daudz ūdens..

ūdensnoteikti katrs būs dzirdēji, ka cilvēkam dienā būtu vēlams izdzert pāris litrus ūdens, bet reti kurš gan tā dara.. vai nezināšanas pēc?

šāds ūdens patēriņš ir viens no pirmajiem soļiem uz veselīgu dzīvesveidu.

kādēļ tik daudz ūdens??

cilvēka organisms galvenokārt sastāv no ūdens. ūdens iznēsā pa organismu barības vielas kā arī “eļļo” dažādus organisma procesus, piemēram muti, acis, ausis, locītavas utt, ūdenim arī ir svarīga loma organisma dzesēšanā – kad organismam ir karsti, uz ārpusi tiek izlaista attiecīgā sviedru deva, lai tā temperatūra kristos, vēl svarīga funkcija ir organisma skalošana no visādām nevajadzīgām un nelāgām vielām, kas tiek izvadītas pa urīnkanāliem.. kā redzams, organisms ir liels ūdens patērētājs..

ja organisms nav saņēmis attiecīgo ūdens devu, tas nespēj pilnvērtīgi veikt funkcijas un zaudē spēkus, parādās vājums.. ja ir parādījušās izteiktas slāpes, tas nozīmē, ka organisms jau ir šķidruma badā.. (“gribu padzerties” par slāpēm gluži nevar nosaukt)
un atkal jau, mūsu burvīgais uz daudz ko spējīgais organisms pielāgojas mazā daudzuma ūdens patēriņam. var šķist – kas vainas, pielāgojas un viss kārtībā! bet situācija ir tajā, ka pielāgošanās notiek tādēļ, lai izdzīvotu un visu laiku dzīvot izdzīvošanas režīmā ir dikti nomokoši…

kā pierast?

ar ūdeni ir viltīgi – vislabāk to lietot pirms ēdienreizes, jo ēdot uzdzerot, kā arī padzeršanās pēc ēdienreizes šķaida organisma smalki sarūpēto kuņģa sulu, kas, cik noprotams nav pārāk draudzīgi kuņģim, salīdzinājums varētu būt ar istabas slaucīšanu, tu slauki, bet kāds tev no pakaļas uz izslaucītās grīdas ber smiltis..

no šīs situācijas loģiski izriet – vajag padzerties pirms ēdienreizes un tā pamatīgi! ēdot un arī pēc ēšanas dzert vairs negribēsies.

ja ēd 4x dienā, pirms katras reizes izdzeram pa 350ml ūdens, tas jau būs 1.4 litri!
iesaku dzert no kādas paliela trauka, jo dzerot no pudeles ir grūtāk izkontrolēt, cik izdzerts..
izdzertā kontrolei der arī katru rītu ieliet izvēlēto izdzeramo dienas devu, piemēram 2 litrus.

pēc tam padzeršanās ēdienreizēm pa vidu un citos brīvos brīžos 🙂
laba metode ūdens glāzi turēt sev tuvumā, jo var gadīties, ka ir slinkums iet pēc ūdens un padzēriens izpaliek..

kādu ūdeni?

dzīvu ūdeni. dzīvs ūdeni var iegūt no avota, dziļurbuma, akas.

ja krāna ūdens reizēm mēdz būt tāds pusdzīvs, tad to vēl izvārot, tas vairs nemaz nav dzīvs.. arī pudeļu ūdens nav tā labākā izvēle. reti kad tas ir dzīvs ūdens. reizēm gan tajās tiešām tiek pildīts avotu ūdens, bet tas ir pietiekoši reti…

ieteiktu izvairīties no gāzētiem dzērieniem un visiem saldinātajiem ūdeņiem, kur no dzīvības pat smaka nav saglabājusies.. nekas diži labs nav arī mākslīgi mineralizētie ūdeņi. organisms īpaši nemāk sadarboties ar “mākslīgām” lietām. tam vajag dabīgas.

kādēļ parasti tiek patērēts mazāk nekā organismam vajag?

