salmu ķīpu talka aizritējusi!

salmu ķīpu uzlikšanas talka ir aizritējusi! liels paldies visiem, kuri piedalījās!!

savācāmies labi daudz cilvēku. pirmajā dienā ap 15 un otrajā ap 10 cilvēkiem. uz trešo dienu palikām 4 civēki, bet tajā diemžēl lija lietus. pirmās divas dienas bija perfekti izdevušās, jo kā reiz iekrita saulains un salīdzinoši silts laiks. tā laikam bija atvasara.

pārsējām ķīpas, lai stingrākas, krāmējām ķīpas, pildījām spraugas starp ķīpām, likām logu un durvju ailes, dzinām ķīpās kārklu naglas, sēdējām pie raķeškrāsniņas, runājāmies, ēdām, dziedājām utml.. 🙂

kopumā savācāmies lieliska kompānija, domubiedri un draugi.
interesanti bija novērot pāris tendences – apmēram puse, vairāk vai mazāk bijām svaigēdāji un visiem vīriešiem bija bārdas 🙂

pārnakšņojām no ķīpām uzbūvētā nelielā kāntainā mājiņā, kuras grīda bija no ķīpā, sienas no ķīpām un jumts ar pārlikts ar koka mietiem un pār to ķīpas visam pa virsu plēve.

šī nebija tā siltākā mītne, jo bija daudz spraugu, bet labi sasedzoties bija tīri lietojama!

pa divām dienām sanāca sakrāmēt ~2/3 ķīpu.
fotogrāfijas no ķīpu talkas skatāmas šeit

4 thoughts on “salmu ķīpu talka aizritējusi!”

  1. un kapec par ,,veseligo,, eļļiņu nekas nebija pieminēts? hi hi

  2. Ir tā, ka Tu ļoti riskē ar laika apstākļiem. Ja paredzi šogad vēl strādāt ar māla apmetumu, tad esi riskanti tuvu nakts temperatūrām ap 0°C… Ja svaigi uzliktais apmetums dabūs naktī sasalt, tad tas izpletīsies, plaisās. Un pie šī lietainā laika ar augsto gaisa mitrumu būs vispār visai grūti apmetumu apžāvēt. Ja apmetīsi iekšpusi – 100% galvoju, ka tā sāks pelēt!!! Esi uzmanīgs un pieņem pareizo lēmumu pats!

  3. Esam divi cilvēki, gribam palīdzēt darbos, bet nevaram atrast kā ar tevi sazināties. Ļoti interesē raķeškrāsns būvniecība.
    Filips.

Comments are closed.