paštaisītas čības no paklāja un kaņepju striķa

paštaisītas čības no paklāja un kaņepju striķa
paštaisītas čības no paklāja un kaņepju striķa

veiksmīgi uztapa čībiņas.. kā zoli izmantoju stingru paklāju ar gumijotu apakšu. bet tik pat labi var izmantot linojeja gabalu. jāskatās gan, lai nav pārāk elastīgs (tā par arī paklājam), jo var sanākt, ka čība tā ļengani nokarājas..

kā sienamo izmantoju kaņepju striķi. rīgas centrāltirgū dziļākajā daļā, kur pārdod visādas saimniecības lietas utml, tas ir nopērkams pa 0.10ls metrā. nekur citur kaņepju striķi nesmu manījis..

izvēlējos kaņepju striķi dēļ tā izturības, arī linu striķis noteikti nēsātos labu laiku, bet noteiktu ne tik ilgi cik kaņepju, un šķiet, ka linu džutas striķis būtu par asu..

dažas dienas jau esmu nēsājis (vēl gan ne pa āru) un striķi savās vietās joprojām turas. laika gaitā noteikti būs arī jāpārsien, bet, ja ieprakstizējas, nekas sarežģīts tur nav.

instrukcija kā to izdarīt atrodamas šeit

līdzīgie raksti:

 • izsekošana ir aizvērta
 • komentāri (12)
 1. Sveiks.
  gadienā striķi nevajg iespējami resnāku, lai lielāka virsma pret ādu, un mazāk grieztos ādā? vajarī kautko prievītes veidīgu – plakanas lentes veida striķējumu? būs komfortablāk attiecibā pret pēdu.

 2. @Ansis Liepa līdz šim nēsājot it kā ir ok. nav vēl pamēģināts gan intensīvāks kādus kilometrus nostaigāt. šķiet, ka plakans striķis grieztos šurpu turpu un beigu beigās vien apaļais sanāktu :)

  varētu protams arī pamēģināt resnāku variantu, tik ne ļoti gan..

 3. Viskrutākās čības sanākot no automašīnu riepām (droši vien tām, kam kords nav no tērauda), varot gadiem staigāt praktiski bez nodiluma.
  Viens kekss bija taisījis eksperimentu, nogājis vairākus garus pārgājienus pa kalniem, un nekāda vaina. Viņa sistēma bija tāda: vilnas zeķes vai auti, tad polietilēna maisiņš, kas sargā no mitruma, un visbeidzot sandales no riepas; maina zeķes pēc vajadzības, un piesvīdušās piekarina pie mugursomas, lai žūst ejot. Ja jāiet pa mitrumu, atstāj tikai sandales, bez zeķēm.

  Viens knifs: kad griež gumiju ar nazi, tas jādara zem ūdens, citādi būs baigi grūti, jo sauss nazis pa gumiju neslīd.

 4. @Pēteris ar riepas zoli i pa naglām var staigāt 😀

  padomā mēģināt zeķi nosmērēt vairākās kārtās ar lateksu, tik šķidro lateksu nav sanācis latvijas veikalos pagaidām uzmeklēt..

  itkā latex ir +/- gumijkoka sveķi

  • Kaspars Vaikulis
  • 03.05.2010

  Es tomēr dodu priekšroku staigāšanai ar plikām kājām. Staigāju jau kopš sniega nokušanas un nekādas vainas, ar laiku āda pierod, kļūst cietāka, elastīgāka un pa šo laiku vēl nevienu reizi neesmu sadūris līdz asinīm. Auksti arī vairs nav no kādiem +5 grādiem, un pat ja arī kājas nosalst tad siltumā ātri sasilst. Stikli nav diezko bīstami, tikai jāuzmanās no naglām un jāpaļaujas intuīciju, kur sper kāju. Sajūta ļoti laba.

 5. @kaspars strazdiņš
  Gumija ir tas pats latekss, tikai kopā ar pildvielu, parasti kvēpiem autoriepās, vai krītu baltajā gumijā. Vismaz kādreiz tā bija, mūsdienās droši vien polimerizē naftas produktus.
  Riepu izmantošana tomēr ir racionālāks variants – nav jātērē laba zeķe un jāmeklē latekss, kuru Latvijā gan jau ka arī var dabūt, tikai jāmeklē pa komercuzņēmumiem. Būs jāpērk muca uzreiz :))
  Ja grib izmantot tikai to, kas atrodams Latvijā un bez lielas piepūles, tad mans ieteikums būtu voiloka vai ādas sandales zolei piestiprināt koka gabaliņus, kas ļauj zolei locīties, taču neļauj nodilt. Ar 1 cm vajadzētu pietikt. Citādi ādas zoles ātri dilst, ne velti ZAmerikas indiāņu sievu svarīga nodarbe bij mokasīnu lāpīšana un pagatavošana :)
  Velteņi arī nav slikta lieta – nevaig nevienam novilkt ādu, un var pazolēt ar koka zolītēm…

 6. @Kaspars Vaikulis
  Jā, šitais laikam ir visracionālākais variants – apavu problēma tiek risināta jau saknē un kardināli :) Vai nav tā, ka siltuma iegūšanai vairāk jāēd?

 7. @Kaspars Vaikulis nekas perfektāks laikam par to nevar būt.. ziemā voiloki un pārējā laikā basas kājas.. hmmm, laikam jāmet gumijnieki mālā un jālaiž ar basām kājām! :)

 8. @Pēteris tas ir variants.. un ziemas versijā safilcēt, piemēram džemperi, un no tā izveidot zābaka formu.

 9. Ļoti labs variants – izmantot tepiķi! Paldies par ideju! Būs jāizmēģina savas nākamās skriešanas sandales no tepiķa uztaisīt. Iepriekšējās taisīju tieši pēc tā paša Steven Sashen video parauga, kas Tev te vienā citā rakstā bija.

 10. Sveiki biedri! pēc šī paša parauga izveidoju arii sev čības.

  Paklāju liku dubultā, lai sanāk vēl mīkstāk.

  Un zolei sanāca atrast vecu transportlentas gumiju ar diegu dzīslojumu. Labāk protams būtu outoriepas zole, be paveicās atrast ko līdzīgu.

  šeit links uz manu galeriju draugiem.lv

  http://www.draugiem.lv/gallery/?pid=216127434

  • 8th*day*adventist
  • 12.02.2012

  Čības tiešām labas!
  No salūzušu lietussargu auduma arī var pagatavot visādas feinas lietas- ūdensnecaurlaidīgus apģērbus un aksesuārus.

nevar komentēt