1. dzīvnieciņš pieiet pie upītes un padzeras, bet cilvēkbērniem māca, ka jādzer no plastmasas pudelēm, kuras ne vienmēr ir pie rokas..

2. dzīvnieciņš pastaigājas un, kad grib pačurāt – pačurā, bet cilvēkbērnam māca, ka to jādara tualetē, kur balts keramikas pods, bet darīt to pie koka ir nekulturāli un pat apkaunojoši, līdz ar to jāpatērē mazāk šķidrums, lai nebūtu pārāk bieži baltais keramiskais pods jāmeklē.

3. mazliet pārkāpjot pāri otrajam punktam lauku teritorijā vēl varētu tomēr pie tā koka pieiet, bet pilsētā tās ir tikai retas īpašas vietas, līdz ar to jo retāk vajag, jo vieglāka dzīve.

4. noteikti vēl kaudze iemeslu.

lietojot vairāk ūdeni būs uz tualeti būs jāiet biežāk, no tā neizbēgt, tas ir pilnīgi dabīgs un normāls process..

par tualetēm, tas jau ir cits stāsts..

12 thoughts on “daudz ūdens..”

 1. Kas to būtu domājis, ka saišu neievietošana rakstā un personvārdu, zīmolu nelietošana tā atvieglo uztveramību!
  Kā pats lieto ūdeni? Avota?
  Kā ar tējām? Pie kādas temperatūras uzkarsēts ūdens vēl skaitās dzīvs?
  Šajā rudenī, ziemā man pagriezusies tā laime dzert pašspiestu ābolu sulu, fantastika. Pirmās burkas, kuras nekarsētas bija vēl garšīgākas.
  Jau ilgi grasos aizbraukt uz avotu un uzpildīt traukus, lai pietiek ilgākam laikam, nesanāk sataisīties.

 2. @edGars šobrīd lietoju avota ūdeni. ne vienmēr sanāk, bet ir atradušās iespējams divas tuvākas vietas rīgā par sauriešu un ķekavas avotu, līdz ar to ir iespēja, ka varētu pie dzīva ūdens tikt daudz biežāk.
  ja dzīvais ūdens nav pieejams, lietoju krāna ūdeni..

  tējas lietoju ļoti reti, praktiski tikai ar kādu kompānijā mēdzu tēju iedzert. iemesls tam laikam tāds, ka esmu svaigēdājs un pēc karstām lietām ne pavisam neprasās. lai saglabātu ūdens dzīvību, domāju ir tā pat kā ar barību, līdz ~43 grādiem, neesmu gan par to pārliecināts, tikai tāds loģisks secinājums. kad izvāra līdz 100 grādiem, tur peldas mazo dzīvo radībiņu līķīši 🙂

  interesants novērojums par saitēm un brendiem!

 3. O! Jā! Pie ūdens dzeršanas pierod. Un kā vēl! 🙂 Ja tiešām tualetes un ūdens būtu vienmēr, vienmēr pieejami, tad vispār ideāli būtu. 🙂
  Un jau vairākus gadus arī dzeru tikai tīru ūdeni, neko citu nemaz neprasās. Nekādas sulas, tējas vai diespasarg limonādi.

  Dzerot ūdeni sajūta ir pareizā.

