sarūtotās debesis…

rīgas sarūtotās debesis
ja paskatās debesīs, tās paliek sarūtotākas un sarūtotākas.. pat jumpravā bieži novēroju “režģi” debesīs.. mākslīgus slāņveida mākoņus, kuri ir lidmašīnu “izraisīti”.. tās ir lidmašīnu atstātās astes par, kuras pat parasti vairs neievēro, jo ir izveidots viedoklis, ka šī aste ir kondensāts, kurš rodas dēļ temperatūras atšķirībām, bet ja pavēro, citām lidmašīnām šī aste drīz vien izgaist, tāda kā neliela līnijiņa velkas līdzi ar redzamām beigām netālu aiz lidmašīnas, bet ir tādas, kuru gals nemaz nav redzams, bet pēc kāda laika šī aste pārvēršas milzīgā slāņveida mākonī par, kuru parasti arī tā domā, ka tas ir tāds dabīgs mākonis… bet pavērojot šo asti ilgāk, paveras pavisam cita bilde..

ko uz mums smidzina? tas kaut kas, kas veido šo mākoni taču lēnām nolaižas pār mūsu galvām tiešā vārdu nozīmē! angliski šīs astes dēvē par chemtrails, jeb latviski – ķīmiskās astes, kuras bieži pat aizklāj sauli…

lai ērtāk būtu saskatīt par ko pārvēršas “bezgalīgās” lidmašīnu astes, nofilmēju rīgas debesis. materiāls iegūts ~1.5 stundas filmējot rīgas debesis un pēc tam paātrinot video līdz ~1.8 minūtēm

[youtube]YhCwRgPv0Ho[/youtube]

padziļinātam ieskatam iesaku noskatīties dokumentālo filmu – ko pasaulē viņi smidzina?

11 thoughts on “sarūtotās debesis…”

 1. jaa es arii par to jau kadu laiku apakal biju aizdomajusies.. tik nenormali daudz lidmasiinu.. spilgti zilas debesis ir kljuvushas par retumu.. tas ir bezgala skumji..

 2. Nedaudz liktenīgi, ka uzgāju šo blogu un šo rakstu, jo tieši pēdējā laikā šī tema nodarbina manu prātu.

  Vispār es jau kādu laiku novēroju dūvainu (vismaz man dīvainu) lietu, proti, daudzu lidmašīnu trajektorija ir redzama pirms tam, kad tā tur brauc.. nū, tas tā , ka lidmašīna lido, aiz tās paliek balto dūmu aste, tašu tai priekšā ir tāda kā līnija, it kā turpinājums tai lidmašīnas astei (bet lidaparāta priekšā, kur tas vēl nav lidojis).
  Vai kāds man to var izskaidrot?

 3. @Esespatiunes
  Redzi, ir tāda lieta kā gaisa trases – tāpat kā šosejas uz zemes, tā arī gaisā lidmašīnas pārvietojas pa noteiktiem maršrutiem, lai cilvēki nelidotu, kur nu kuram ienāk prātā un neradītu lieku haosu – katrā ziņā komercreisiem pa šīm trasēm ir jālido.
  Tad nu, ja tev sagadījies palūkot debesīs tādā brīdī, kad gaisa satiksme ir aktīvāka, tad ir ļoti iespējams, ka esi ieraudzījis, kā lidmašīna veic šo gaisa trasi “iepriekšējās pēdās”, t.i., cauri iepriekšējās lidmašīnas atstātajiem izmešiem, vai arī blakus tiem.

  Starp citu, par pašu video – trūkst laika uzskates līdzekļa. Kaut vai maziņš pulkstenītis stūrītī visu ziņu padarītu krietni vien labāku.

 4. Es par pašu video kvalitāti, parasti šāda lietas ērtāk taisīt izmantojot TimeLapse metodi, kad fotogrāfē ik pēc pāris min vai sek un tad tos visu foto saliek kopā kā filmu! 😉

 5. @Kaspars nu tas gan, timelapse būtu ērtāks risnājums, bet man nav kamera vai fotoaparāts, kurš to atbalsta. filmēju ar kodak zi8

  paātrināju ar quicktime eksportējot 2 kadrus sekundē un pēc tam atkal importējot quicktime kā bilžu sevenci 25fps 🙂

 6. Starp citu – ir pret chemtrails arī ierocis izdomāts saucās cloudbuster. Pats neesmu pārbaudījis gan….

Comments are closed.