31 thoughts on “raksts žurnālā “ir” – savādāk”

 1. man, piemēram, ir žēl, ka IR dod publicitāti visiem taviem “mentālajiem informācijas laukiem”, antiintelektuālismam un pārējam new age bullšitam.

 2. Jautājums (bez ironijas): kāda ir galvenā šī pasākuma ideja? Vai tā ir sevis pārbaudīšana? Gatavošanās civilizācijas nobrukšanai vai kas cits?

  Dzīve pie dabas – tas, protams, ir ok, un arī es pēc kāda laika plānoju daunšiftēties. Vismaz mūža nogalē – noteikti. Bet kurš ir izdomājis, ka māja no sintētiskos maisos pildītām smiltīm ir veselīgāka, nekā māja no guļkokiem ar niedru jumtu??!! Vai no tiem pašiem māla ķieģeļiem? No ventilācijas, no mājas elpošanas, mitruma, galu galā, no krāsns ierīkošanas un visāda veida drošības viediokļa.

  Protams, ka ar visāda veida palīgvielām piebāztā masu produkcija nav tas labākais (bet citādi masas nevarētu piebarot, un, no otras puses, dzīves ilgums šobrīt vidēji 2-3 reizes pārsniedz dzīves ilgumu pirms dažsimt gadiem, kad par ķīmisko sintēzi neko nezināja, un naftu ieguva dažas mučeles gadā.)

  Bet kāpēc atteikties no reāli derīgiem un labiem sasniegumiem, kas bija pieejami vēl mūsu senčiem??
  Galu galā, gadu tūkstošiem cilvēka dzīve un izdzīvošana bija atkarīga no tā, kā viņam izdosies atkarot no meža un nosargāt savu pasauli. Tas bija ceļš uz labāku, vērtīgāku pārtiku, ceļš no asimetrijas uz simetriju, ceļš no netīrības uz higiēnu utt. Vai ir prātīgi to visu atmest, ja ir iespēja izmantot.

 3. It kā pilsētā ir lielāka higiēna nekā laukos 😀
  It kā pilsētā ir lielāka simetrija nekā laukos 😀

  Cilvēkam nekas ne no viena nav jāatkaro – tam ir jāiemācās dzīvot ierindā/saskaņā ar norisēm dabā – nevis jāmēģina to pakļaut.

 4. @Aigars Brūvelis to Alekss

  Nav jau runa par pilsētu vai laukiem. Viss atkarīgs no paša čakluma un iekšējās sajūtas. Manai vecmāmiņai savulaik pilnīgi dziļos laukos, īstā lauku mājā uz grīdas ne smilts graudiņu atrast nevarēja, durvju priekšā ziedēja rožu dārzs (70-tajos, kad stādus nevarēja tā vienkārši nopirkt!), bet govis no veselības bija spožu spalvu un apaļīgi laimīgas. Ne jau par to ir stāsts.

  Stāsts ir par to, ka, cilvēciskojot vidi – parādoties mazgāšanas līdzekļiem, priekšstatiem par higiēnu, pilnvērtīgam uzturam, potēm, medikamentiem utt. radikāli pieauga cilvēku vidējais mūža ilgums un katra atsevišķa cilvēka dzīves kvalitāte. Tas ir nenoliedzams fakts un jebkuras ideoloģijas pareizības/nepareizības kritērijs.

  Paņemam apmēram 45-55 gadīgu cilvēku, kas nodzīvojis vismaz 20 gadus attiecīgos apstākļos un salīdzinam ar “kontroleksemplāru”: izskatu, vispārējo veselības stāvokli, zobu esamību/neesamību, pēdu, plaukstu, pirkstu, nagu stāvokli, hroniskās kaites, enerģiskumu.. Ātrāk nav jēga, jo no dabas līdz gadiem 25 ir ielikta liela izturības rezerve. Redzama nodilšana nepareizos apstākļos dzīvojot, sākas ap 35-40.

