sāļās tējas

domājot kādus garšīgus zālīšu “uzlējumus” varētu lietot, sadomājām, ka tēju varētu lietot arī ar sāli. būtībā sanāk kā dabīgais buljons.

daži uzlējumi un to kombinācijas:

ķimeņu uzlējums ar sāli,
pētersīļu uzlējums ar sāli,
ķimeņu, pētersīļu uzlējums ar sāli,
diļļu, pētersīļu uzlējums ar sāli,
diļļu, pētersīļu, ķimeņu uzlējums ar sāli,
fenheļa uzlējums ar sāli..

vēl var pievienot kādas garšvielas, piemēram piparus.

varbūt ir vēl kādas idejas sāļajiem uzlējumiem?

kā sāli iesaku lietot ķeltu jūras sāli, kurš ir nopērkams svaigēdāju restorānā “raw garden” rīgā, skolas ielā 12. pagaidām vienīgā vieta latvjā, kur to esmu redzējis pārdodam. cena priekš ķeltu jūras sāļa ir ļoti laba! 0,5kg maksā 2,3ls

15 thoughts on “sāļās tējas”

 1. Kapēc no augļiem pārgāji uz tējām? Aplejot ar karstu/verdošu ūdeni nezūd to vērtība ?

 2. @Artis tējas dzeru tikai garšas pēc. kalorijas vairs nelietoju.

  runājot par vērtību pēc aplešanas, nav tā, ka viss zūd, jo ar karstu ūdeni aplieta zālīte nav tas pats, kas auglis vai dārzenis, jo tā nav kā barības viela.. tiek lietots tikai tās uzlējums

 3. @Adžizss viss atkarīgs no daudzuma..
  un tādēļ arī iesaku ķeltu jūras sāli, kurš ir pilnīgi dabīgs atšķirībā no lielākās daļas pārējo nopērkamo sāļu… tas nav termiski apstrādāts, filtrēts vai rafinēts.. žāvē to saulē un ir saglabāti visi tajā esošie minerāļi.. ja parasti nātrija hlorīds sālī ir ap 97%, tad ķeltu jūras sālī tas ir itkā ap 70%. pārējie % ir citi jūrā esošie minerāļi..

 4. Kaspar un meitene, lūdzu, pārtrauciet šo bīstamo eksperimentu ar pilnīgu badošanos.
  Vai arī vismaz veiciet to ārstu kontrolē (kaut vai asins analīzes u.c. pamatizmeklējumi).

 5. A svaigēdāji drīkst ēst gaļu? Nu kaut vai no zvēra, kas vēl nav miris?

 6. @Linda

  Būtībā jau nav tāda “drīkst” vai “nedrīkst”, katrs ēd to, ko vēlas un uzskata par vajadzīgu. Bet es nepazīstu nevienu svaigēdāju, kas ēstu gaļu. Lielākoties svaigēšana nāk arī ar citādāku dzīves uztveri un gaļas ēšana vienkārši vairs nav aktuāla.

 7. kaa var eest galju no zveera,kurs veel nav miris?? svaigeedaaja sadiste?

 8. Sāli organisms prasa tāpēc, ka viņam katastrofāli nepietiek barības vielu. Maini diētu. Dabīgā sāls ir laba lieta, ņemot vērā, ka tās sastāvā ir daudz minerālu, kuri nepieciešami cilvēka organismam. No sāls nevajag atteikties, bet buljons jau nu tas točna nav. Bada laikos daži šitā remdēja izsalkumu un “aizgāja” ātrāk par tiem, kas pacietās un pārcieta šo smago posmu.

Comments are closed.