“ķīpu adata” ķīpu pārsiešanai

ķīpu adata

meklēju no kā uz taisīt “ķīpu adatu” no materiāliem, kas ir uz vietas un uzgāju lielisku risinājumu! izmantot vecu bagāžnieku. tam ir stienis, kur jau ir saplacināts gals un jau ir izurbti 2 caurumi (lai varētu vienlaicīgi cauri ķīpai izvērt 2 striķus), līdz ar to uzdevums ir ļoti novienkāršots. atlika tik

– atdauzīt metinājuma vietas
– iztaisnot stieni
– saliekt to L burtā
– uzasināt galu

bildes –
ķīpu adata

ķīpu adata

ķīpu adata

ķīpu adata

ķīpu adata

ķīpu adata

resnums ir ļoti piemērots un stienis ķīpā duras kā sviestā! 🙂

to pašu arī varētu izdarīt ar armatūras stieni, tikai tādā gadījumā būtu jāatrod ~70cm armatūras stieni, jāsaplacina viens gals, jāizurbj 2 caurumi (vai jāizvīlē 2 atzari), kuros ielīstu ķīpu preses aukla, jāapvīlē gals un jānoloka otrs gals, lai būtu rokturis, lai minimālais garākā gala garums būtu 50cm

6 thoughts on ““ķīpu adata” ķīpu pārsiešanai”

 1. Salmu ķīpu pārsiešanai personīgi izvēlējos labāk šādu pašgatavotu adatu, kurā striķis nav jāiever, bet vienkārši jāuzmet uz āķa cilpa. Daaaaudz ātrāk darboties!
  http://salmiunmali.lv/wp-content/uploads/2010/09/res_SNC00194.jpg

  BET! Tā kā pārsiešana bija nepieciešama visai bieži, turklāt obligāti bija vajadzīga arī ķīpu pārpresēšana, tad es šim nolūkam izgatavoju rokas presi!! Un tajā arī izveicu ķīpu pārsiešanu – daudz vieglāk un ātrāk!
  http://salmiunmali.lv/2010/09/salmu-sienas-slejas-pamazam/

 2. Āāāā, aizmirsu piebilst – patiesībā ir tā, ka tā ķīpu prese man pagaidām vairs nav vajadzīga. Varbūt Tev no tās būtu jēga? Uzziņo.

 3. @Jānis paldies par piedāvājumu! jāapdomājas kā ar to pārpresēšanu.. vēl nedaudz ar ķīpām ievilcies, jo sapildīju riepu augšās ar smilšu un kaļķu maisījumu. dikti ilgi žūst 🙂

 4. Kaļķis jau vispār ir mitruma caurlaidīgs, higroskopisks, elpojošs materiāls ar ļoti ilgu cietēšanas laiku. It sevišķi patreiz rudenī, pie paaugstināta gaisa mitruma… tas var vilkties ļo_oti ilgi! Tajā pašā laikā kaļķim piemītošās ‘antiseptiskās’ īpašības dēļ, manuprāt salmu ķīpas var krāmēt virsū droši! Ja kapilārā mitruma hidroizolācija no apakšas ir ieklāta, problēmām nevajadzētu būt.

 5. Es tāda gadījumā būtu to kaļķi uz riepu augšām uzbēris sausā veidā! Tādējādi tas pats sevī sasūktu lieko mitrumu no ķīpām un smiltīm (ja vien ir tiešā saskarē). Kaļķis mitrumu sasūktu un tad ar laiku sacietētu. Cits jautājums, kāda veida kaļķi Tu tur bēri – ja nedzēstu, tad gan sausu bērt tiešām nevajag, var sanākt nepatīkams karstums zem ķīpām.

Comments are closed.