skūšanās ar smalcinātām linsēklām..

skūšanās ar smalcinātām linsēklām..labs laiks pagājis kopš pirmo reizi pamēģināju skūšanos ar linsēklām (nelietojot skūšanās putas). rezultāti bija pārsteidzoši labi. laikam tik patīkamu skūšanos vēl nebiju piedzīvojis.. tas unikālais šajā lietā ir linsēklu izteiktā gļotainība, pie, kuras ziepjveidīgie (tai skaitā putas) skūšanās līdzekļi nobālē. tas man atrisināja mūžīgo problēmu ar satraumētu kakla ādu (āda man ir pārspīlēti jūtīga jau daudzus gadus, bet par laimi atrodu vairāk un vairāk variantus kā to atveseļot un padarīt izturīgāku). ar šādu skūšanās metodi sagriezties ir sarežģītāk nekā ar piemēram putām, jo linsēklas gļotas neatļauj aizķert ādu, līdz ar to tā netiek tik ļoti kairināta.kā viss notiek..

1. nopērkam linsēklas. (vislabāk jau protams būtu pašiem saaudzēt 🙂 )

2. dažas stundas, vai kaut vai pāris, ja steidzīgāk, vai arī pirms gulētiešanas, trauciņā ieberam nedaudz linsēklas (1-3 ēdamkarotes) un pārlejam ar ūdeni. ~3x vairāk nekā linsēklas (ūdens un linsēklu daudzums protams ar laiku katram izstrādājas individuāli )

3. kad linsēklas izmērcētas, ar blenderi tās sasmalcinām un darīts!
otro punktu var padarīt vēl vienkāršāku lietojot jau sasmalcinātas linsēklas, piemēram iegādājoties tās lielveikalos, kuras parasti atrodas diētisko produktu plauktos.. process tas pats, tikai nav vajadzīgs blenderis un pati blenderēšana. domājams, ka arī atmiekšķējas ātrāk. šķiet gan, ka svaigi blenderētām linsēklām gļotainība ir izteiksmīgāka, jo smalcinātajām linsēklām šķiet ir izspiesta eļļa.

šo linsēklu līdzekli var uzglabāt ledusskapī līdz 3 dienām, ja ledusskapja nav, tad 2 dienas.

dēļ ādas jūtības pēdējos gadus biju sācis piekopt metodi, ka sejas daļu skuju ar elektrisko aparātu katru dienu, bet kakla daļu ar skuvekli reizi trijās dienās, lai nebūtu jāpiedzīvo sakairinātās ādas nepatīkamās sajūtas katru dienu. āda vienmēr vairāk vai mazāk bija apsārtusi, sakairināta, rugāju ataugšanas procesā, sajūtas bija vēl neomulīgākas.. vasarā, kad dēļ kādas alerģijas nokļuvu pie ārsta (cerams, ka tas bija pēdējais ārsta apmeklējums, protams gan ne dēļ pašiem ārstiem..), pastāstīju arī par šīs jūtīgās ādas problēmu un ārsts ieteica kakla daļu skūt katru dienu. un tik tiešām! bija mazliet labāk! bet joprojām ne labi.. biju ticis vaļā no nepatīkamās sajūtas, kad rugāji augot ādu satraumē vēl vairāk.. un pēc kāda laika nāca informācija par linsēklām, tas tik bija atklājums! 🙂

ar tām pat nav jēga sākt sacensties viss “sensitīvākajām” putām!

interesants novērojums, ka skuveklis kalpo ilgāk un var noskūties pat ar neasāku skuvekli. visticamāk jau gan tādēļ, ka izmantojot putas skūšanās ir stipri abrazīvāka un ar neasu skuvekli āda tiktu pamatīgi satraumēta.

šobrīd izmantoju trīskāršo skuvekli, bet ir doma pamēģināt skūties ar žiletēm, kas būtu daudz lētāk un iespējams tik pat efektīvi (pirms linsēklu atklājuma, ādas jūtīguma dēļ, pat nebija vērts par to domāt), tikai šāds skujamais vēl jāatrod. noteikti ziņošu par panākumiem!

svarīgs arī ir fakts, ka veikalā nopērkamajās skūšanās putās ir dažādas ķīmiskas vielas, un kā labi zināms, āda visu uzsūc un šīs vielas nokļūst organismā.. putu ražotājiem gan nav ko satraukties, jo ir taču zāļu industrija, kura atbildību novāc.. (pie tam ārstējot “simptomus”) kā arī, ja viss izskatīsies pārāk vienkārši, ka kaut vai var iztikt tikai ar attiecīgām ziepēm, tās putas nebūs tik pieprasītas…

