video: no kā sastāv raugs? jeb: maize iznīcinātājs

tiem, kuri lieto maizi, (raugs ir arī daudzos citos produktos, piemēram sierā) iesaku pāriet uz maizi, kura cepta izmantojot ieraugu, kam nav nekāds sakars ar raugu. pirktajai maizei to var noskaidrot pētot tās sastāvu uz iepakojuma, bet vislabāk, gatavot to pašiem.
parasti ieraugs tiek gatavots no graudiem.

www.veselibasblogs.lv par raugu lasāms latviešu valodā:
Patiesība par raugu – radīts kā iznīcināšanas ierocis
Raugs 2.daļa – garantija smagu veselības problēmu buķetei

16 thoughts on “video: no kā sastāv raugs? jeb: maize iznīcinātājs”

 1. Nez vai visu vainu varēs novelt uz raugu vien. Kalcija līmeni asinīs ietekmē arī cukurs – jo vairāk cukura uzturā, jo vairāk no ķermeņa izskalojas kalcijs. Tāpēc jau zobi bojājas. Mūsdienās bērni ēd daudz daudz cukura…
  Ir vēl simtiem citu faktoru.
  Taču stāsti par “sūdakmeņiem” ir reāls fufelis, jo zarnu saturs gandrīz visā to garumā ir šķidrs, ūdens tiek atsūkts tikai resnās zarnas nobeigumā. Zarnu gļotāda visu laiku atdala gļotas, tāpēc nekādas pārtikas atliekas zem glotādas nokļūt nevar…

 2. Interesanti gan, bet vai tad neviens neiedomājās, ka cilvēki nelieto dzīvu jeb svaigu raugu, bet gan tas tiek pakļauts diezgan augstai temperatūrai produkta gatavošanas laikā. Raugs nomirst jau 45 grādu temperatūrā. Tātad maizi cepot aptuveni stundu 200 grādos tur nav nekā no rauga kā beigtas šūnas, kas nevar ietekmēt cilvēka organismu. Tas ir manas domas.

 3. @Viktorija
  “Rauga sēne, kuras paveidus izmanto spirta rūpniecībā, alus darīšanā un maizes cepšanā, dabā neeksistē. Šī rauga sēne ir daudz izturīgāka par cilvēka ķermeņa šūnu audiem. Tā neiet bojā ne gatavošanas procesā, ne cilvēka organismā siekalu ietekmē.”

 4. vienmēr kad tiek pacelti ‘kaitīgas pārtikas’ jautājumi, es atceros krievu/padomju humoristu (neatceros gan – kurš tieši tas bij’), kurš teica:
  сахар и соль – это “белая смерть”! как определили? очень просто – умер человек, стали выяснять от чего… оказалось он всю свою жизнь ел и сахар и соль! представляете – ВСЮ СВОЮ ЖИЗНЬ!… …все девяносто шесть лет!…
  tulkojums:
  ‘cukurs un sāls – tā ir “baltā nāve”! kā to noskaidroja? ļoti vienkārši – nomira cilvēks, sāka skaidrot – no kā… izrādījās, ka viņš visu mūžu ir ēdis gan cukuru, gan sāli! iedomājaties – VISU SAVU MŪZU!… …visus deviņdesmit sešus gadus!…’

  morāle? hmmm…

 5. @bystander zinu zinu tos stāstus, arī dzērāji daudzi nodzīvo ilgu mūžu, organizms pie daudz kā spēj pierast, reizēm brīnos par ķermeņa milzīgo tieksmi sevi saglabāt pat pie apstākļiem, kad tajā ir biezas, tumšas smirdīgas asinis.

  svarīgākā ir dzīves kvalitāte, cik cilvēkam ir spēks, dzīvesprieks, enerģija šādā vecumā.

  papēti mūzdienu 90 gadniekus, cik no viņiem var skriet, cik no tiem jūsmo par dzīvi un cik no tiem nav uzsēdināti uz saujas tablešu dienā, kuras nepārtraukti jāpērk pašam no nelielās pensijas vai apmaksā valts, bet, kurš maksā, zāļu ražotājiem ir pilnīgi vienaldzīgi, jo nav svarīgi vai maksā viņš vai netieši citi pazemīgie nodokļu maksātāji pārliecībā, ka par viņiem jau parūpēsies

 6. Protams, ka ieraugam ir sakars ar raugu. Rauga sēnītes ir mums visapkārt, mēs nedzīvojam sterilā vidē, un viņas nonāk arī ieraugā. Turklāt, jā, cepšanas laikā rauga sēnītes iet bojā.

 7. @Didzis sēnes ir dažādas un tās nav vienlīdz kaitīgas vai nekaitīgas 😉
  cik zinu ar raugu ceptā maize ātri sapelē, net ar ieraugu nē, to arī gribu dzīvē pārbaudīt noliekot blakus vienādos apstākļos gatavotus kukulīšus, vienu ar raugu, vienu ar ieraugu un pārbaudīt, kurš un kā sabojāsies..

 8. Es jau domāju, ka video noteikti būs krievu valodā (un tajā sensāciju raidījuma balsī) un protams, ka tā 🙂 Tur ļoti populāras ir šādas muļķības, jo labāk taču ir sabiedēt cilvēkus ar raugu/vakcīnām utml, lai viņiem nebūtu laika domāt par to, kas patiesi samazina viņu dzives ilgumu, proti, Krievijas sociālā situācija, kas spiež cilvēkus dzīvot nabadzibā un represīvo iestāžu patvaļas apstākļos. Līdzīgi ir arī tepat un post-padomju valstīs vispār.

  Un kopš kura laika maizes kvalitātes standarts ir tās nepelēšana? Maizes pelēšana ir pieminēta LV literatūrā un pieļauju, ka ari tautas dziesmām – laikā, kurš jums, pēc visa spriežot, škiet kaut kāda paradīze.

  Es arī gribētu redzēt, ka tie, kuri uzskata, ka pastāv kaut kāds kiborgraugs paņem rauga paciņu, izcep to un tad mēģina kaut ko saraudzēt ar to, kas palicis pāri. Veselīgs uzturs, protams, ir labi, bet nevajag to pārvērst par reliģiju, kur dominē mīti un tiek ignorēts saprats.

 9. Ēdu tikai un vienīgi Ķelmēnu(Rankas) rupjmaizi, tajā nav ne rauga ne citu mēslu. Šī maize patiešam nepel.

Comments are closed.