pārdomas par ķermeņa mazgāšanu..

dušalīdzīgi kā ar matiem, lielākoties cilvēki ar savu ķermeni cīnās nevis sadarbojas un tad cenšas ar mākslīgiem līdzekļiem novērst sekas (losjoni, krēmi un citi “ādas kopšanas” līdzekļi)

pirms četriem mēnešiem, kad pārgāju uz svaigēšanu, no tās dienas arī nolēmu uztaisīt eksperimentu un mazgāt ķermeni to skalojot izmantojot tikai siltu ūdeni. pēc šiem 4 mēnešiem varu apgalvot, ziepes nav vajadzīgas! neizmantoju arī švammi, tā tomēr ir dabīgāk un saudzīgāk pret ādu.

cilvēkiem ir iedzīts maldīgs priekšstats par baktērijām.. tās ir labas un vajadzīgas! ar šādām tādām baktērijām var būt problemātiskāk, ja tās iekļūst organismā, bet tādēļ mums ir imūnsistēma, kura to kontrolē un aizbildināties ar to, imūnsistēma ir novājināta arī nebūs vietā, jo to ir jāstiprina! veselīga ēšana, zāļu nelietošana, nepotēšanās, fiziskās aktivitātes utml, bet par to citreiz..
ja āda tiek noberzta ar ziepēm, šīs baktērijas tiek iznīcinātas kā arī tiek novākta ādas aizsargkārtiņa, tāda brutāla iejaušanās sanāk, var jau teikt – mans organisms, kā gribu tā daru 🙂 bet nevajag jau to apzināti iznīcināt..

tas nu ir skaidrs kā šie maldīgie uzskati par ķermeņa kopšanu radušies.. televīzija, reklāmas… viens no variantiem – kompānija ražo dušas želeju un arī krēmu, tas atgādina situāciju, kad viena un tā pati kompānija ražo gan indi gan tās pretindi..

svarīgi saprast, ka viss nenotiek uzreiz.. organisms pie visa pielāgojas, gan pie labām gan sliktām lietām, ja šīs īpašības tam nebūtu, tad jau sen mēs sevi būtu iznīcinājuši..

ja esi gatavs šo lietu mēģināt, pamēģini to ne mazāk par mēnesi un tad izvērtē situāciju..ieguvumi..

nav jāpērk mazgāšanās līdzekļi un kopšanas līdzekļi
katru dienu noskaloties aizņem pāris minūtes
saudzīgāka apiešanās ar ādu
uz ādas netiek klāti ķīmiski līdzekļi kā tas ir daudzos mazgāšanās un ādas kopšanas līdzekļu gadījumā

27 thoughts on “pārdomas par ķermeņa mazgāšanu..”

 1. Vēl viens rūķītis. Es arī cenšos pēc iespējas mazāk lietot nevajadzīgu. Svaigēdājs gan vel neesmu.
  P.S. Izmēģini bārdas nazi!!!

 2. super, ka vēl kāds līdzīgi domājošs :))))
  pirms trim gadiem, savā 30 dzimšanas dienā pieņēmu lēmumu sūtīt uz … visus indīgos krēmus un dušas želejas. un sāku mazgāties tikai ar ūdeni. saskaņā ar reklāmām un vispārpieņemtajiem uzskatiem, sievietei šādā vecumā būtu katru rītu un vakaru jāziež sev virsū tonna ar īpašos institūtos ar kosmiskajām tehnoloģijām radītus superlīdzekļus, pretējā gadījumā būs pumpas, krunkas utt utt. bet izrādās, ka tiešām var arī savādāk. no rītiem nomazgājos duša (siltā ūdenī) un pēc tam ar dvieli norīvējos a la Ziņģite. Vakarā tāpat siltā dušā mazgājos, bet reizēm, ja esmu gatavojusi tajā dienā riekstu/sēklu “pienus”, tad atlikušos biezumus izmantoju kā skrubi. āda ir pilnīgi normāla!

 3. Paldies par foršo blogu. Būs jāizmēģina kaut kas no visa.
  Labprāt gaidu vēl interesantas lietas.

 4. @kaspars strazdiņš
  Bārdas nazis tiek izmantots. Paduses arī esmu iemanījies izskūt. Protams var teikt, ka tas nav vajadzīgs, bet birojā sēžot bik tomēr ir labāk bez. Ja pa laukiem ņemos, tad aug viss. Tagad arī rugājus esmu palaidis.