 5. hei! man ir lieta, kas nepieder man, un ko nemaz negribu piesavināties, pat ja īpašniekam tā vairs nav vajadzīga. Tas ir tāds organīds, sanāca atrast Drustos Saulgriežu pasākumā. Iedomājos, ka varbūt nav pārāk daudz tādu pa Latviju, vai varbūt zaudētāja lasa tavu blogu. Varbūt izlasīs šo, vai varbūt Tu zini, kam pazudis.

 6. @edGars
  Sveiks, Edgar.
  Tas orgonīts ar ļoti lielu varbūtību būs pazudis man. Svinēju Saulgriežus Drustos un pirms tam arī palīdzēju Piltiņkalna sakopšanas darbos.. un tur to arī būšu pazaudējis. Tas ir savdabīgs ar to, ka tas ir it kā noskrāpēts, tāds kā nedzidrs un duļķains, taču to man sūtīja pats autors, piebilstot, ka, neskatoties uz to, tam piemītot visas labās īpašības. Neticami… Kad viesojos pie Kaspara Jumpravā, šķiet, viņam pat minēju, ka savējo pazaudēju… un, ja vien neesmu to nosapņojis, Kaspars atbildēja, ka “droši vien to atradīs kāds labs cilvēks”.. Šis stāsts ir gluži neticams.. Mums katram tādu derēja, vai ne? Sazināšos ar Kasparu, lai mums sasūta vienam otra e-pasta adreses..

 7. Izlasot “Ir” rakstu, rodas jautājums – kādiem parametriem būtu jāatbilst tavai “izredzētajai”?
  Vai vēlies sev blakus meiteni spalvainām kājām, padusēm un aizaugušām uzacīm, jo savādāk nebūtu pietiekani “dabiski” un kas mēnešreižu laikā nelieto tamponus (jo tie noteikti nav “videi draudzīgi”) bet izmanto kaut kādu zāles kušķi?! …meitenēm tā ieta nav tik vienkārša, jo ,atgriežoties pie viduslaiku higiēnas normām, var viegli iedzīvoties nelabās kaitēs…

 8. @Alekss ideja ir:

  ar piemēru parādīt, ka var arī savādāk, nesamākslotāk tīrāk (formas tīrība..)..

  izbaudīt kā tas ir atgriezties pie nulles punkta un pārdizainēt dzīvi..

  tuvāk brīvībai..

  veselīgāka, spēcīugāka, laimīgāka garāka mūža meklējumos..

  utml..

  guļbūve ir ok, bet izmaksā dārgi. savādāk varbūt ir tiem, kuriem ir savs mežš, un pat tādā gadījumā šķiet sanāk dārgāk.. neesmu rēķinājis, jo nav aktuāli

  arī māla ķieģeļi izmaksā ļoti dārgi..

  par dzīves ilgumu denākos laikos nepiekrītu.. ja arī mūsdienās cilvēki dzīvotu ilgāk nekā kādreiz, tad pavēro kādas ir standarta mūsdienu cilvēka vecumdienas.. no daudziem civilizācijas “labumiem” novārdzināts tablešu rijējs un slimnīcu klients..

  es neatsakos no litām. es vērtēju no nulles punkta. kas man nav vajadzīgs – nav vajadzīgs – lietoju to koman vajag.

  es lietoju gan datoru, gan internetu, mobilo telefonu, velozipētu utml, jo šīs ierīces uzskatu par “šobrīd” vajadzīgām..

  man ar higiēnu viss ir kārtībā. es mazgājos gandrīz katru dienu. tas, ka es nelietoju mazgājamos līdzekļus nenozīmē, ka bez tiem nevaru noamzgāties 😉 tas ir viens no lieliem mītiem..

 9. Paldies Tev par to, ko Tu dsri – uzlabo savu dzīves kvalitāti un ar saviem veikumiem dalies ar apkārtējiem !
  Man ir patiess Prieks !

