ģeodēziskais kupols no bambusa iesmiņiem

ģeodēziskais kupols no iesmiņiem

gan siltumnīcu gan māju taisīšu kā ģeodēzisko kupolu, tādēļ nolēmu patrenēties un uztaisīt nelielu kupola modelīti 56cm diametrā.

nepieciešams:

– ģeodēziskā kupola kalkulators
– bambusa iesmiņi
– nazītis vai knaibles
– lineāls
– rakstāmais
– līmes pistole

līmes pistoli iespējams iegādāties saimniecības preču un floristikas veikalos

lai uztaisītu v3 kupolu, nepieciešami 3 dažādu garuma mietiņi (ABC)
izvēlētais rādiuss ir 28cm (diametrs – 56cm)

kalkulatorā aprēķinu, ka:

A mietiņi 30 gab, 9.76 cm gari
B mietiņi 55 gab, 11.3 cm, bet
C mietiņi 80 gab, 11.55 cm gari

ņemu bambusa iesmiņus, nomēru vienu iesmiņu – 9.76 cm garumā un ar knaiblēm nokniebju. turpmāk izmantoju šo iesmiņu kā šablonu, lai nav katrs ar lineālu jāmēra un sagarinu 30 gabalus A mietiņu.

tā kā šis ir A kategorijas mietiņi, uz katra mietiņa ar rakstāmo iezīmēju 1 punktiņu, lai liekot kopā kupolu atšķirtu, kurš ir kurš..

ar B un C mietiņiem daru tā pat, tikai katram savs garums un skaits.

uz katra B mietiņa ievelku 2 punktiņus, bet uz C mietiņiem 3

ir izveidotas 3 kaudzītes – A, B un C mietiņu kaudzītes.

uzsildu līmes pistoli un pamazām no apakšas pēc salikšanas shēmas (vidējais kupols bildē) ar līmes pistoli savienoju mietiņus. ērtāk, ja ir kāds, kurš palīdz pieturēt savienojumus kamēr līmē, it sevišķi, kad sākas apaļās formas veidošana.

ģeodēziskā kupola salikšanas shēma

viss process man aizņēma aptuveni 7 stundas, bet rezultāts priecē! 🙂

6 thoughts on “ģeodēziskais kupols no bambusa iesmiņiem”

 1. Teorētiski neslikta ideja. Tomēr gribētos zināt, kādu materiālu siltumnīcai domājiet izmantot segumam? Polietilēna plēvi, stiklu vai varbūt šūnu polikarbonātu. Darbojoties ar plēvi, neekonomisks materiāla izlietojums, manuprāt garantēts. Turpretim piegriežot polikarbonāta loksnes ģeodēziskajam kupolam aprēķināto trijstūru izmēros, loksnes tiktu izmantotas efektīvāk. Kā arī viņas nostiprināt pie karkasa būtu elementāri. Ar skrūvēm.
  Visādā gadījumā; Vēlu veiksmi !

 2. @viks karkass būs no kārklu mietiem. pusi jau esmu uztaisījis, no pagājušā gadā vāktajiem materiāliem, otra daļa materiālu šobrīd žūst. pēc dažām dienām varēs darboties tālāk

 3. @Architekts polikarbonāts būtu šobrīd labākais variants, bet tas ir nopietnāks finansiāls ieguldījums. arī konstrukcija būtu jātaisa no brusām, kas vēl pieliktu ~100ls.
  arī polikarbonāta variants ir padomā, bet laikam uz mazliet vēlāku laiku, jo tas būtu piemērots variants ziemas audzēšanai.

  šī siltumnīca ir tā teikt ekonomiskais variants – kārklu mietu karkass, savienojumos pieskavota linu lenta, trīsstūru aizpilda plēve – izmaksas ap 35ls

 4. Pleeve nekalpos tev vairaak kaa 1 gadu. Varbuut ir veerts tomeer sapurinaat polikarbonaatam… Uztaisiitu kontu, kur tavi atbalstiitaaji un fani vareetu materiaali atbalstiit lai realizeetu savas idejas, aatraak redzeetu rezuultaatu! ar cienju lai veicaas! Edza

 5. @Edza siltumnīca paredzēta diviem gadiem, jo pēc tam padomā būvēt polikarbonāta versiju, daudz lielākā izmērā, kur audzēt arī tropiskos kokus

  jā, par ziedojumiem tā laikam arī būs jādara!

Comments are closed.