kā es pirms 3 gadiem smēķēšanu atmetu..

alens karrs - kā viegli atmest smēķēšanu

kādreiz biju liels smēķētājs.. vidēji cigarešu paciņa dienā 10 gadus pēc kārtas… praktiski visu smēķēšanas laiku neizlaidu ne dienu, jo cigaretes nelaida vaļā.. vienu reizi biju mēģinājis atmest, bet pagāja pus diena kā atkal atsāku…

nu jau 3 gadus kā esmu brīvs no cigarešu verdzības.. palīdzēja grāmata “kā viegli atmest smēķēšanu”, lai arī cik tas dīvaini kādam nešķistu.. arī es par to tajā laikā nebiju pārliecināts, ka grāmata varētu palīdzēt, bet ieraugot to, nosaukums “kā viegli atmest smēķēšanu”, manī parādījās cerība.. laikam nostrādāja kāds ar dūmiem ne līdz galam aizklāts apziņas stūrītis..

sāku lasīt, tiku tikai līdz pusei.. un pārtraucu. kā pēc tam noskaidroju, tā notiek daudziem lasot šo grāmatu, jo tās ir bailes no atmešanas.. pēc kāda laiciņa atcerējos par grāmatu un nolēmu to izlasīt ātri.. vienā dienā! izlasīju gandrīz visu grāmatu, uz nākošās dienas rītu atstājot tikai pēdējo nodaļu, lai atmešanu varētu veikt ar jaunu dienu. no rīta izlasīdams pēdējo nodaļu, izsmēķēju pēdējo cigareti mūžā, kā grāmatā instruēts, saplēsu un izmetu miskastē atlikušās cigaretes un aizvācu pelnu trauku.. bija vēl tikai jātiek pāri fiziskajai atkarībai, kas vilkās 3 dienas. simptomi bija nedaudz līdzīgi kā detoksikācija strauji pārejot uz svaigēšanu, jo arī termiski apstrādāta barība praktiski ir narkotika. nevarēju normāli padomāt, trauksmes sajūta.. kā mēdz teikt – “lomkas”

un es atbrīvojos!!! tabakas industrija, kura tērē miljonus, lai mani un daudzus citus uzsēdinātu uz adatas vairs mani nevarēja vedāt aiz pavadas!

novēroju daudzas pozitīvas izmaiņas. arī te var vilkt paralēles ar pāreju uz svaigēšanu.. kad atmetu smēķēt, sāka uzlaboties oža, sāka pieplūst vairāk enerģijas, vairāk gribējās dzīvoties svaigā gaisā, prasījās vairāk staigāt, līdz ar to praktiksi nelietoju sabiedrisko transportu rīgas robežās, liels prieks bija arī par to, ka vairs nepārnēsāju to drausmīgo cigarešu smaku..

kā izrādījās, viss ir daudz vienkāršāk! nikotīns rada dažādas ilūzijas, ka smēķēt ir patīkami, ka tas ir tikai process nevis fiziskā atkarība, ka bez tā dzīvot nevar (smēķēšanas laikā dzīve bez cigaretes šķita pilnīgi neiespējama).

un visam pāri viena liela smadzeņu skalošana. šī grāmata to palīdzēja noņemt un atjēgties…

ja esi smēķētājs, ļoti iesaku tev šo grāmatu! pat, ja nevēlies atmest… padomā, vai tabakas korporācijas, kuras to vien grib, lai tu uzsēstos uz adatas ir pelnījušas, ka tām maksā dažus desmitus latus mēnesī un atdod tām savu dzīves enerģiju un veselību? tas šķiet tā pat kā pārdoties velnam, ko uz 10 gadiem biju izdarījis, tikai cigarešu dūmu mākonī to nesaskatīju..

un pat vēl vairāk.. valsts negrib, lai tu atmet smēķēšanu (tā pat kā alkohola lietošanu), jo tu šādā veidā atdod tai daļu savas nopelnītās naudas nodokļos.. arī alena karra
(grāmatas autora) pieredze to apliecina. kad viņš beidzot pēc daudziem neveiksmīgiem mēģinājumiem bija atradis metodi kā atmest smēķēšanu, viņš griezās valsts institūcijās utml. vietās, bet neviens viņu neņēma vērā. viņš bija neizdevīgs.. ienesīgas lietas traucēklis. tas ir kā teātris ko valsts spēlē it kā rūpējoties, lai cilvēki mazāk smēķētu liekot visādus neefektīvus uzrakstus uz cigarešu paciņām un citas neefektīvas metodes.. kā izbijis smēķētājs labi zinu, ka nekādi uzraksti nelīdz..

un to apzinoties, ka mūs kā muļķus vadā aiz pavadiņas par mums tik pasmīkņājot, vai nav pienācis laiks to izbeigt?

tikai, kad atmetu smēķēšanu, ieraudzīju, cik smēķētāji ir nelaimīgi aizdedzinot kārtējo cigareti stāvot pie veikala durvīm utml. dūmu mākonī . tas pat izskatās pilnīgi zemapzinīgi…

grāmata tik tiešām strādā.. pārliecinājos par to pats uz sevis un arī daži mani draugi ar tās palīdzību ir izkļuvuši brīvībā no cigarešu verdzības!

ja man būtu iespēja, dāvinātu šo grāmatu visiem maniem draugiem un sastaptajiem smēķētājiem uz ielas. izplatot šādu grāmatu ar valsts starpniecību smēķēšanas lietu varētu atrisināt salīdzinoši ātri un efektīvi!