 5. Es jau vairāk kā gadu mazgājos aukstā ūdenī (matus gan siltā) un ziepes ķermeņa mazgāšanai tik kādas pāris reizes esmu izmantojusi. Pirms diviem,mēnešiem pārgāju uz veģetārismu. Svaigēšanu atstāšu uz pavasari.
  Agrāk biju siltas vannas un vannu putu mīļotāja. Kopš mazgājos aukstā ūdenī, bez ziepēm, mana āda ir daudz, daudz labāka, skaistāka, svaigāka.

 6. Hello! Hm… labi, uudenim pieder jau zinaams speeks gan fiziskaa noziime, gan sakraalaa. OK, pieneemu to, ka var mazgaaties tikai ar to- nepielietojot chemicals. bet kaa tad atmazgaaties cilveekiem, kuri straadaa smagus un netiirus darbus? Esat kaads no Jums meginaajis atmazgaaties no mazuta, ellas utm. vielaam bez speciaalaam ziepeem? Taas vnk iesuucaas aadaa iekshaa, un no taa pilniibaa iziet tikai peec dazhaam dienaam. Ko ieteiksiet shiem “netiirajiem” darbiniekiem? kaa atmazgaaties tikai ar tiiru uudeni?

 7. @Lili pagājušajā vasarā nelietoju silto ūdeni, bet ziemai tuvojoties palika tik vēss un vēl nekurināja.. neizturēju 😀
  būs kautkad jātaisa nākošais mēģinājums.. vienu reizi pamēģināju arī dušā, kur tecēja ūdens no urbuma, viss labi, ja neskaita, ka sāpēja galva no aukstuma. 4 grādu temperatūrā laikam matus nav diez cik veselīgi mazgāt..

 8. @Anonymous sākumā ir jāatrisina, lai šādas ķīmijas kā mazuts ādā neuzsūcas, tad arī var sākt domāt par veselīgu dzīvesveidu un mazgāšanos bez ziepēm, jo jebkurā gadījumā ziepju kaitīgums ādai būs mazāks nekā šīs sintētiskās lietas..

 9. Ja vispaar naakas lietot ziepes, tad veelams tikai Krievijaa razhotaas vecaas, labaas, leetaas “Beernu ziepes” (un tikai taas, kas bez kaadiem aromatizatoriem).
  Tas pats attiecas uz veljas ziepeem – visparastaakaas.

  Nav pareizi ka nekad nevajag lietot ziepes (nekur neliksies ;), bet nevajag lietot taas kam nav dabiigas organiskas izcelsmes.
  Ja kas – arii kaitiigas vielas nelielaas porcijaas dazhreiz organismam naak par labu.
  Bet ir jaamaak kontroleet organismu, situaaciju un savlaiciigi to attiiriit no uzkraatajaam indeem un saarnjiem.
  Absoluuta sterilitaate ir iisaakais celjsh uz imuunaas sisteemas sagraushanu.
  Iesaku ruupiigi izlasiit Dr.Pola Brega (Dr.Paul Bragg)graamatas. Bet tikai origjinaalvalodaa, jo latviski tulkotaas (ir kaadi 4 varianti) ir apzinaati sagroziitas liidz nepaziishanai (iipashi taas, ko “nezkaapeec” tulkojis kaads zhiids) !
  Man sen atpakalj (70’tajos) bija laimiiga izdeviiba izlasiit Brega kopijas krievu valodaa ar grifu “Dlja sluzhebnogo poljzovanjija KGB”, kas tad bija izzagtas no attieciigaa kantora.
  Esmu peec atminjas saliidzinaajis ar origjinaaliem un varu apgalvot ka shie tulkojumi nebija sagroziiti, tur un tad par to draudeeja gadi 10…

 10. pret supernetīrām lietām palīdz ja pirms darba piemēram rokas iesmiņķē ar kautvai saulespuķu eļļu, tad āda vairs nespēj piesūkties ar netīrumiem.

  par mazgāšanos – nupat jau rīkojos līdzīgi radikāli ka bloga autors, tiesagan mazgājos retāk, vidēji reizi nedēļā. un pēc šāda eksperimenta secināju ka esmu kļuvis vienīgi tīrāks, nekā senāk, kad mazgājos katru vakaru dušā ar želeju.

  jā, tā ir taisnība, ka ādu nevajag piespiedu kārtā atttaukot, pietiek ar mazgāšanos vienkāši ūdenī bez sārmiem.

  un tālāk jau ir nozīme aī nervu sistēmai, diētai un vispār veselīgam dzīvesveidam, lai nebūtu jānodarbojas ar perversijām – kā daži kas skuj paduses utml 😀