  Skanēs egoistiski, taču nekā svarīgāka man par sevi šajā pasaulē nav.
  Dzīvoju pēc savas iekšējās pārliecības, līdz ar to atbalstu veselīgu dzīvesveidu – dzeru zālu tējas, ārstējos ar dabas līdzekļiem.
  Vienvārdsakot ticu Dabas spēkam, kurš, ja to mēģina saskatīt, ir ārkārtīgi liels.
  Taču es atšķirībā no Tevis nespētu pilnīgi bez ierastā konforta. Tādas ir pašreizējās sajūtas, var jau būt, ka pēc gadiem būs citas sajūtas.

  Lai Viss Izdodas !

 10. @Maira paldies!

  ir programmas, kuras parasti netiek identificētas. kad tās ieraugi, iemācies tās pārprogrammēt, paverās citi plašumi.. vairs nav programmu robežu – varu vai nevaru.. ir tikai – vēlos vai nevēlos..

  prieks, ka esi “uz ceļa”! 😉

 11. Ja viss atkarīgs no paša čakluma un iekšējās sajūtas, tad manuprāt Kaspara čaklumam un iekšējai sajūta ir ok, bet galvenais viņam pašam tā šķiet ok?

  par cilvēcisoto vidi 😀
  – vai tiešām domā, ka uz naftas un citām spēcīgām ķimikālijām bāzētie mazgāšanās līdzekļi (šampūni, dušas želejas, veļas pulveriem…) ir veselīgākais cilvēkam? 😀
  – vai tiešām domā, ka tu lielveiklos pērc pilnvērtīgu uzturu? 😀
  – vai tiešām domā, ka potes ir cilvēkam noderīgas? 😀
  – vai tiešām domā, ka tradicionālai medicīnai rūp izārstēt cilvēku un novērst tā saslimšanu? 😀
  – vai tiešām tici, ka cilvēki pirms verdzības laikiem (krustnešu militārās un ideoloģiskās pakļaušanas un ēbreju finanšu terorisma) dzīvoja īsākus mūžus nekā cilvēki šodien? 😀
  – vai tiešām domā, ka dzīvot smirdīgā, piesārņota pilsētas gaisā, šaurā ūķī padomju bloka mājā (vai citā dzīvoklī), pavadīt laiku sastrēgumos, klausīt savam priekšniekam un vairot viņam peļņu vai arī kļūt par naudas un varas akumulētāju pašam ir Cilvēciskotas vides parametrs? 😀

 12. Sveiki, es gan gribētu saprast par tiem sintētiskajiem maisiem kuros piepilda ar smiltīm vai tie tiešam ir veselīgi?

  Apaļas būves ir izturīgas !

 13. Raksts žurnālā kā svaiga dvesma! Apsveicu ar to, ka esi nonācis pie sava nulles punkta un ka esi sajutis, kas Tev jādara. Protams, tūkstots un viens jautājums no komentētājiem – kam tas viss, neveselīgie maisi, šāmpūnu neizmantošana utt. Iedomājos, ka tie cilvēki, kas atver šo saiti, lai Tev ko iebilstu vai “konfrontētu”, nav palikuši vienaldzīgi un viņos Tava izvēle ir kaut ko uzjundījusi. Tu esi viens no tiem, kas iekustināja Visumu tepat mums zem Latvijas debesīm. Fooorši! Riktīgi forši. Būs jāaizbrauc ciemos. Aizvedīšu Tev zāļu tējas.
  P.S. Kā pārcieti zibeņus un pērkonus? Un par matu mazgāšanu ar ūdeni – arī interesē. Pēc cik ilga laika tie sāks mirdzēt un spīdēt, kā ar šampūnu mazgāti. Tam noteikti tā ir jābūt. Jau vairākus gadus mazgājos tikai ar ūdeni un ir ļoooti labi.

