pārdomas par skuvekļiem..

skuveklisesmu mēģinājis dažādus skuvekļus – vienkāršos, divkāršos, trīskāršos, četrkāršos, vienreiz lietojamos un daudzreiz lietojamos, ar režģi, bez režģa, ar mitrinošu kārtiņu, bez mitrinošas kārtiņas utml.. nu burtiski kā ar zobu birstēm, lai jums liktu noticēt, ka kautkas pēkšņi ir palicis labāks, tikai jāmaksā dārgāk..

kopš skūšanās putu un tamlīdzīgu smērvielu un pēcskūšanās losjonu atmešanas un pāriešanas uz skūšanos ar mērcētām smalcinātām linsēklām pamēģināju skūties ar visu tipu man pieejamajiem skuvekļiem. sākot ar vienu asmeni beidzot ar četriem, esmu secinājis, ka līdzvērtīgi var noskūties ar visiem. pat vislētākais vienreiz lietojamais skuveklis kalpoja daudzas reizes kā arī nesatraumēja ādu.

pats patīkamākais pārsteigums bija tas, ka gludi noskūties bija iespējams ar visparastāko žiletes asmeni bez nevienas satraumētas vietiņas uz ādas! ar putām par tādu brīnumu man pat sapņot nebija jēgas..

tad nu paliek jautājums – kādēļ jāizvēlas dārgs daudzasmeņains skuveklis, ja tik pat labi un labāk var noskūties ar aptuveni 27 reizes (par četrasmeņaino radinieku) lētāko vienkāršo žileti? pie tam varam pierēķināt 2 reizes parastās žiletes ilgāku lietošanu, jo tai ir divas puses.

1 žilete maksā aptuveni 8 santīmus (lētāko var dabūt pat par 3 santīemiem)
1 četrkāršā skuvekļa galva aptuveni 250 santīmus

vēl viena pozitīva iezīme parastās žiletes apvienojumam ar mērcētām smalcinātām linsēklām ir tāda, ka var droši vienai skujamajai vietai pāri braukt vairākas reizes. pa spalvu, no viena sāna, otra sāna un pat pret spalvu un sajūtas ar parasto žileti ir pat patīkamākas nekā ar daudzkārtīgo..

iespējams ka tuvākajā nākotnē latvijā labi zināmā skuvekļu ražotāj kompānija pasludinās, ka modē atkal nākuši vienkāršie skuvekļi t.i. ar vienu asmeni, jo tā ir vēl labāk :))

starp citu neliels uzlabojums mērcēto smalcināto linsēklu masai – pēc sasmalcināšanas izspiežam cauri divkāršai vai četrkāršai marlei, lai atsijātos lielākās linsēklu miziņas.
arī ar miziņām protams var noskūties var ļoti labi 🙂

22 thoughts on “pārdomas par skuvekļiem..”

 1. Iesāku skūties ar linsēklām, un, tiešām ir daudz labāk, gan vieglāk noskūties, gan āda nesūrst.

  Kur tieši(precīzi) var nopirkt žiletes?

 2. Bārdas nazis, kungi! Es vēl meklēju sev tīkamāko kātiņu parastajām žiletēm.
  P.S. Žiletes var uzasināt uz stikla glāzes iekšējās virsmas. Man jau šitajā padarīšanā patīk tas, ka nav lieku atkritumu!

 3. @Viks līdz bārdas nazim vēl jātiek 🙂 biju vienu dabūjis, bet tas bija aprūsējis. oho, būs ar glāzi jāpamēģina! varbūt pēc šādas metodes var ar vienu žileti iztikt vairākus gadus? 🙂

  vai skujies ar linsēklām un žileti vai bārdas nazi?

 4. Man vēl tās skūšanās ziepes ir. Ar linsēklām paprovēju vienreiz matus tik izmazgāt. Tagad aug rugāji. Reti skujos. Laikam šovakar vajadzēs iemēģināt! 🙂
  Skujos tikai ar bārdas nazi. Var visur kur gribās noskūt 🙂

 5. Sveiki! Esmu šo to paeksperimentējis un ir šādi tādi rezultāti. Nolēmām pamēģināt novārīt sēklas. Pirmkārt jau lai pagarinātu uzglabāšanas laiku, pagaidām īpašu izmaiņu nav – kvalitatīvā ziņā.Vienīgais mīnuss varētu būt tas, ka netiek izvilkta eļļa vārīšanas procesā, bet kā jau teicu – eksperimentējam. Otrkārt, es viņas neblenderēju, bet kopā ar želeju smērēju virsū, domāju, ka tas pat nav nepieciešams, jo tādējādi var tikt izjaukta pašu sēklu dabīgā struktūra. Treškārt, pat pasterizetā un nesmalcinātā veidā izmantojam arī kā krēmu. Mana meitene ir alerģiska un viņa līdz šim pirka nežēlīgi dārgo “dabīgo” kosmētiku, savādāk āda lobījās u.c. Tagad mierīgi smērē tik linsēklu želeju un viss ir OK! Mēs tagad pētam, kam tik vēl viņas vēl neder, kad būs kaut kāds rezultāts noteikti padošu ziņu. Man tā meitene ir ķīmijas zinātņu maģistrs un viņai šī ideja par linsēklām likās dikti interesanta, vēl kad rezultātu ieraudzīja vispār nojūdzās un tagad katru brīvo mirkli tik kaut ko mēģina uzrakt.

