pavasaris..

zāle sniegāburvīgi, pavasaris klāt!

strauji tuvojas aizbraukšanas laiks prom no pilsētas.. pagājušā gada rudenī nolēmu pārvākties uz dzīvi laukos, jumpravas pagastā..

vēl tikai jānogaida sniega nokušana..

pa šiem mēnešiem ir bijis labs pārdomu laiks par to, ko un kā darīt – kā kopt dārzu, kā un kādu celt māju, kur mazgāties, kur ņemt ūdeni, ko ēst utt.

pagaidām ir tikai pļava.. bez elektrības un bez ūdens vada..
pirmie mēneši tiks pavadīti treilerā, kamēr tiks uzbūvēta salmu ķīpu vai kupola mājiņa.
dārzu plānoju iekopt pēc permakultūras metodēm. tā ir metode, sadarbojoties ar zemi, nevis cīnoties ar to. gluži tāpat kā ar ķermeni. 🙂

par visu šo pāreju, protams, rakstīšu arī blogā. gan kā mājiņu cēlu, gan kā permakultūras dārzu iekopu, un noteikti vēl visādus interesantus savādāka dzīvesveida atklājumus. 🙂

13 thoughts on “pavasaris..”

 1. Oo, tas jau ir sapņa piepildījums. Jāpabeidz skola un jāseko tavās pēdās! Ļoti interesētu tas pārvākšanās process visās detaļās! Lai tev veicas!

 2. brīnišķīgs blogs ar ļoti interesantu saturu un vēl ļotāk noderīgu informāciju. tik turpini un raksti bieži.
  paldies,
  un lai sokas!

 3. Burvīga oāzīte šī mājaslapīte.. tā nejauši uzgājās, noteikti ciemošos..

 4. Dikti interesētu, kā veicas… gribas zināt, no kā pārtiksi ? Lai blogu rakstītu ar vajag līdzekļu (kompis, elektrība, ineta pieslēgums utml.). Zinu dažu labu, kas aplauzies laukos. Nemaz nav tur tāda leiputrija. Un ko tad nākošziem ? Atpakaļ uz pilsētu ??
  Lūdzu neutvert kā pārmetumu, tik ziņkārība mani moka…

 5. esmu svaigēdājs, tā kā zaļumi domājams būs cieņā. bez īpašas iejaukšanās jau dažādi labumi dabā aug. vēl arī saaudzēti salāti, spināti utml. par augļiem un dārzeņiem vēl nezinu.. to būs jāskatās uz vietas kā tā lieta attīstīsies.. turpināšu taisīt projektus uz datora. vēl gan jāsadomā kā to darbināt, gan jau kautko ar akumulatoriem.. sanāks ik pa brīdim braukt arī uz rīgu, ja nu kas, tad tur būs pieejams dators..

  pagaidām nezinu kā tas ir pilnībā pārvākties uz laukiem, tādēļ arī to darīšu, lai uzzinātu 🙂 intuīcija saka, ka tā ir pareizā izvēle…

  līdz ziemai esmu paredzējis uzcelt mājiņu. ja gadījumā, kas no iet greizi ir arī rezerves varianti.

 6. Ui, ui svaigēdājs .. laukos dikti daudz spēka vajag… bet vienalga, lai veicas!!

 7. Māte man arī teica, ka lai laukos raktu grāvi bez gaļas nevar. Šķiet, ka svaigēdājam enerģija no pārtikas produktiem ļoti ātri rodas. Protams nevar noliegt, ka jātaisa biežākas ēdienreizes. Tauki vajadzīgi, lai silts būtu. Jābrauc būs ciemos. Kaut ko arī palīdzēt.

 8. Tev jaizlasa Deivida Toro grāmata “Voldena jeb dzīve mežā”, es šo grāmatu izlasot gribēju jau nākamajā dienā pārvākties uz mežu.

Comments are closed.