 14. @Gunta paldies! priecāšos par apciemojumu un tējām! 🙂
  tiktiešām debesis ir sakustējušās.. turpinam un griežam! 🙂

  ar matiem vēl jāturpina eksperimentēt. pirms nedēļas izmazgāju ar ziepēm. sanāca labi sasmērēties ar fleksi graizot auto riepu 😀 kontrasts bija paliels

 15. Pavisma noteikti Tu vienai daļai cilvēku esi iedvemsas avots. Tajā skaitā arī man 🙂 Un Tev pavisam noteikti paveicās, ka šajā dzīvē esi vīrietis, lai sāktu realizēt šādu dzīvesveidu.
  Lielo zibeņu parādi aizvakar skatījos no Ikšķiles balkona un domāju – hmm, kā tur diez tas Kaspars starp smilšu maisiem. Kur Tu tur slēpies no lieliem lietiem?

 16. @Gunta uhhh, zibeņi bija feinie!!! skatījos caur treilerīša logu 🙂 treilera pieliekamo telti gan, laicīgi redzot melnos mākoņus, daļēji izjaucu, lai neaizpūš, kā tas jau 2x ir sanācis 😀

  pirmajā aizpūšanas reizē bija interesantais piedzīvojums – kad telti aizpūta pa gaisu, ar aigaru bruveli ķērām to turēt, lai mantas zem tās neizmirkst.. bija tik milzīgs lietus gāziens un vējš, ka šķit, tā arī jūtās jūrnieki jūrā, kad saplēsta bura, un to lautkā jānotur, lai tā neaizlido.. mēs paniski smējāmies, jo tas šķita tiiik jautri!!! sajūta bija, ka vējš mūs mētā pa lielajām lietus lāsēm…

 17. @kaspars strazdiņš
  Ehhh, labi! Pasai stihijai viduci!
  Tie zibeni bija labaki par vislabako, ko rada kino! Un tas viss par baltu velti. Labakas lietas ir par velti, ko Tu jau zini 🙂

 18. Kādiem nosacījumiem jāizpildās, lai tiktu uz Tava pleķīša būdu celt?

 19. Sākumā- paldies, Kaspar, par uzņēmību!
  Vislabāk patika par tām līķu linu biksēm.
  Lietas tev kalpo, nevis tu pārtop par lietu, tās izmantojot. Ja nav dvēseles, tad, varbūt, ir citādāk…
  Ne ir svarīgi, kas cilvēkā ienāk, bet gan tas, kas no viņa iziet ārā!
  Marka 7:
  14 Un, ļaudis atkal (Jēzus) pieaicinājis, Viņš tiem sacīja: “Klausait Mani visi un saprotiet.
  15 Nekas cilvēku nevar apgānīt, kas no ārienes tanī ieiet, bet, kas no cilvēka iziet, tas apgāna cilvēku.”
  16 Kam ausis ir dzirdēt, tas lai dzird.
  17 Un, kad Viņš aizgāja no ļaudīm namā, Viņa mācekļi vaicāja pēc šās līdzības.
  18 Un Viņš tiem saka: “Vai arī jūs esat tādi nesaprašas? Vai jūs nesaprotat, ka nekas, kas no ārpuses ieiet cilvēkā, viņu nevar apgānīt?
  19 Jo tas neiet viņa sirdī, bet vēderā, un iziet laukā.” Tā Viņš atzina par šķīstu katru barību.
  20 Bet Viņš sacīja: “Kas no cilvēka iziet, tas apgāna cilvēku.
  21 Jo no iekšienes, no cilvēka sirds, iziet ļaunas domas, nešķīstība, zādzība, slepkavība, laulības pārkāpšana,
  22 mantkārība, blēdība, viltība, ienaidība, skaudība, Dieva zaimošana, lepnība, vieglprātība.
  23 Viss tāds ļaunums iziet no iekšienes un apgāna cilvēku.”
  http://bibele.lv/bibele/bibele.php
  Cik gan daudz ir dzirdēts par noklīdušajiem, cilvēkiem, kas Dievu atrod. Spilgtākais astrālais ceļotājs priesteris Jānis Kalniņš! Ir pieejama viņa liecība, pieredze skaistā mazā grāmatiņā.
  Lai Dievs jūs sargā, okultisti, un izglābj. Nost ar sātanismu!

Comments are closed.