šī ir saite uz grāmatas idevēju (atēna) lapu – alens karrs – kā viegli atmest smēķēšanu

atjaunināts: tagad ir pieejama arī lejuplādējama elektroniskā vesija – http://gramataselektroniski.wordpress.com/2011/08/02/ka-viegli-atmest-smekesanu-alens-karrs/

12 thoughts on “kā es pirms 3 gadiem smēķēšanu atmetu..”

 1. Slow suicide…
  Klau, varbūt ir kāda grāmata par to, kā atteikties no pārmērīga šokolādes patēriņa?:D Katrā ziņā, man abas šīs lietas saistās ar mēģinājumu tikt galā ar steigu, stresu, negatīvām emocojām vispār.
  Kādreiz- draņķīga diena->cigarešu paciņa; tagad=> skriešana/dejošana+šokolāde. 😀
  Domāju,īstais iemesls, kāpēc izvēlas smēķēt/nesmēķēt, nav ārējos apstākļos,tas tik un tā ir cilvēkā pašā.Tā ir izvēle- dzīvot ar/bez ļuļķa zobos.

  garššs P.S.

  Lasot Bhagavadgītu, atradu interesantu komentāru 14.nodaļas 17.pantam:
  (“Skaidrība rada īstenas zināšanas,kaislības rada alkatību,bet tumsība rada muļķību,ārprātu un maldus.”)
  Kas darbojas kaislībās,tas ne tikai ir nelaimīgs prātā,bet arī viņa nodarbošanās ir raižu pilna.Lai saglabātu savu stāvokli sabiedrībā viņam ir tik daudz jāplāno un jādomā,kur dabūt naudu. Tas ir nožēlojami.Cilvēki,kas ir tumsībā,kļūst ārprātīgi.Viņi cieš savos apstākļos un meklē aizmiršanos sevis apreibināšanā, tādejādi vēl dziļāk iegrimstot tumsībā.
  (..)Gudrie,kas ir brīvi no maldiem, ir laimīgi.

 2. 🙂 man arī smēķēšana atkrita otrajā dienā kā nevajadzīga lieta pēc šīs grāmatas izlasīšanas 🙂 … izsmēķēju gandrīz 1 paciņu dienā. Grāmatu izlasīju vienā vakarā, pa nākamo dienu izsmēķēju jau nopirkto cigareš paciņu, izsmēķējot pēdējo cigareti atvadījos no smēķēšanas, jo zināju, ka tas ir viss :):):)
  Pirms tam jau bija vēlme atbrīvoties no šī ieraduma, tad sāku apzinātu vērot šo procesu (sākot ar sagribēšanos, aizdedzināšanu dūmu ievilkšanu un izpūšanu), secināju, ka process faktiski ir muļķīgs (ievilkt un izpūst) un grāmata bija pēdējais vajadzīgais, lai šis process atkristu kā nevajadzīgs 🙂
  Ja pavēro smēķētāju, tad var redzēt, ka faktiski viņš nekādu procesu neizbauda, jo viņš, smēķējot atrodas pavisam, kur citur: savās domās kaut ko risina, raizējas, vai sazin ko citu, izņemot procesa baudīšanu. Un tā kā procesa baudītāja nav klāt, tad tas viņam kļūst ieradumu 😉

 3. Es smēķēšanu atmetu pirms gada, (centos 4g) ties pēdējos divus pīpēju nebiežāk kā reizi mēnesī. Grāmatu lasījis nebiju, izstrādāju pats savu metodi.
  Pīpēju stiprās sarkanās cigaretes, pamazām aizgāju līdz one cigaretēm, tad pat tajās ar adatu dūru caurumu, respektīvi pīpēju tīru gaisu, tas prasījās, jo vienkārši radās, stulbas, tukšuma pauzes. Tad atmetu alkohola lietošanu, jo tas nešaubāmi velk uz smēķēšanu, tiem kuri ir bijuši atkarīgi.
  Nu, jā tā man sanāca – no stiprākajām uz vieglākajām cigaretēm, tad mājās atmetu pīpēšanu, tad pasākumos atmetu lietot alkoholu(vispār atmetu). Sāku pīpēt nebiežāk kā reizi mēnesī, rezultātā bezjēdzīgus pasākumus apmeklēju aiz nejaušības. Līdz brīvs un oža tiešām uzlabojas arī pārejot uz veģetāru ēdienu.

