pārdomas par trauku mazgāšanu..

trauki izlietnēpārdomas par trauku mazgāšanu..

trauku mazgājamo līdzekli sanāk izmantot reizi dažās dienās, reizēm par retāk kā vienu reizi nedēļā, kas arī parasti nav saistītas ar barību, tas gan primāri ir dēļ svaigēšanas, jo viss ir nomazgājams ar karstu ūdeni.
iepriekš, ja bija tāda nepieciešamība, pasmērēju švammīti pret ziepju gabaliņu, bet tagad ir izveidots “šķidrais risinājums”..

tik bieži tas tiek lietots, ka ir piemirsts, ka bieži var arī bez tā.. un ja arī nebūtu, arī būtu labi..

trauku mazgājamais ir nepieciešams (ja attiecinām uz barību) tikai gadījumos, ja ir iejaukti dzīvnieku tauki un produkti (gaļa, krējums, sviests, zivis utml.) vai reizēm termiski pārstrādātiem augu taukiem, piemēram ceptiem kartupeļiem rapšu eļļā..

termiski neapstrādātas augu eļļas ļoti labi mazgājas ar karstu ūdeni un kur nu vēl visas pārējās lietas, kur augu eļļas netiek lietotas. tur pat pietiek tikai ar auksto ūdeni.

trauku mazgājamā līdzekļa izmantošana skatoties pēc ēšanas paradumiem..
visēdājiem – mazgājamais līdzeklis ir nepieciešams diezgan bieži (dēļ dzīvnieku taukiem)
veģetāriešiem – daudz retāk
vegāniem – vēl retāk nekā veģetāriešiem (jo netiek patērēti piena izstrādājumi)
svaigēdājiem – gandrīz nemaz

ja piemēram nav karstais ūdens un jānomazgā eļļaini vai taukaini trauki, labi noder metode – trauku mazgāšana ar smiltīm 🙂

6 thoughts on “pārdomas par trauku mazgāšanu..”

  1. Man ir cita metode, mazgaju traukus ar sinepju pulveri. Pasausu švammīti “pamērcēju” sinepju pulverī, un mazgāju. Ļoti labi, atmazgājas praktiski viss. Turklāt ļoti ekoloģiski, man patīk apziņa, ka vismaz šādi nepiesārņoju ūdeni 🙂

  2. par šķīvi var izmantot kāpostlapu – uzmet virsū burkāna ripiņas, ķiploku, eļļu – kādu riekstu un ņammā uz veselību:) šāds trauks ir biodegradable, vai apēdams, pēc izvēles:)

    vispār vienmēr vieglāk un vienkāršāk ir daudzko nedarīt vispār. nelietot leduskapi, necept neko eļļā, nelietot šķīvjus, lai nav jāmazgā utml. tā var pierast pie minimālistiska dzīvesveida, un tad pa tiešām ietaupās daudz laika un resursi.

  3. Mana omīte mazgāja tikai ar sodu (ja runājam par traukiem) – pa pirmo!

  4. Es trauku mazgājamā mašīnā arī lieku nevis tabletes, bet sodu! Un stikla traukus mirdzošus var dabūt ar nātrēm.

Comments are closed.