dokumentālā filma – atkritumu piramīda

turpinot tēmu par vienreizlietojamo sabiedrību, iesaku noskatīties filmu “atkritumu piramīda”

pasaulē ir spuldzīte, kura deg jau vairāk kā 100 gadus. pirms dažiem gadiem tai tika svinēta 100 gadu jubileja. paradoks te ir tāds, kopš tā tiek filmēta ar webkameru, viena webkamera filmēšanas laikā jau ir nobeigusies, bet spuldzīte joprojām deg..

vai piemēram printeros parasti tiek iebūvēts neliels čips, kurš skaita cik lapas ir izdrukātas. kad attiecīgais cipars ir sasniegts, printeris pārtrauc savu darbību un ir jāpērk jauns. atliek tikai “uzlauzt” šo čipu, kas gan jau vēl skaitās nelegāli :D, un varam drukāt atkal!

filma tiešām interesanta un vērtīga!

[vimeo]17750184[/vimeo]

6 thoughts on “dokumentālā filma – atkritumu piramīda”

 1. Labs vakara nobeigums. Velreiz atgādina par to, ka cilvēkam nevajag daudz.

 2. Nu, Kaspar, ti dajoš! Paldies liels par šo atradumu. Viena no retajām dokumentālajām, kuru es skatījos ar neviltotu interesi. Nebija ne jausmas, ka eksistē kvēlspuldze ar 100+ gadu darba mūžu..

 3. Sveiks, līdzīgi domājošais! Šādas filmas un citāda veida informatīvie materiāli ir ļoti noderīgi. Jāmēgina savākt pēc iespējas vairāk līdzīgu materiālu pēc domas un satura, tad izlikt tās vienuviet vai vienkārši dodot uz tām linku un ar sīku aprakstu.
  Parastam lauku puisim ticības pakāpe nebūs liela, ja nebūs zinātniski spēcīgu argumentu vai kādas citas autoritātes veikuma (uz šo cilvēki ir ieciklējušies),jo citādi lapa tiks pamesta. Cilvēku kategorijai kas šeit nejauši ieklīst ir jādod motīvs, lai tie šeit paliek un uzņem kaut nedaudz šīs informācijas. Šādi paņemot līdzi sev bagāžu savā atmiņā, kas liks biežāk domāt par zaļāku dzīvi, attiecīgi arī rīkoties.
  Tavs veikums ir labs un Tavu dzīves ceļu atbalstu.
  Offtop, bet tomēr pie tēmas:
  Priekš mazjaudīgajiem mehānisko čipu muskuļiem šī lapa ir par smagu. Lapa verās vaļā ar lielu piepūli. Varbūt ir iespējams kaut kā paātrināt?
  Komentāru lodziņu vajadzētu pamainīt, jo pārāk mazas “šrifts’ un vāji redzami burti uzstādītajā fonā.

 4. Man kaut kā skatoties šo filmu uzreizi ienāca prātā sava veida propoganda, kura tiek vērsta attiecīgā literatūrā, ka cilvēks ir nemirstīgs. Tātad parādījām, cik viegli var ierobežot tehnikas dzīvi un lūk redziet jūsu dzīves garums zināmā laika periodā, kaut kur pagātnē arī tika iekodēts, bet tagad caur šo mēs jūs gribam atkodēt lai jūs vienlīdz mūžīgi dzīvotu ilgi kopā ar tehniku 😀 Kāda vaina tādam datoram, kurš strādā visu mūžu un iet uz gaismas enerģiju, tikai kāda vella pēc man savas smadzenes būtu jāprojicē kaut kādā kastē, viņas tādu datoru tak var radīt un dematerializēt vienā acu mirklī pie atiecīgas attīstības pakāpes. Mani, personīgi, pārņem riebīgas šausmas skatoties uz tām rūpnīcām lai ko tur arī ražotu. kaut vai domās izsekojot, sērkociņa uztaisīšanai, nu tur ir traki… sēra apstrāde, koku izciršana un, kas rūpnīcu vēl. Tai vietā lai ar nazi gar krama gabalu nobrauktu vai divus attiecīgi sastiprinātus kokus paberztu un iegūtu uguni. Mūžīga vai nemūžīga, manuprāt šādu progresu virza slinkums, bailes vēlme paverdzināt un mantkārība no ražotāju puses te ir pēdējā vietā…aaah!

 5. Финансовая подоплека сокрытия новейших открытий очевидна: деньги делаются на том, что постоянно покупается. Так, по сведениям, одна из компаний, производящих электрооборудование, выкупила и «заморозила» патент на «вечные» электрические лампочки, изобретенные в конце прошлого века.(Три из них, как сообщалось, до сих пор светят в одной из старых американских пожарных частей).
  Luk vel viena porcijas deva viela vieglai smadzenosanai.

Comments are closed.