rieksti – aprikozes

aprikožu kodoliņi

meklējumos, kādus riekstus latvijā var izaudzēt, uzgāju aprikozes. kauliņā ir mandelei līdzīgs “rieksts” un arī garšo, iespējams pat labāk kā mandele. mazāks gan un arī ir ko padarboties, lai aprikozes kauliņu atlauztu.

tehniski aprikožu kauliņi it kā neskaitās rieksti, bet, ja blakus noliekam mandeli, lielas atšķirības nav 🙂

no latvijā audzējamajiem riekstiem esmu apzinājis:

lazdu riekstus
valriekstus
aprikozes
ciedru riekstus

starp citu, aprikožu kauliņu lietošana uzturā (dienā ap 10) ir viena no daudzajām metodēm kā izārstēt vēzi

8 thoughts on “rieksti – aprikozes”

 1. No tava saraksta reāls variants – lazdu. Ļoti sen esmu manījis valriekstam līdzīgu, bet ciedru rieksts galīgi ni, ja arī tas koks izaugs un būs čiekuri, tad rieksts nebūs liels. Kļūdos?

 2. @Viks valriekstiem ir dažādas šķirnes. valrieksti uzmeklējami pat rīgas parkos. esmu pāris šķirnes riekstus, kuri vākti no šiem parkiem mēģinājis, vieni bija diezgan nelietojami, bet otrie tīri lādzīgi! garša gan nebija tik izteikta kā pierasts. bet ja atrastu labu šķirni, noteikti vajadzētu sanākt ar valriekstiem latvijā! riekstus gan dod tikai pēc padsmit gadiem..

  arī aprikozes latvijā ir audzējamas.

  par ciedru riekstiem latvijā nezinu, bet par pašiem ciedriem gan.

  protams lazdu rieksti ir vispopulārākie no pieejamajiem riekstiem latvijā, bet ir vēl daudz un dažādi šobrīd vēl nezināmi koki, kuri dod augļus un riekstus un ir latvijas apstākļos audzējami. jo ne visu veikalā pārdod 🙂

 3. ar aprikožu kauliņiem uzmanīgi, ir lasīts vairākās vietās, ka viņi ir indīgi, daudz lietot nevar.

 4. Aprikožu kauliņos ir zilskābe, ja nemaldos. Viņi ir diezgan garšīgi, bet, tiešām, indīgi. Pāris jau apēst var, bet vairāk gan nebūtu vēlams.
  Ēdamais ir grieķu rieksts – karaliskais valrieksts [Juglans regia] Latvijā aug un salasīt no koka var pat vairākus spaiņus. Tādi paši kā veikalā. Pārējie Manžūrija, melnais un kādi tur vēl, vairāk ir dekoratīva rakstura, jo tie rieksti ir baigi grūti ķeksējami.

 5. Vēl esmu redzējis Kurzemē, ka audzē zemesriektus, tie gan bija nosaukti par zemesmandelēm. Seņča kaimiņam aug Valrieksts, šķirni nezinu, bet var vākt rudenī, līdz Ziemassvētkiem nogatavojas telpā.

 6. Veel noteikti sarakstaa var likt ezerriekstu (tas gan aizsargaajams, bet noteikti vareetu saakt kultiveet savos diikjiishos), dizhskaabardi un chufu.

Comments are closed.