koka ciršana īstajā laikā

šo pavasar biju ļoti pārsteigts, kad ieraudzīju vecmammas ziemassvētku eglīti, kura jau gulēja netālu pie mājas, joprojām ar skujām! tās kaut kāda iemesla pēc nebija nobirušas.. nekad ko tādu nebiju redzējis, jo parasti skujas sāka krist jau pirmajās nedēļās pēc nociršanas un agrāk..

un pēc neilga laika atradu atbildi ināras vaivodes grāmatas “netradicionālās tehnoloģijas atgriežas no gadsimtu dzīlēm”, kurā aprakstīts arī par koku ciršanu īstajā laikā. izrādās, ka ir konkrēti datumi, kuros cirsta eglīte skujas nemet un vecmammas eglīte netīšām tika nocirsta vienā no šiem datumiem.

šādi datumi neattiecas tikai uz ziemassvētku eglītēm, bet arī uz citiem kokiem un dažādām to nepieciešamajām īpašībām, piemēram, lai nepūtu, neplaisātu, nedegtu, lai būtu viegls vai smags, utml.

liela daļa mūsu senču zināšanas mums ir “aizgrieztas” un mēs tās esam aizmirsuši… bet ir visas iespējas mums tās pamazām atgūt par spīti tiem, kuri tās ir mēģinājuši no mums atņemt..

nākošajā rakstā konspektējot esmu izrakstījis šos datumus no grāmatas “netradicionālās tehnoloģijas atgriežas no gadsimtu dzīlēm”