 6. @Māris Bērziņš ohoo! feinie eksperimenti! būs jāizmēģina ar nesmalcinātām! vēl variants to gļotu caur marli izspiest, lai nodalītu sēklas un, ja ir lielāks daudzums un ir saldētava, pa nelieliem daudzumiem sasaldēt, piemēram priekš skūšanās mēnesi uz priekšu 🙂

  iespējams pat bez saldētavas var iztikt. būs jāpārbauda cik tā gļota ilgi var stāvēt istabas temperatūrā.

 7. Atsūti man kādu ziņu uz meilu, es Tev atpakaļ aizsūtīšu diezgan daudz infas par linsēklām un liniem kā tādiem!

 8. @Māris Bērziņš a zinātņu doktore arī par baktērijām kautko interesējas? Man te viena lieta padomā, bet tur esmu nezinītis. Var kādu info atsūtīt musons [pie] gmail.com

 9. Šodien beidzot izmēģināju: bārdas nazis un linsēklas. Ļoti pat labi. Pārsteidzoši labs rezultāts. Pat neko pēcāk smērēt nevajag. Varbūt, ja tikai drusku. Skuvums vieglāk, un gludāk.

 10. Sveiks! Kā izāgja ar to žilešu asināšanu? Pats neesmu vēl mēģinājis!

 11. @Māris Bērziņš vienu reizi mēģināju. nekādu labu rezultātu nebija. varbūt pietiekoši necentos 🙂
  parastās žiletes gan pavisam vēl neilgi tiek lietotas, jāpaiet kādam lielākam laiciņam kamēr labāk izstrādājas metodes kā noteikt cik asa vai neasa ir žilete.

  būtu feini zem tāda paliela palielināmā stikla žiletes asmeni izpētīt. gan jaunu, gan lietotu, gan asināšanas procesā.. tik tāda stikla nav..

 12. 15 gadus atpakaļ eksperimentēju ievietojot žileti mazā piramīdā ,lai viņai rastos pašuzasināšanas spejas ja kas tā lieta darbojas atmetu tai lietai ar roku jo labu skuvekli vairs nevar nopirkt plasmasas ātri lūzt.

 13. Labs temats – tik sakiet, kur dabūt labu žilešu turētāju. Dikti jau gribējās ar tādu skūties, bet, kad neatradu labu un sliktie lūza kā traki, tad atkal sāku pirkt tos plastmasas vienreizējos. Tātad, kur….?

 14. sen jau gribeeju paexperimenteet ar piramiidu un iedomaajos,ka arii tevi tas vareetu intereseet un skatos,ka Harijs jau ir izmeegjinaajis un uzrakstiijis!:) es par piramiidu iedarbiibu izlasiiju 2 un 3 graamataa ‘Latvijas zintnieki un dziednieki tev’.2graamataa dziednieks Maartinjs Abele pat dod meerus un siiku skaidrojumu par piramiidas speeju pielietosanu ikdienaa. kad izmeegjinaasi,uzraksti,kaa sanaaca,pls!

 15. no 3 informaacijas avotiem:
  1)asina ziletes
  2)zem piramiidas prieksmeti neruusee
  3)labveeliiga ietekme uz cilveeku-uzlabojas miegs un taa kvalitaate,paleeninaas novecosana,sekmiigi tiek izaarsteetas dazaadas slimiiba
  4)uzlabo uudens garsu un kvalitaati,mazgaajot matus ar so uudeni,izzuud sirmums
  5)uzlabojas eediena un dzeeiena kvalitaate un garsa
  6)produkti nebojaajas,bet izkalst-vobla un seenes ieguust satriecosu gasu.siers nepelee utt.
  viens no peetniekiem Karl Drbal-vinjam pieder patents zilesu asinaasanai piramiidas iekspusee. googlee ir siikaaka informaacija angliski.pati gan veel neizlasiiju.
  svariigi ir ieveerot piramiidas lenjkjus un novietojumu.

 16. Cik atceros kad es eksperimentēju ar to piramīdu reizēm bij tā it kā nedarbojas tad es nezināju ,ka leņķiem jābūt ļoti precīzi orientētiem uz ziemeļiem.Jāsaprot to ,ka pati žilete neuzasināsies piramīdā viņa itkā apstrādājas ar enerģijām un tad kad skujies beržoties gar ādu skūšanas brīdī viņa uzasinās.Nu ja sari tākā cūkai cieti tad es domāju neviens līdzeklis nebūs labs.

 17. Skujos ar elektrisko skuvekli. Protams, nav tik ekoloģiski (un, iespējams, arī ne tik patīkami) kā ar linsēklām un bārdas nažiem, bet tomēr ikdienas steiga liek domāt arī par citām lietām. Nopirku par 25Ls, pamācībā rakstīts, ka sietiņš jāmaina vismaz reizi gadā. Paskatījos un ieraudzīju, ka sietiņš maksā ap 10Ls, un nolēmu viņus labāk sūtīt sēņot reizi gadā. Pēc pāris gadiem parādījās caurumiņš sietiņā, bet nu ir ok, āda pierod pie viņa, tikai jāskatās, lai neskuj ar to vietu, kur caurums. Tagad jau 6 gadus lietoju un neko neesmu mainījis – kopā ir 2 caurumiņi izplīsuši sietiņā, bet esmu iemanījies un ir ok, bet nu drīz tomēr taisos nomainīt uz jaunu. Skuveklis uz akumulatora. Piespraužu pa nakti pie rozetes un tad 2 mēnešus var skūties bez lādēšanas (atkarīgs gan cik bieži skujās.. man ~1 reizi pa 3 dienām. Agrāk pats lietoju tos pieckāršos skuvekļus un katru reizi bija žēl izmest veco dārgo galvu miskastē un ņemt jaunu..

Comments are closed.