 4. >>> Liene
  Ar šokolādi man arī bija cirks: nonācu līdz tam, ka apēdu dienā 1 Fazer šokolādi:) Vēlāk, radīju tam visādus attaisnojumus, kas faktiski bija tikai, lai attaisnotu savu atkarību 😉
  Un arī (tāpat kā ar smēķēšanu un kafiju) sāku apzināti piedalīties un vērot procesu: šokolādes sagribēšanos, speciālu iešanu pakaļ šokolādei uz veikalu, izgaršojot šokolādi visā pilnībā, paralēli citu neko nedarot kā tikai ēdu šokolādi 😀 … līdz vienu dienu speciāli ejot uz veikalu pēc kārtējās šokolādes, aizgāju garām šokolādes plauktam, jo saprotu, ka faktiski man to vairs nevajag :):):)

  Pats interesantākais ir tas, ka atkarība nav jau no šokolādes, bet gan no tajā esošā cukura 😉 … Parastā piena šokolādē kakao pulveris ir tikai 3 daļa, pārējais ir piena pulveris un cukurs … Pamēģini ēst tīru šokolādi (80%; 90%; 99%), to nemaz tik ļoti Tev negribēsies 😉

 5. @Liene šī pati grāmata noderēs, jo izprotot vienu atkarību izproti arī citas 🙂 protams šokolādē esošais kofeīns arī izraisa atkarību, bet ne tik ātri kā nikotīns.. pat darbības princips ir līdzīgs 🙂

 6. @skauts
  Ha šai minētajā grāmatā ir tāds fakts ka smēkētāji kas atmet ar gribas spēku agri vai vēlu atkal smēķēs…. Tas darbojas esmu izprovējis uz sevi.Savā smēķētāju karjerā biju atmetis uz vienu gadu tad atkal atsāku.Izlasot šo grāmatu izprovēju vienu lietu.. Ta kā biju brīvs no cigaretēm baidījos tikai no viena,alkahola lietošanas un reibuma iespaidā atkal atsākt smēķēšanu.Nolēmu uztaisīt eksperimentu , vienkārši aizgāju ar draugiem uz krogu. Teiksiet ka nav tie labākie apstākļi tiko kā kļuvušam nesmēķētājam!!! Jā tas darbojās!Negribējās nemaz smēķēt…. Tas tikai pierāda to ka ir ļoti svarīgi tas ko tu domā un kā tu izproti/saproti lietas. Grāmata ir balstīta uz to lai smēķētājs iegūtu savu atklāsmi,ja tas notiks grāmata tev arī palīdzēs,jo tā darbojas kā psiholoģisks tilts.. Bijušais smēķētājs ar 14 gadu pieredzi

 7. Nu es ar biju smēķētājs, mēģināju atmest un biju jau samazinājis devu, bet tomēr biju smēķētājs, bet tad noskatījos šo filmu =The World’s Fastest Indian= un tā mani (pat filmas varonis) motivēja atteikties no smēķēšanas! 🙂

 8. Izlasīju grāmata, beidzu pīpēt jau pusē.
  Atsāku niekoties ar cigāriem un loģisks turpinājums – cigaretes.
  Mēģināju palasīt grāmatu (kas pieejama internetā, par velti, ja kas) vēlreiz. Atsita vēlme smadzeņu skalošana un man jau izstrādājusies imunitāte pret to.
  Uzdevums bija samazināt devu. Pārgāju uz tinamajām cigaretēm. Tinu tikai ar rokām, lai sarežģītāk. Eksperimentēju ar iespēju paildzināt starplaikus. Galu galā pēc 3 paciņām sapratu, ka varu beigt.
  Pozitīvi, ka lietojot tabaku, cigaretes palika riebīgas un arī smaka. Samazinot devu bija iespēja arī atradināties no ieradumiem (pēc kafijas, ēdienreizes, ar draugiem, pie stūres) un varēju nokontrolēt apetītes vēlmi.
  Detoksikācija gan pagāja tā pat, kā ar parastajām cigaretēm (3 un vēl 2 dienas).Tagad būs jau vairāk kā mēnesis. Organisms tikai tagad ir daudzmaz attīrījies. Zobi notīrīti, pirksti nesmird, ādas krāsa uzlabojas un fiziskā pašsajūta daudzkārt uzlabojusies.

  Jautājums – kas tas par draņķi, ko gāž iekšā tajā izstrādājumā, ko it kā sauc par tabaku. Šaubos vai tā ir tabaka tabakas izpratnē un nikotīns kā tāds.

 9. Lieliska grāmata! Palīdzēja tikt vaļā gan no pīpēšanas, gan alkohola.
  Princips darbojas. Vienīgi pudeles verdzībā nokļuvušajiem tomēr ieteiktu izlasīt arī grāmatu “Kā viegli kontrolēt alkohola lietošanu” (lai grāmatas nosaukumā ietvertais vārds “kontrole” nemulsina), jo tomēr pastāv specifiska atšķirība šo divu atkarību atmešanā.
  Rīgā ir atvēries arī Alena Kāra centrs.

Comments are closed.