auto riepas mājas pamatiem..

gumijas auto riepas

mājas pamati būs no smiltīm pildītām gumijas riepām. riepas ir diezgan lielas, pietiks ar vienu kārtu. augstums ~25cm, bet platums ~60cm.

princips līdzīgs kā ar smilšu maisiem. arī tie būtībā ir diezgan piemēroti netradicionālajiem pamatiem. riepas tiks piebērtas ar smiltīm un ar kuvaldu to sānos un no augšas sablietēta zeme.

riepas savestas, jāsāk darboties..
ar vienu busa braucienu sanāca atvest visas nepieciešamās riepas. kopā ~70 riepas. izmēri tām variē – citas 55cm platumā, citas 70cm, bet ir ok! vienādas, tas jau būtu par daudz prasīts 🙂

vecās auto riepas autoservisos var dabūt bez maksas. autoservisam par katru riepu nodoto riepu būtu jāmaksā ~20s.. un vēl pašiem jāsakrauj un jāaiztransportē.. bet te, piebraucam un savācam.. 🙂

daudziem var šķist, kas tur ekoloģisks, izmantot gumijas auto riepas, bet lieta tāda, ka tās pamatos tiek “iekonservētas”. tās netiek sadedzinātas utml, bet vēlreiz izmantotas. tā teikt, vairākkārtēja un efektīva resursu uzmantošana.

gumijas auto riepas
gumijas auto riepas

11 thoughts on “auto riepas mājas pamatiem..”

 1. par 50 santīmiem diez vai olīvziepes sanāks nopirkt. vislētāk ir paštaisītas. es tās taisu no olīveļas un nātrija hidroksīda.. vajadzēs kautkad pameģināt pelnus nātrija hidroksīda vitā..

 2. Ļoti netradicionāla ideja. Es varbūt Tavā vietā būtu izmantojis būvgružus – betona, ķieģeļu mūra atlikumus, ko ieliet cementā, bet nezinot plānoto mājas konstrukciju grūti spriest.
  Riepas izklausās interesanti, galvenais tad laikam tiešām nejēgā stipri sablietēt tās smiltis, lai pamati nesāk ‘staigāt’.

  Good luck. 🙂

 3. Sveiks!
  paklau, to maisu māju vajag stipri pasargāt no saules! es arī nesen atradu piemājas krūmos nomētātu to maisu, kas kādus ~2 gadus tur bij stāvējis, un jūk ārā, paņemot rokās. tāka no UV stariem noteikti vajg maisus pasargāt, lai darbs nav vējā.

 4. un par pamatu augstumu – parasti visas lietas tiecas “ieaugt zemē” – labāk liec 2 kārtās, lai ir tie ~50cm virs esošās zemes virsmas. un ar laiku tie saruks līdz ~40 vai 30cm…

 5. @viks lentveida. tik jāizdomā ko ar siltināšanu… ir kautkādi dārgie ekoloģiskie materiāli, bet vajag lēti un ekoloģoiski 🙂 vai, ja nesanāk tā, tad lēti un ne tik ekoloģiski 😀 gribētos jau kautko feināku par putuplastu… varbūt ir kāda ideja?

 6. Varbūt paštaisītās, presētās nelielas salmu ķīpas vai niedres kombinācijā ar māls ūdeni vai sausā veidā vai ko tamlīdzīgu.
  Tukšas stikla pudeles vai labāk tukšas plastmasas pudeles.
  Cements, tabaka, zāģu skaidas vai škelda,stiklu lauskas – kaut kas līdzīgs arbolit.
  Ir metodes kā siltināt ar sūnām.
  Vai kūdra der bez presēšanas, nemāku teikt.

 7. Nekas, kas uzsūc mitrumu vai arī netiek no tā pasargāts, nekalpos kā siltumizolācija…

Comments are closed.