kaņepes novāktas!

kaņepes ir mans mīļākais augs un to vākšana bija tīrākā romantika 🙂 daļu sēklu jau bija izlobījuši zvirbuļi, jo tie arī ir lieli kaņepju cienītāji un laukā uzturas bariem. kad vācu kaņepes, tie blakus kokos nepacietīgi gaida kamēr iešu no lauka prom un tie varēs turpināt savu iesākto lietu.

audzēju kaņepes gan priekš sēklām ēšanai, koksnei priekš papīra un eksperimentēšanai ar kaņepju betonu, kaņepju koksnes dedzināšanu un auklu taisīšanu no kaņepju šķiedras.

biju sasēju 0.2 ha (2000 kvadrātmetri). sēklas iegādājos no adzelviešu saimniecības kā starpnieku izmantojot tirgu, jo nelielos daudzumos.. (adzelviešu saimniecībā matīšos -5ls/kg, bet rīgas centrāltirgū 6ls/kg) izauga ne tik lielas kā vēlētos, bet pirmajam gadam pietiks..

kaņepes vācu staigājot pa lauku un raujot ar visām saknēm lielākās un veidojot kūļus. tad kūļus ar auklu sasienu un sakrāmēju vairākus vertikāli kopā, lai žūst.

sākumā doma izkult sēklas liekot kaņepju kūļi uz tenta un ar kādu koka vāli pa to padauzot. pēc tam būs jādomā kā no sēklām nofiltrēt pelavas. tradicionāls variants ir laist vējā.. ar vecmammu vēl tā manā bērnībā darījām.. nu jāskatās.. pēc tam, kad nokultas, būs jāliek uz lauka papūt, lai nodalās miza no kātiem un tad jau aprakstīšu smalkāk ko tālāk..

varbūt kādam jau ir pieredze ar manuālo kaņepju novākšanu?

bildes no vākšanas skatāmas foto galerijā

9 thoughts on “kaņepes novāktas!”

 1. Ir jau labi, bet tik daudz cieņas gan vajadzētu izrādīt savam “kaņepju sēklu avotam” kā uzrakstīt nosaukumu bez kļūdām.
  Lai veicas ar kaņepēm!

 2. Ai, neko. Iemetu, tad pamanīju, ka principā neizmanto lielos sākuma burtus.

  Tā iet, kad strebj karstu 🙂

  Kāpēc nelieto “lielburtus”? Lai dzīve nesamākslotāka? :))

 3. Varbūt jau Esi nokūlis kaņepes? Varbūt domā par šķiedras ieguvi no kaņepēm?

 4. Un kā šogad ar audzēšanu? Man savā dārzā kaņepes šogad tādas ne pārāk izauga. Kā Tev?

 5. @Vilnis Šogad viss bija slapjš, ļoti augsts ūdens līmenis un augi auga vārgi. Vietām pat kā pārpurvojies. Vasara bija paslapja, bet izskatās, ka lielākais augstā ūdens līmeņa iemesls ir netālu izcirstais mežs, cik ar zinātājiem esmu runājis.

 6. Vajag taisīt ūdens novadīšanas sistēmu. Kādu grāvi izrakt lai notek liekais ūdens.

Comments are closed.