paštaisīts trauku mazgājamais līdzeklis..

paštaisīts trauku mazgājamais līdzeklis..cik dzirdēts, lielākoties par trauku mazgājamo līdzekli sauc kādas populāras trauku mazgājamās firmas vārdā, kas ir ārprātīga ķīmija..

bieži justa arī šī trauku mazgājamā līdzekļa garša pie kāda ciemojoties, piemēram dzerot tēju.
krūzīti un pārējos traukus būtībā ir ilgi un dikti jāskalo, lai šo ķīmiju atmazgātu..

ir divi risinājumi:

1. pirkt dārgu bio trauku mazgājamo līdzekli;
2. uztaisīt to pašam par lētākām izmaksām!

es jums piedāvāju otro variantu! 🙂

sastāvdaļas
(priekš 500ml tilpuma)

1 gabaliņš (~100g) olīveļļas ziepes (derēs arī citu eļļu ziepes),
1 ēdamkarote baltā etiķa,
15 pilieni citronu, apelsīnu, eikalipta vai piparmētras ēteriskā eļļa.

nepieciešamās lietas..

1. ar rīvi sarīvējam ziepju gabalu (jo smalkāk jo ērtāk būs izkausēt),
ziepes rīvējas

2. saberam metāla traukā uz uzlejam ~150-300ml ūdens, (kausēšanas procesā var pievienot arī vairāk),
3. trauku liekam uz plīts un karsējot maisam saturu ar karoti mēģinot ziepes izšķīdināt. (šis ir vis garākais process, ap 15-30 minūtēm),
ziepes karsējas

4. kad ziepes izšķīdinātas lejam to kādā tukšā traukā (piemēram vecajā trauku mazgājamā līdzekļa pudelē),
5. pa virsu pilinām ~15 pilienus ēteriskās eļļas,
6. uzlejam ēdamkaroti baltā etiķa,
7. pielejam traukā vēl ūdeni, ja tas nav pilns (kopā rēķināts ~500ml),
8. aizveram pudeli un sakratām,
pēdējais skats pirms lietošanas

9. mēģinām kaut ko pamazgāt. 🙂

ir izdarīta vēl viena burvīga lieta!
esam par drusciņu kļuvuši neatkarīgāki!

kādu trauku mazgājamo līdzekli līdz šim lietojāt?

16 thoughts on “paštaisīts trauku mazgājamais līdzeklis..”

 1. amway! tas koncentrāts, ko no šiem pērk tagad maksā 5 Ls, šķaidot pietiek 10 pudelēm pa 500 ml, tātad sanāk 50 santīmi par pudeli. Nezinu cik maksā tās ziepes, bet izskatās čakarīgi, bet nu ko neizdarīsi izklaides vārdā!

 2. man patīk pirmais fotoattels – klusā daba, ja vēl piestrādā pie kompozīcijas un apgaismojuma, tad būtu labs uzstādījums gleznošanai : )

 3. Marine. Ir tīri ok, nav tik jeftīgs kā feirī, bet traukus mazgā labi un noskalot arī var (o, jā, tas ir svarīgi, feirī tādā ziņā vispār mēsls, turklāt ar sliktu smaku), izšķiroša bij arī cena, šis nekaitē arī nagiem (kas atkal nav tik dārgā ūberlabā feirī pazīme).
  Ja var, tad trauku līdzekli vispār neizmantoju – ka tik karstais ūdens mājā. (tiesa, te nostrādā tas, ka man nekad nav jāmazgā dzīvnieku tauku ķēpājumi, tas ir pretīgi)
  Vispār 90% manu mazgājamo trauku jau toč līdzekli nevajag, vismazāk ko tik kreptīgu kā feirī (ko daudz reklamē, to drīkst arī daudz lādēt). Un kur nu vēl tējas krūzēm!

 4. un vēl metode ir nesmērēt traukus bezjēgā!
  šķīvjus var nelietot vispār un ēst no pannas/katla, arī vairākas personas vienlaicīgi, bet ja tas neder, tad vienreizēji lietojamus šķīvjus var no kāpost lapas uztaisīt – cik nu uztaisīt – vienkārši noplēst kāpostam lapu.
  Panna no čuguna, ja netiek pārkarsēta tad pie tās nekas nepielīp tik ļoti lai to katrreiz mazgātu, var nemzagāt kaut mēnesi no vietas.
  Svaigēšanā vispār uz traukiem nav tādu cūklietu kas stipri pieliptu un nebūtu ar ūdeni noskalojamas.
  un vispār svaigēšana ir metode kā sabrucināt patreizējo patērēšanas mānijas sistēmu.
  senāk nopirku trauku mazgājamo 5L kannā par 2,50Ls, vēl nav beidzies. kad beigsies tad sazin ko lai iesāk, drošvien iztikšu bez. tā ietaupīsies laiks gan līdzekļa uztaisīšanā gan lietošanā.
  akjā – dakšas un naži – vispār var lietot tikai nazi un rokas, līdzarto tur arī nekā daudz nav ko mazgāt:) un tad parādās iespēja sevišķi nesatraukties par ūdensvada ievilkšanu mājā – kas atkal ļauj ietaupīt laiku, naudas līdzekļus utml. rezultātā cilvēks kā tajā anekdotē – dzīvo laimīgs zem palmas, ēd banānnus un brīnās par svešinieku, kurš tam piedāvā biznesu kruķīt, lai pēc tam varētu atļauties gulēt zem palmas un ēst banānus 😀

