matu mazgāšana ar sodu un ābolu etiķi

šī pagaidām ir mana iecienītākā matu mazgāšanas metode.

ņemam ēdamkaroti sodas un atšķaidam to glāzē silta ūdens (lai patīkamāk, kad lej uz galvas)
ņemam 1-2 ēdamkarotes ābolu etiķa, parastā etiķa vai citronu sulas un tā pat, atšķaidam to glāzē silta ūdens.

samērcējam matus un lejam tajos atšķaidīto sodu. neputo, bet nav arī vajadzības. pēc mazgāšanas labi izskalojam un lejam matos atšķaidīto etiķi vai citronu sulu un ar to skalojam matus.

pēc matu skalošanas ar ābolu etiķi, parasto etiķi vai citronu sulu, tie paliek gludi un spīdīgi. tas būtībā kalpo kā “kondicionieris”

kā tas strādā.. – soda (sārms) atver matu poras, bet etiķis (skābe) tās aizver.

5 thoughts on “matu mazgāšana ar sodu un ābolu etiķi”

  1. Kā tad sanāk ar tām mērcētām linsēklām: tās atver un/vai aizver poras, vai arī tikai nomazgā galvas ādu un matus? Cik saprotu, tad, ja atver un aizver poras, tad mati ilgāk ir tīrāki, nekā, ja tikai atver poras?

  2. neesmu pētījusi kas ko aizver,bet vienreiz pamēģināju,-nav tik traki kā sākumā šķita.:)

  3. Tā kā bija apnicis mazgāt matus katru rītu, izdomāju pamēģināt mazgāt ar mērcētām sablenderētām linsēklām. Pēc divām nedēļām jau varēju mazgāt matus katru otro dienu 🙂

    Tad atkal pārgāju uz šampūnu un atkal esmu tur kur biju sākumā: mazgāju matus katru rītu 😀

    Tagad protams mazgāju ar linsēklām (mērcētām) – ar to šķidrumu, kurš sanāk no izmērcēšanas. Un jau matus atkal varu mazgāt katru otro dienu =)
    Mazgāju ar to šķidrumu, lai spilvenā un citur nepaliek linsēklu pēdas 😉 😀

  4. Nu mēģināju kādas 2 nedēļas mazgāt ar sodu + ābolu etiķis, bet mati palika ļoti sausi. Aizgāju pie frizieres griezt matus, man bija žēl kā friziere mocījās gar maniem matiem, jo viņa nespēja to pret spalvu izķemmēt! 🙂 Izmazgājot matus ar sodu tie kļūst mīksti tikai pēc apmēram 3x dienām!

Comments are closed.