šī metode protams ir noderīga ne tikai tiem, kuriem seja jāskuj, bet arī sievietēm.ieguvumi..

gandrīz par brīvu,
netraumē ādu (ja kādam arī traumē, tad noteikti mazāk nekā ziepjveidīgie līdzekļi),
netiek traumēta sejas ādas aizsargkārta ar ziepjveidīgo līdzekli,
netiek lietota ķīmija,
lielāka neatkarība no ražotājiem,
skuveklim ilgāks mūžs,
pietiekoši efektīvi var skūties arī ar neasāku skuvekli.

labprāt dzirdētu par jūsu panākumiem!

33 thoughts on “skūšanās ar smalcinātām linsēklām..”

 1. Lieliska ziņa! 🙂
  Satraumēta āda ir mana mūžīgā problēma, cerams šis atrisinās tās raizes 🙂

 2. Izmēģināju – metode ir perspektīva, bet jānovērš tehnoloģisks trūkums – četrkāršā skuveklī sēkliņas/miziņas sasprūst un skūšanās efekts zūd… Izmantoju jau gatavas smalcinātās linsēklas.

 3. Skuvekļus ar nomaināmām žiletēm var atrast Rīgā centrāltirgū būdiņās. Viskvalitatīvākais ir Wilkinson Sword nevis Ķīnā ražotie.

 4. Es esmu gājis no otras puses. Skujos ar žileti nu jau vairākus gadus. Pašu aprātu var iegādāties centrāltirgū, žiletes Drogas veikalos. Izmantoju tikai aukstu ūdeni. It kā jau ir OK, bet reizēm tomēr iznāk satraumēties. Pamēģināšu linsēklas, domāju, ka līdzēs.

 5. Pamēģināju ar linsēklām noskūties. Jāsaka, ka labāku skūšanos nemaz nevar iedomāties! Pēdējā laikā vispār neizmantoju nekādus skūšanās krēmus utt. Vienkārši aukstu ūdeni, bet tā bija samērā sāpīga procedūra. Tagad tīri, gludi, bez jebkādām sāpēm. Fantastika! Sanāca pašam sev uzdāvināt labu dāvanu Ziemassvētkos. Būs jāizmēģina arī citi paņēmieni un receptes, kas šajā blogā ir un, lai iet ieskrieties visa farmācijas un skaistumkopšanas industrija.

 6. Jā un kā jau rakstīju lai arī ir sāpīgi, bet iespējams tas ir.

 7. P.S. Paldies Kaspar arī Tev par to dāvanu Ziemassvētkos! Un priecīgus arī Tev šos svētkus.
  Zini vakar vakarā domāju par pantiņu, ko nosūtīt draugiem un paziņām, nekas lāga nesanāca, lai arī dzeju rakstīt protu, bet tad atausa viena doma. Rakstīšu tā:
  Šajos svētkos nolēmu apsveikumus sūtīt tikai tiem draugiem un paziņām, kuri iepriekšējā gada laikā izdarījuši ko labu man, kaut vai uzsmaidījuši, jo arī smaids var nozīmēt tik daudz. Domāju, ka diez ko daudz tādu cilvēku nebūs un būs iespēja pat ieekonomēt, bet izrādījās, ka apsveikums jāsūta gandrīz katram. Morāle – kā izrādās, vai nu uz pasaules nemaz nav tik daudz ļaunuma, vai man apkārt ir tikai labi cilvēki. Vai tas nav skaisti?!? Tāpēc nosūtu šo tekstiņu arī Tev, jo ja man būtu Tavs mobilā Nr., Tu noteikti saņemtu šādu sms!

 8. Veel pastaav iespeeja neskuuties 😉
  Iznaak veel leetaak un nekaitiigaak !!!

 9. Starp citu, interesanta saite, der aizdomāties. Cilvēks mūžā ārstu nav redzējis un lūk rezultāts: http://www.yapfiles.ru/show/55323/70f2a7c2e6193a7e792faa0f00051378.flv.html
  Jau sen uzskatu, ka medicīna un farmācija mūs tikai un vienīgi bendē. Vēl viens pierādījums tam ir paša pieredze – esmu donors ar augstu trombocītu līmeni, sanāca sagriezties, uzlika man divas šuves. Aizgāju nodot asinis, a mani uz pusgadu atšuva. Zinu, ka tiem ārstiem ir skolā borēts gadiem ilgi kāpēc, bet man ir tikai viens jautājums – ko tādu manī kopā ar anestēziju ielaida, ka manas asinis kļuva nelietojamas uz pusgadu?