 5. Sonett. Ir mēģināts Klar. No visādiem fejrijiem šermuļi metās.
  Parēķināji cik, Tev izmaksā uztaisīt tādu?
  Principā veģetārieši un svaigēdāji var iztikt a pliku sodu :). Man 500ml pudele izlietojas kādos 2-3 mēnešu laikā.
  Paziņa izmazgāja ar fairy akvāriju. Pēc 2 nedēļām zivis ar vēderiem uz augšu peldēja.

 6. @Viks šis ir ļoti koncentrēts mazgājamais līdzeklis.
  svaigēdājiem pat sodu nevajag 🙂 viss labi mazgājas ar karstu ūdeni.

  šinī gadījumā mazgājamais līdzeklis izmaksāja mazliet zem 50 santīmiem. ja taisītu ne tik koncentrētu būtu pat zem 25 santīmiem.

 7. Nu jā, es jau pakomentēju citur, ka izmantoju sinepju pulveri. Laikam biki vairāk izmaksā, bet es nopērku 300g un lietoju gandrīz pusgadu (zem 1 Ls k.kur izmaksā).

 8. Olīveļļas ziepēm reaģējot ar etiķskābi /etiķi/ iegūst oleīnskābi, kas nu nekādi nav mazgāšanas līdzeklis. Ja olīveļļas ziepju vietā tiktu izmantota cūku tauku zipe, tad pielejot kādu skābi, kaut vai etiķi, varētu iegūt stearīnu un darināt sveces. Šķiet, ka autors sadabūjis ir placebo efektu un šķietamo uzdod par esošo.

 9. @Andris Romanovskis paldies par norādi. šādus ķīmiskos procesus nepārzinu, bet mazgāt šis līdzeklis mazgā 😉 ne tik nikni gan kā kaitīgie veikalā pērkamie mazgājamie.

  kādas ir etiķa reakcijas ar citām eļļām?
  vai sveču darināšanai tauku vietā var izmantot kādu eļļu, kura attiecīgi reaģētu ar etiķi?

 10. Kā jau te tika minēts, mierīgi var iztikt ar karstu ūdeni, ja ir, ar ko nedaudz paberzt. Ņem arī cūku taukus un tamlīdzīgi (jā, man garšo gaļa, jo sevišķi taukana, un zivis arī 🙂 ).
  Ja gadās kaut kas īpaši taukains, mierīgi var iztikt ar saimniecības ziepēm, ko par dažiem santīmiem var nopirkt jebkurā veikalā. Parīvē trauku mazgājamo sūkli un mazgā, noņem visus taukus. Tās pašas virsmaktīvās vielas vien ir.
  Vēl var mēģināt izgatavot ziepes no kastaņiem: tur arī ir vielas, kas labi puto. Ja pareizi atceros, tad kastaņus sasmalcināja un aplēja ar ūdeni, lai saponīni izšķist, un tad lietoja ziepju vietā.
  Droši vien vārīt ziepes no taukiem un pelniem arī is samērā vienkārši.

 11. Taču ideja par apēdamiem traukiem un sadedzināmiem ēdamrīkiem ir vēl labāka. Laikam aziātu kociņi tomēr ir praktiskāka lieta par mazgājamām dakšiņām un karotēm.

  Paklusām teikšu, ka var arī dakšas nemazgāt. Vienreiz lietojamā dakša man divus mēnešus nokalpoja nemazgāta, kamēr ieplīsa gareniski. Jā, ir drusku netīra, taču normalai imūnsistēmai tādi sīkumi nekaitē :))))

 12. …. pelni.
  Reiz, krievu armijas dienesta sākumā, bija apriebušies šie lipīgie metāla trauki un karotes. (Eļļas palekas)
  Kad pienāca mana kārta virtuvē strādāt, mazgājamā ūdenī iebēru krietnas divas saujas pelnu (ar visām oglītēm).
  Skats bija briesmīgs, taču kad tos traukus noskaloju, visi brīnījās par radušos tīrību.

  Taču kādreiz arī tika galā ar veļas mazgāšanu, lietojot no pelniem iegūtu sārmu. Protams, normāli darbojoties, nepieciešams to “pelnūdeni” nostādināt, izfiltrēt caur drānu.
  Es – savā slinkumā- tiešām traukus mazgāju ar CIF (galvenokārt tējas iekrāsojuma dēļ).
  Taču man ir tā laime sildīties, kurinot alkšņa malciņu un tā izlietni vai kadu katlu tā arī ar pelniem uz lupatiņas notīru.

  Ar cieņu – Edmunds Skrīveros

Comments are closed.