pagrabs tomēr vienstāvīgs..

smilšu maisu pagrabs

smilšu maisu celtni vajag sargāt no lietus… uzbūvējām trīsi (pacēlāju) un apklāt to vairs nevarēja.. uztaisītais trīsis izrādījās par vārgu priekš smilšu spaiņu celšanas, bet pagaidām palika savā vietā.. un drīz vien sākās lielie lieti un smilšu maisus pamatīgi samērcēja.. kad tos no augšas blietēja, vairākas kārtas sāka spiesties uz leju, jo, ja smiltis samirkst, tās pārvēršas dubļos.. situācijas risināšanai novēlām zemē divas kārtas ar maisiem un pārklājām augšu ar baļķiem. tagad ap pagrabu izskatās it kā maisu lietus būtu lijis 🙂

beigu beigās kupols nesanāk, bet šī situācija ir devusi divas ļoti labas lietas – vairs nav jākrāmē maisi un līdz ar to ātrāk pabeigta celtne, un uzbērums būs daudz mazāks, jo, lai apbērtu 4 metru augstu celtni ar 50cm smilšu kārtu, būtu jāpatērē daudz lielāki resursi nekā 2,5m augstai celtnei.. kā smējāmies – būs tik milzīgs kalns, ka vajadzēs modificēt ģeoloģisko karti – tajā būs jāiezīmē vēl viens kalns 😀

vēl gan ap pagrabu ir ko parosīties, bet pārziemot laikam vajadzēs citā vietā un atsākt darbošanos pavasarī..

smilšu maisu pagrabs
smilšu maisu pagrabs
smilšu maisu pagrabs - iekšpuse
smilšu maisu pagrabs - iekšpuse

10 thoughts on “pagrabs tomēr vienstāvīgs..”

  1. tikai tie maisi saules ietekmē makten ātri sadalās… esi uzmanīgs…

  2. Kapec negribi dzivot shinii pagrabaaa? Kaut gan peitruukst tadas wc vietas, taa izmers butu superiigs. Shadu buceni loti leeti apkurinaaat kaut vai ar tiem pashiem kanepju stublaajiem.

  3. @m. šķeit tomēr lieka resursu šķiešana – jātaisa krāsni, jāsiltina grīda.. un pavasarī to visu jājauc nost.. ja nebūtu vieta, kur pārziemot, gan jau tā arī darītu..

  4. Smilshu maisu vietaa, es iesaku citus materiaalus, kaa jau ieprieksh mineets tie saules ietekmee sadalaas. Tas bija labi redzams Pedvaales parkaa, kuraa maakslas objekts zem klajas debess sastaaveeja no taadiem pashiem maisiem ar skaidaam, kaa kaapaam virsuu taa sapleesaam paaris maisus ..
    Nekas, naakoshaa maaja buss daudz vairaak piemeereeta dziivoshanai 🙂

  5. Maisi jau nav ķieģeļi. Ja viena šuve nāk vaļā, visa siena sašķiebjas un gāžas virsū. Būs kā zemestrīcē – tonna uz galvas. Ja salmi būtu iekšā un viss sasaistīts ar stieņiem caurdurot, tad cita lieta.

  6. @skepss tā nu gluži nav.. maisiem vietām ir norauta mala un smiltis tajos joprojām labi turas 😉

    tās turas kopā dēļ nelielā māju piemaisījma, kurš šinī gadījumā smiltīs ir

Comments are closed.