  PS – un neizmantojiet tualetes papīru! tas ir pilnīgi nehigiēnisks personīgās higiēnas veids! kādas pēc darbiem izskatīsies rokas dienas beigās, ja tās būs nevis mazgātas, bet tikai apslaucītas ar papīru? tualetes papīra vietā ir jālieto mazgāšanās metode. To lieto Indijā, un arī izdzīvošanas rokasgrāmatā ir ieteikts mazgāties, tā vietā lai izmantotu tualetes papīru.

  daudzas jaukas un veselīgas lietas ir itkā tik vienkāršas, bet līdz tām nonāk lēni un tikai tad ja ir interese…

 11. Es gribēju padalīties, varbūt kādam patiks. Mans ideālākais ķermeņa skrubis- ņem kafiju, kādas 5 tējkarotes, drusku aplej ar karstu ūdeni. Kad kafija vēl silta, bet nav auksta, pieliek pāris tējkarotes medu. Ar šo masu iesmērē visu ķermeni. Šādi var kārtīgi noskrubēties, jūt, ka asinsrite uzlabojas. Kādas 15 min patur uz ķermeņa. Kad skalojas, āda mīksta,neviens veikalā pirktais skrubis nestāv līdzi.

 12. Man, šķiet, ka liela problēma ar ķermeņkopšanu ir tā, ka lielās uz peļņu orientējošās kompānijas mums ir iestāstījušas, ka ķermenis jākopj ar skābo Ph 5,5 (jā, mērot ādu ir tāds Ph, taču tas ir tikai tāpēc, ka āda ir izvadorgāns, kurš mērīšanas brīdi ir izvadījis visādas drazas, pašai ādai Ph ir ap 7,4). Un tad daudzas ziepes, krēmi un želejas ir ar Ph 5,5 kas patiesībā to sāļo vidi atkal ievada organismā – kas ir šausmīgi, jo organisms to tikko dabūjis ārā…
  Doma tāda, ka organisms ir jākopj ar bāzisku Ph. Līdzīgi ēšanā – mums jāēd ap 80% sārmainas vides izraisošu ēdienu un tikai 20% skābas vides izraisošu ēdienu, taču mūsdienās viss otrādi (tas pats vēzis, parazīti un vīrusi dzīvo tikai skābā vidē).
  Interesanti, ka, piemēram, lai izārstētu kāju sēnīti ārsti iesaka nemazgāt kājas ar ziepēm! 🙂
  Es arī cenšos īpaši neko neziest virsū ķermenim, vai vismaz ekoloģiskos izstrādājumus ar bāzisku Ph.

 13. Ir tāds augs-Miļņica (krieviski), kura saknes izmanto smalkas veļas mazgāšanai. Diezgan izplatīts Latvijā. Vismaz manas mājas apkārtnē netrūkst.
  Tas gan nav latviešu augs-ziepenīte.
  Matiem jau arī nav problēmas-rupjmaize, olas un kas tik vēl ne :).Redzēju, ka Norvēģijā mazgā un pabaro matus ar kaņepju sēklu masu 🙂

 14. es izmeegjinaaju noberzties ar kafijas biezumiem,neko gan tiem neliekot klaat.taa kaa kafiju veel dzeru,vismaz 1x nedeeljaa noberzos ar kafijas biezumiem,jo atmirusii aada jaanotiira! rezultaataa ir tiira,fantastiski maiga aada,jo kafijas ellja to ieelljo un ‘pabaro’. biezaak ar kafijas biezimiem var noberzt rokas,seviskji,ja taas sausas un saspreegaajusas.nekadu kreemu vairs nevajag!

 15. vairākus gadus atpakaļ biju lauku pirtī pie paziņas, un viņa ieteica man sēžot uz lāvas nobērzties ar sausām klijām visu ķermeni. Kad pēc tam izpeldējos upē sajūtas bija neaprakstāmas un zivtiņas pabarotas, jo tās sapeldēja bariem. Kopš tā brīža samērā bieži mazgājos ar klijām arī dzīvojot pilsētā, sēžot vannā, bet seju mazgāju bieži.

 16. Nemazgājos ar ziepēm jau 4gadus. Uzreiz pārgāja jebkādas ādas problēmas-nav ne sausa, ne taukaina-ideāli man piemērota āda:) Arī sieviešu kaite “baltie ziedi” pārgāja uz neatgriešanos kopš nelietoju speciālās intīmziepes.

 17. Es dušas želeju nelietoju 1,5 gadus. No sākuma ādai bija grūti pierast, bet tagad arī krēmi un losjoni vairs nav vajadzīgi. Ietaupās nauda un vannas istabā vairak vietas
  🙂

 18. runājot par mazgāšanos, laba grāmata ir Junjo Čungam-Čunging attīrošā medicīna.

Comments are closed.