 10. @Māris Bērziņš situācija norādītajā klipiņā interesanta.. vai tur tika arī minēts, ka šī sieviete nav bijusi pie ārsta? ar krievu valodu man tā vidēji 🙂
  nevar jau protams zināt, tik pat labi tā var būt nepatiesa informācija..

  tiešām, interesanti būtu noskaidrot, kas par iemeslu pus gada klusēšanas periodam uz asins nodošanu, izklausās jau nu dikti aizdomīgi 🙂

 11. Bija vēl viena ideja, ko vēl nenorealizēju. Tātad, lai sekmīgi noskūtos, vislabākais ir kaut kas slidens un nekairinošs. Tipiski ziepes, taču tās attauko ādu.
  Ņemam olīveļļu vai saulespuķu eļļu, nedaudz piejaucam ziepes, lai labāk sajaucas ar ūdeni, un sakuļam mikserī kopā ar ūdeni. Vajadzētu sanākt kaut kam putainam, baltam un slidenam un LĒTAM, kas nekairina ādu, to nedaudz ietauko, taču neatstāj pārāk taukainu.
  Un vispār, viskvalitatīvāk varot noskūties ar bārdas nazi, to man ir teikuši vairāki frizieri.

 12. @Pēteris skūties var arī tikai ar eļļu, bet mana āda to nepanesa.. slīd ļoti labi, bet jūtīgu ādu kairina.

  pirms skūšanās skujamajā daļā iemasē kādu augu eļļu (mēģināju ar extra virgin olīveļļu) un pagaida 5 minūtes kamēr tā iesūcas.

 13. @kaspars strazdiņš
  Tur tika minēts, ka tai sievietei nav absolūti nekādas medicīniskās vēstures, jo viņa esot no dziļiem laukiem. Varu tikai teikt, ka nu jau kādus piecpadsmit gadus man nav ģimenes ārsta utt. Neslimoju un man viņš galīgi nav vajadzīgs. Jau gadus desmit neeju arī pie zobārsta. Ja kaut kas sasāpās apsēžos un apdomāju, ko daru nepareizi un tad pats no sevis (it kā! ) pāriet. Pēdējo gadu laikā esmu sapratis, ka jādzīvo harmonijā ar savu iekšējo es un, tici man, ir OK! Nesen ar cigareti apsvilināju pirkstus, vakarā padomāju, ko daru ne tā un izdomāju kā izlabot situāciju. Iegāju karstā dušā un kādas piecas minūtes karsējos. Tad, atcerējos, ka man taču būtu jāsūrst apdedzinātajām čūlām. Tici vai nē, bet sāka sūrstēt. Ar visu to, jau pēdējos vienpadsmit gadus dzīvoju ģimenēs, kurās ir mediķi un skaidri zinu medicīnisko izskaidrojumu tai donoru lietai, bet tiem cilvēkiem neko nevar pārmest, jo viņi patiešām svēti tic tam ko saka. Kā nekā desmitiem gadu viņiem tas ir borēts.
  Manuprāt, realitātē ir tā, ka jebkuri medicīniskie preparāti neatgriezeniski sagandē mūs. Padomā, ja organismam nepieciešams pusgads, lai atbrīvotos no vienas špricītes sekām. Un gandēt mūs sāk jau no bērna kājas – pamēģini nosargā jaundzimušo dzemdību namā no potēm! Nesanāks, ārsti, gribot labu protams, sapotēs kaut vai kamēr gulēsi. Bet par to dāmīti Kurskā iespējams neviens dakteris nenojauta. Kaut kāda iemesla dēļ, kaut vai vecāku “zapoja” viņa pirmo reizi varēja parādīties, tikai tad, kad desmit gadu vecumā iekrita, zogot končas vietējā bodē. Tad piereģistrēja, bet sapotēt vairs nevarēja. Tīrs organisms un lūk kāds rezultāts. Un kur ir rakstīts, ka cilvēkiem normāli ir iznēsāt vienu mazuli? Medicīnas enciklopēdijā u.c. izdevumos, kas atbalsta šo krāpšanu. Protams, varbūt es kļūdos, bet kāpēc tad man ļoti labi zināmā (savulaik) dzērāju ģimenītē, kur vecāki štancēja bērnus vienu pēc otra, lai būtu vairāk naudas no pabalstiem par ko dzert, tie sīči bija veseli kā rutki? Vai tikai ne tāpēc, ka vārdus slimnīca, ārsts, dzemdību nams, zāles utt. tā sieviete vienkārši nepazina. Palaida mazuli pasaulē tur pat, kur iepriekš pa dzērumam ieņēma, nomazgāja aukstā ūdenī (siltais atslēgts) un ķērās pie nākamā taisīšanas. Divpadsmit bērni un visi veselīgi. Tad laiki uzlabojās, parādījās visādas bāriņtiesas, atņēma viņiem tos bērnus, bet bija jau par vēlu, viņi jau bija tik veselīgi, ka nevajadzēja ne dakterus ne zāles. Cik zinu, tad viss ar viņiem ir vislabākajā kārtībā arī šodien. Par šo tēmu varētu daudz diskutēt. Nedomāju, ka medicīnas pirmssākumos, tā bija domāta kā liela mēroga krāpšana. Tas notika vēlāk, kad kāds gudrinieks izštukoja uztaisīt biznesu. Tas pats attiecas uz reliģiju u.c. Vakar nonācu pie satriecoša secinājuma. Mums ir kādas sešas no oficiāli atzītām reliģijām un viena no tām ir mūsu senču dievturība, bet cik daudz gan mēs par to zinām un kāpēc tā ir? Tas nav bizness un līdz ar to netiek reklamēts. Bet tā ticība ir radusies šeit un ir vislabāk piemērota šejieniešiem. Savukārt mēs muļķi uzķeramies uz reklāmu un skrienam kaut kādās baznīcās, kas nav mūsu. Zinu, ka haotiski un pa dažādām tēmām nolēkāju, bet, domāju, ka sapratīsi.