 4. vārot ūdeni, vai atdzesējot, viņa dzīvums nemainās. Lai saprastu ko nozīmē dzīvs ūdens ir nepieciešams noskatīties filmu
  http://rutube.ru/tracks/324616.html?v=61a1b511444ad250cfb947d7d3f66423

  Kā izrādās ūdens uztver informāciju no visa, ar ko nonāk saskarē, un īpaši cilvēka domām, jūtām, vārdiem. Sīkāk par to stāsta zinātnieki no Krievijas, Kazahstānas, Šveices, Austrālijas, Izraēlas, ASV Lielbritānijas, Ķīnas, Tibetas. Japāņu pētnieks Emoto Masaru pat ir nofotografējis ūdens atmiņā saglabātās domas un jūtas. Ņemot vērā, ka ūdens atbilstoši uztvertajām ziņām reaģē, nav brīnums, ka atbilde uz sabiedrības regulāru vardarbību, pornogrāfiju, stresu un ļaunumu ir arī plūdi un citas dabas katastrofas. Taču, pielietojot sniegtās zināšanas – mainot attieksmi pret ūdeni, sabiedrība gūst iespējas ne vien izārstēt sevi, bet arī vadīt laikapstākļus uz planētas Zeme.
  (2006. gads, Krievija, ilgums: 01:21:14, dokumentālā filma)

 5. es domāju tā ka, vārīšana būtībā ir strauja iztvaicēšana, kā rezultātā ūdens vienkārši maina agregātstāvokli, dabā tas ūdens dzīvīgumu nemazina.

 6. @edmunds ja runājam par tvaicēšanu, tad rezultātā jau ir destilēts ūdens, kas vairs nav dzīvs, zaudējis savu atmiņu, būtībā svaigs materiāls ar, kuru dabai darboties.. tas pēc tam attiecīgos procesos, kad nonācis zemē atdzīvojas.

 7. Par to dzīvo un nedzīvo varētu spriest ilgi un dikti, jo diemžēl arī avota ūdenim, kaut arī dzīvam, ir savi trūkumi- piemēram baktarioloģiskais un ķīmiskais piesārņojums, kas organismam nu nepavisam nav vajadzīgs… Starp citu, ir iespējas ar visnotaļ vienkāršiem paņēmieniem jebkuru ūdeni padarīt ne tikai dzīvu, bet arī bagātinātu ar minerālvielām un tādu, kas arī saved kārtībā vidi (pH līmeni) organismā, kas ir ĻOTI svarīgs, bet līdz šim pienācīgi nenovērtēts faktors:) Tā var panākt to fantastisko situāciju, ka lielākā daļa šodienas (civilizācijas) slimību mums iet secen:) Piemēram, osteoporoze, ar asinsriti un sirdi saistītas slimības, vēzis, cukura diabēts un vēl daudzas citas:) Izrādās, ka daudzu visnotaļ nepatīkamu kaišu iemesls ir visnotaļ triviāls un viegli novēršams- minerālvielu trūkums organismā…
  Ja interesē, vienmēr laipni, varu pakonsultēt:)

 8. tad jālūdz, lai apraksti sīkāk par atdzīvināšanas tehnikām un minerāliem. protams, ja runa nav par coral mine, jo tās ir lielas izmaksas kā arī importa prece..

