lieliskais linu veikaliņš – larelini

pirms kāda laika uzmeklēju linu veikaliņu, kurā pārdod mūsu pašu ražotos (ražotne jelgavā – larelini) linu audumus un to izstrādājumus. tā bija kā mīlestība no pirmā acu uzmetiena. pārņēma ļoti patīkamas sajūtas, pat sajūsma.. sajūta, ka tas ir mans mīļākais veikaliņš! 🙂

lielu lomu šinī gadījumā protams spēlē mana lielā patika pēc linu un kaņepju audumiem (kaņepju audumus gan tur nepārdod). iecienītākie ir kaņepju audumi, bet tie ir daudz dārgāki un latvijā tos neražo..

ļoti priecē larelinu dabas draudzīgā attieksme.. piemēram līdzekļi, kuri tiek izmantoti linu audumu krāsošanā un balināšanā ir ekoloģiski

iegādājami ir dažādi linu materiāli drēbēm, maisiņiem, palagi, pārvalki, dvieļi, utml.

vikaliņš atrodas rīgā, brīvības ielā 147

nu man ir linu dvielis un linu gultasveļa. visskaistākā un patīkamākā gultas veļa, kāda jelkad man ir bijusi! 🙂 un pietam ražots latvijā!

15 thoughts on “lieliskais linu veikaliņš – larelini

 1. baļķvedējs

  Vasarā man bija tas gods iepazīties ar vienu sievu, bijušo linu fabrikas speciālisti-inženieri, vai kā nu viņus tur sauc,. Viņa man zināja stāstīt, ka Latvijā reiz augušu citādi lini, nekā tagad pasaulē. Garšķiedras, ja pareizi atceros. Tagad Latvijā tādi vairs neaug. Un Latvijas ražotāji linus iepērk citās valstīs. Tā ka Tava gultasveļa nemaz nav tāda Latvijas prece.

 2. dox

  Leišos audzē. Latvijas audzētājiem ir tik mazi apjomi, ka fabrikai nav vērts ķēpāties.

 3. Liene

  Forši,man linu audums vienmēr ir paticis (burzīgs gan ir), atgādina bērnību- atceros omes linu dvieļus un galdautus.:)

 4. motors

  Nu reklamē tos linus jau 20 gadus. Visas Vecrīgas bodes pilnas. Man atklājums ir flīss. Viņš ir no plastmasas pudelēm taisīts. Tātad, attīra vidi, un absolūti neuzsūc mitrumu – silda. Visi pārējie materiāli uzsūc mitrumu un laiž cauri aukstumu.

 5. Dace

  @motors
  “attīra vidi”, hmm, bet 1) vai tad tādas jakas tik un tā nenonāks atkal mēslainē; 2) vai smalka, vilnai līdzīga plastmasa nav paātrināts plastmasas dabā (organismos) nonākšanas process?

 6. motors

  Ka cilvēki nāk bez pudelēm no meža ārā ir pieredzēts, bet ka pliki nāktu?

 7. salviz

  Braucu garām tai vietai un nevarēju ieraudzīt to veikaliņu? Kur tas īsti atrodas?

 8. Aigars

  Un ka ar kokvilnas viriesu apaksvelu? Kur, lai samekle vietas kur pardodas kvalitativa, ista kokvilnas apaksvela bez visadiem krasu jaukumiem un citiem sintetiskajiem “labumiem”. Un kas tie par razhotajiem butu un kados laukos audzejusi to kokvilnu (gribas lai nav piesucinatas ar krasam, visadam tur gumijam u.c. sintetiku, ka ari lai nav radiacijas klatbutnes.
  Linu apaksvelju nu nekadigi nesanaks pat vairakas stundas nesat, cita lieta noberzties ar kadu linu auduma gabalu.
  Apaksvelai ir liela nozime viriesa veseliba. Ja reiz sievietes nesajot labu velju un izmantojot ipasos arstnieciskos preparatus var panakt veselibas uzlabosanos kopuma – tatad tur iet energetiskie centri un meridianas, no dzimumzonas lidz galvai, kas palidz tikt ar problemam, kas atrodas kermena augseja dala un tiesa fiziska iedarbiba nav sapju vieta. Viela pardomam.

 9. Aigars

  Linu audumi ir labi krekliem biksem, cibam, dvieliem, dazadiem kompreses maisniem, gultas veljai (ne visiem deres), virspalagiem it seviski, aizkariem, varbut cepurei galdautam, ietisanas dvieliem (pie slimibam neslikti)utt.
  Savukart vistuvak kermenim ikdiena labak butu kokvilnas apaksvela (vai ir kas labaks par kokvilnu apaksvelai? apgaismojiet?)
  Varbut, Kaspar, varetu atsevisku temu par apaksvelu. Tomer dzivojam civilizeta pasaule (jagerbjas) un necik tas nav talu no laba avota udens veselibai.

 10. leo

  Tas veikals tur vairs nav. Nez vai vispār vairs Rīgā ir? Jelgavā pie fabrikas bija pirms gadiem 10.

 11. Edijs

  Sveiki,

  Jelgavā veikals ir un darbojās no otrdien- piektdien, līdz 18.00 Lapskalna ielā 18

Comments are closed.