 14. @Māris Bērziņš paldies, vērīgas pārdomas. arī sagrozītā vēsture liek cilvēkiem domāt, ka ir jābūt tā kā ir, piemēram maldīgā informācija, ka kādreiz cilvēki dzīvojuši īsāku laiku, bet redz mūsdienu medicīna to esot atrisinājusi, tas pats par zobiem, kad nesot bijuši zobārsti, cilvēki mirusi bada nāvē, jo palikuši bez zobiem un nav varējuši normāli uzņemt barību un vēl kaudze ar visādiem mītiem. tā pat līdzīgi kā mīts par talantiem..

 15. man varen’ patika Maara rakstiitais: apsvilinaaju roku ar cigareti un domaaju,ko daru nepareizi;) kaa buutu ar attureesanos no smeeekjeesanas? 🙂

 16. Nu jau kādu gadu skujos ar linsēklām. Izmantoju Iecavas smalcinātās. Pa šo gadu aizgājusi puse no pakas, kāda glāze apmēram.
  Efekts labs: sejas āda vairs nelobās, kā bija pirms tam. Labs paņēmiens, nu jau varu ieteikt citiem.

  Par žiletēm – pa šo gadu notērēti trīs vienreizlietojamie skuvekļi. Arī tie kalpo ilgi, pat bez asināšanas.

 17. Tikko pamēģināju skūties ar linsēklām. Rezultāts drīzāk labs. Nedaudz saskrāpējos, bet, iespējams, tas tāpēc, ka nebiju vairāk kā gadu skuvies ar žileti (Gillete, 3-asmeņu). Savā laikā piekopu žiletes, vienmēr bija sarkans un sagriezts kakls. Apnika čakarēties, atradu metodi, ka ar matu griežamo mašīnīgi var 5minūtēs nogriezt bārdu pāris reizes nedēļā un miers. Nesanāk gan tīri, paliek pāris mm gari rugāji. Bet ir viens tāds garums, kad nav asi. Nu tātad, atradu šodien veco skuvekli, kas, izrādās, bija totāli neass. Vakar samērktās klijas sablenderēju, masa baigi patīkamā. Sanāca tīri, āda mīksta. Būs jāpamēģina atkārtoti, lai varētu konkrētāk komentēt. Jo pirmais mēģinājums pēc tik ilga laika nav objektīvs.

  Paldies arī komentētājiem! Izmēģināšu “džinsu metodi”. Vienīgi džinsu bikses jāatrod 🙂

Comments are closed.