 9. Tā kā tas ir produkts, kas tiek ražots no līdzvērtīgām izejvielām, kā ražo Coral Mine, tad grozi kā gribi, tas būs ārzemju produkts:) Ko padarīsi, ka tieši pie Japānas ir salas, kur cilvēki izceļas ar īpašu veselību un ilgu mūžu, tāpēc izejvielas nāk tieši no turienes? Nezinu, kā ir ar augstākminēto produktu, varbūt arī izmaksas ir lielas, ar man zināmo tās īpaši nepārsniedz tās, ko cilvēks pilnīgi bezjēdzīgi iztērē “tukšiem” minerālūdeņiem- apmēram 0,60Ls dienā:) Tas ir daudz? Manuprāt maz, ja var sevi pasargāt no staigāšanas pa ārstiem, kas nekad nav bijis lēts prieks un ar katru dienu kļūst arvien dārgāks, visa atlikušā mūža garumā:)
  Par minerālvielām- 72,visas jonu, tātad aktīvā formā, visvairāk Ca, kas ir nozīmīgs gan kā kaulu pamatelements, gan arī ļoti nozīmīgs imunitātei, gan normālai sirdsdarbībai un kam tik vēl ne:) Izrādās, ka insulīna sintēzei organismā arī ir nepieciešami 4 it kā nenozīmīgi minerāļi, bet vajag tikai vienam no tiem aptrūkties kā vari sākt staiāt ciemos pie endokrinologa un maz tā, ka šši vizītes nekad vairs nebeidzas, vēl pie tā visa cukura diabēts rada visnotaļ postošas un neatriezeniskas izmaiņas organismā. Bet tas viss var nemaz nenotikt un tikai par 0,60Ls dienā. Un kas zin, no cik slimībām vēl mēs varam izvairīties. Un pie visa tā, šis produkts atdzīvina jebkuru ūdeni, jo maina tā struktūru- ūdens kļūst plūstošs un mīksts, tas viegli iekļūst šūnās. Šūnas beidzot var padzerties tik, ck tām tīk (pirmo nedēļu neskatoties uz izdzertiem 2 litriem dienā visu laiku bija “sausa mute”) un ūdens beizdot var sākt pildīt vienu no saviem pamatuzdevumiem- šlakvielu izskalošanu no šūnām, lai tās tur nekrājas un neindē organismu katru mīļu brīdi… Un par to pH ir atsevišķa lekcija:) Ja vēl neesi no manas pārgudrības noguris, var arī par to:)

 10. @Sara rakstā arī esmu to minējis, ka ūdens nav jāpērk, uz to arī būt jākoncentrējas, nevis kā 60 santīmiem pielikt vēl 60. japānā ir reti veselīgi cilvēki dēļ to ēšanas kultūras 😉 arī latvijā ir iespējama tāda pati veselība, tikai pamatīgi jāpārskata ēšanas ieradumi un vēl šādas tādas lietas. lai cilvēks būtu vesels un ilgdzīvojošs, tam nav no ārvalstīm jāieved dažādas brīnumvielas un eliksīri. esmu daudzus no tiem mēģinājis. es nesaku, ka coralmine ir slikts, bet, ka tas nav nekas īpaši vajadzīgs. tai skaitā ne fitline, herbalife utt.

  ūdeni var strukturēt bez maksas ar vienkāršu metodi. par to uzrakstīšu vēlāk rakstā, vēl gribu šo to paeksperimentēt.

 11. Redzi, ilgdzīvošanas sakarā nav ar ko palielīties ne mums, ne japāņiem, nedz arī kādai citai valstij:) Toties uz šīm salām, kuru gruntsūdeņus bagātina šis korallis, cilvēki ap 100 gadiem tikai pārtrauc aktīvo darbību, tb, iet pensijā:) Un tajos pašos 100 gados vēl dized, līksmojās un dejo:)
  UN saki ko gribi- tas nu nekādi Latvijā nav iespējams, lai kā arī mēs pārskatītu savu dzivesveidu un ēdienkarti:) Sāksim jau ar to, ka reti kuram no mums ir iespēja ēsta patiešām dabīgus, neķimizētus un nemodificētus produktus (ja nu kādam vēl saglabājušās vecmāmiņas laukos, kas savas vadziņas mēslo ar kūtsmēsliem un vistiņas baro ar kartupeļiem un kukurūzu- vai daudziem tādas ir?)
  Ūdens vērtīgums neslēpjas tikai tā stuktūrā, bet gan arī minerālvielu sastāvā, šo minerālu aktivitātē un daudzos citos parametros, pavisam kopā 12. Nerunājot jau par viiem Emoto atklājumiem par ūdens spēju uztvert un saglabāt informāciju. Tas jau atkal ir cits stāsts, bet skaidrs ir viens- ar to ūdeni nav viss tik vienkārši, kā gribētos:))
  P.S. Es nerunāju par Coralmine, es runāju par x2o- dzīvē ir pierādījies, ka aktivitātes ziņā šie produkti būtiski atšķiras:))

Comments are closed.