļam visu uz iedzimtību, uz to, ka tā tam jābūt, un ko tad brīnīties, k akaut kas nesanāk? visneizzināmākā būtne uz zenes esam mēs katrs sev pats.
  veiksmi šai lieliskajā sevis izzināšanas ceļojumā, ko sauc par dzīvi!
  neticīgajiem – ticību!

 21. :)) Izmēģināju Mirzakarīma Norbekova metodi (vizualizācija+ laba oma+ taisns mugurkauls).Strādāju ar grāmatu, lasīju forumus. Bet, atzīstu, ka sākumā pieļāvu kļūdas.

  Bilance:
  1) izārstēju mandeles (agrāk iekaisumi 3x gadā, tagad ap 3 gadiem miers no tiem)
  2) novācu kārpas no pēdas ( 2 nedēļu laikā izzuda; struteņu terapija pirms tam nebija efektīva)
  3) izārstēju hronisku hormonu saslimšanu, kas bija apstiprināta ar analīzēm un USG. Šobrīd iztieku bez medikamentiem jau 2 gadus.
  Efekts ir lielisks, nenoliedzami. Bet, kur problēma?
  Apziņā. Man vajadzēja 3 gadus, lai “iebrauktu” sistēmā un no čīkstuļa-pesismista kļūtu par Personību, kas sev tic vairāk nekā citiem. Un tikai tad man izdevās šie “triki”, ātri un vienkārši.
  Uzskatu, ka šī sistēma ir domāta sevi mīlošiem cilvēkiem.
  1)slinķiem tā neder,2) tiem, kas vēlas vēlreiz ekspluatēt savu organismu – arī ne, 3) tiem, kuri atmet svarīgus medikamentus un nodarbojas ar pašārstēšanos nesaprātīgi – ir iespējama veselības pasliktināšanās.
  Lai Jums labi iet, saudzējiet sevi.

  Linda

  P.S. Esmu doktorante dzīvības zinātnēs. Jūs varat sev iedomāties, kādu pozitīvu šoku piedzīvoju, kad izrādījās, ka šī sitēma strādā?

  OPTOMETRISTIEM – jūs darāt labu darbu, jo palīdziet cilvēkiem, kas sev palīdzēt nevar, lai veicas.

 22. Fūū. Pagāja labs laiciņš, kamēr izlasīju visus komentārus. Vislabāk patika Lindas komentārs, kas atzīst, ka abās frontēs tiek darīti labi darbi, tikai katrs palīdz savai sabiedrības daļai. Ir pašpietiekami cilvēki un ir tādi, kam patīk, ka viņus aprūpē.

  Jau n gadus man ir brilles, kuras nēsāju, kad gribas – kad jūtu, ka redzu pārāk švaki. Pārsvarā, sēžot auditorijā un blenžot uz projicētajiem slaidiem. Vai braucot pie stūres.

  Esmu nolēmis šeit prezentētās metodes izmēģināt praksē. Pirmkārt, tāpēc, ka ir praktiska nepieciešamība. Otrkārt, tas neko nemaksā. Treškārt, patīk eksperimentēt.

  Vienīgi apzinos, ka regulāra rutīnu darbību atkārtošana nav mana stiprā puse, tāpēc vispirms būs jāsaplāno, kurā dienas laikā šīm nodarbēm veltīšu laiku un kā panākt, lai nevienu reizi neizlaistu. Kad būs rezultāti, ziņošu.

 23. @Krišus

  Jā, es pamēģināju, un nosviedu brilles malā. Vienīgā problēma. ka efekts nav mūžigs, acis jāvingrina visu laiku, bet ir tāda lieta, kā LIELAIS SLINKUMS. Aivars.

 24. Paldies visiem! Visus komentārus izlasīju un turklāt arī video noskatījos.Man tomēr radās ticības sajūta.Pildīšu visu kā iesaka,jo cerība mirst pēdējā.Par rezultātiem centīšos uzrakstīt. Paldies par uzmanību. Lai visiem veicas!

  @aivars

 25. Labdien!

  Vai kads cilveks seit ir ,kas ir ar so metodi ir nonemis brilles ar tadiem lielakiem minusiem.

  Paldies!

 26. Manam dēlam bērnībā daktere izrakstīja brilles, bet viņš tās brilles nenēsāja! Un pēc pāra gadiem redze bija normāla, kā visiem veseliem cilvēkiem.
  Tā kā veselība ir atbildība pašam pret saviem uzskatiem, savu ticību un vēlmi būt veselam, vai meklēt sev arvien jaunas slimības. 🙂 @K.

 27. @Velta
  Veltai.
  Jūsu dēlam droši vien bija tālredzība, kas ir visiem bērniem piedzimstot, un ar laiku normalizējas, (sk. ko rakstīja Irina!).

Comments are closed.