pasākums: mazdārziņu forums

30. janvārī 17. 00 – 21.00.
Latvijas Dabas muzejā
 K. Barona ielā 4.
Mazdārziņu forums.

Mazdārziņi ir neatņemama Rīgas sastāvdaļa jau kopš 20. gs. sākuma, kas daudziem rīdziniekiem ir devusi atspaidu grūtos brīžos. Tā ir vieta, kur rīdzinieki var aizbēgt no pilsētas stresa. Daudzi cilvēki savos mazdārziņos ir ielikuši visu dzīvi un tie ir kļuvuši par neatņemamu viņu personības daļu. Pēdējo gadu tendences rāda, ka arvien vairāk jaunu cilvēku arī vēlas iekopt savus mazdārziņus. 


Šā brīža ekonomiski nedrošajā situācijā mazdārziņu loma kļūst arvien nozīmīgāka. Taču tie dod ne tikai sociālu un ekonomisku, bet arī būtisku vidi uzlabojošu ieguldījumu Rīgas un rīdzinieku dzīves kvalitātes uzlabošanā. Mazdārziņi ir neatsverams skābekļa avots piesārņotajā Rīgā.

Diemžēl Rīgas domes attieksme pret šiem dārziem ir, maigi izsakoties, nevērīga. Gigantomāniski apbūves plāni mazdārziņu saimniekus uztur pastāvīgā neziņā par rītdienu. Arī nespēja nosargāt savu izaudzēto pret zagļiem neveicina mazdārziņu attīstību. Šo apstākļu rezultātā mazdārziņi nereti kļūst par degradētām, nepievilcīgām teritorijām. Tomēr tas nevar būt par iemeslu šo dārzu likvidēšanai. Tā vietā daudz lietderīgāk būtu sakārtot mazdārziņu infrastruktūru un nostiprināt to statusu pilsētas plānojumā.


Pasākumu rīko Ikšķiles Pārmaiņu iniciatīva, Vides Aizsardzības klubs, Latvijas Etnokultūras centrs, Dārzkopības entuziastu klubs „Tomāts” un Rīgas mazdārziņu kooperatīvi.


Pasākuma plāns:

17.00 – 18.50 filmas How Cuba Survived Peak Oil (Kā Kuba pārvarēja naftas krīzi) prezentācija. (Ja netiekat uz filmas prezentāciju, to var atrast šeit)


18.00 – 19.20 Artūra Poļa un Kaspara Strazdiņa prezentācija par permakultūru.


19.30 Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” vadītājas, mazdārziņu kooperatīvu vadītāju un citu aktīvistu uzstāšanās, diskusijas par Rīgas mazdārziņu nākotni un turpmāko sadarbību.

Ieeja par ziedojumiem telpu īres segšanai. Vēlamā summa 0,5 – 1 Ls.

P.s. Ja vēlies atnest groziņu, vēlams nest ko veselīgu (augļus, ābolus, dažādus ekoproduktus u.t.t.), nevis cepumus, konfektes u.c. neveselīgas lietas.