pirmā nakts kupolā

100_3072.JPG
treilerī beidzās gāze, ar, kuras palīdzību aukstajās naktīs uzturēju temperatūru padsmit grādu robežās un jau pēc dažām stundām pēc gāzes izbeigšanās temperatūra nokrita zem nulles. arī nakts bija līdz šim laikam aukstākā.. kā reiz kupolā top krāsniņa un to jau pāris dienas esmu kurinājis. gaisa vads vēl ārpus kupola izvadīts nav, bet tā kā raķeškrāsns pa lielam dūmus izdala tikai, ja labi nekurās un iekuršanas laikā, to var pieciest un šāda kurināšana kā pagaidu variants – bez āra izvada, ir gluži iespējama. sākumā kamēr iekurās, dūmu ir daudz, bet tie ceļās uz augšu un pa durvīm tos izlaižu ārā. pats tajā laikā uzturos pa apakšu, t.i. sēžot. kurinot ļoti daudz izdalās tvaiki, jo žūst māli, kuri sajaukti ar skaidām, raķeškrāsns siltumizolācijai.

ir pietiekoši silts, un atmosfēra ir ļoti interesanta! šādas sajūtas piedzīvoju pirmo reizi, iespējams nostrādā arī tas, ka nekad nav bijusi sava māja. lai arī pirmās nakts miga ir diezgan savdabīga, būtībā apkārt būvlaukums, raķeškrāns procesā, kurās pagaidām bez gaisa izvada, grīda – tāda pati kā āra, tik zāle apbērta ar nelielu slāni smilts, gulta – uz zemes noklāta preskartona sloksne pārklāta ar guļammaisu un virsū sega. apgaismojums – ar auto akumulatoru darbināta 4w led spuldzīte, un blakus ģitāra, kuru pirmo reizi spēlēju kupolā. skaņa ir savādāka nekā ierasts telpās, bet par to nākošajā rakstā.

5 thoughts on “pirmā nakts kupolā”

 1. Apsveicu ar pirmo nakti zem sava jumta! 🙂
  Sanāk, projekts ir “nedaudz ieildzis” – cik sapratu no agrākiem rakstiem, bija doma māju dabūt gatavībā jau līdz pērnajai ziemai.
  Kā ar kaimiņu “ieviešanu”? ir pieteikušies? 🙂

 2. @:) paldies paldies 🙂 projekts normāli plūst uz priekšu. sākumā bez pieredzes nebija ne jausmas, cik kas aizņem laiku.

  kustās uz priekšu labi, pa diviem gadiem jau 2 lietojamas būves – pagrabs un 1. mājas kupols. nākošajā gadā jāķerās pie 3 būves.
  sākumā biju cerējis, ka gada laikā varētu paspēt 2 😉

  dažiem cilvēkiem esmu piedāvājis. interese ir, bet ne tik strauji

Comments are closed.