stereotipi par āfriku..

šis video ir no filmu sērijas par ekobūvniecību pasaulē, bet šoreiz to esmu ielicis dēļ cita iemesla (jebkurā gadījumā, ir vērts noskatīties arī citas daļas), dēļ stereotipiem, kurus veido masu mēdiji – afrikāņi ir necivilizēti, nelaimīgi , badā utml.. cik daudz mēs ticam tam, ko rāda pa televizoru, raksta avīzēs, lielajos interneta portālos un citos masu mēdijos?

8 thoughts on “stereotipi par āfriku..”

 1. Mīļie cilvēki Āfrika ir ļoti,ļoti liela..kur vienā galā(valstī) bads,nabadzība,neizglītotība,noziedzība,cilšu/grupējumu(politisku u.c)kari,izvarošanas utt.)tur jau nākamjā pārticība un laime-respektīvi normāla dzīves kvalitāte..(pat tepat Latvijā mums zināms,ka labklājība ir plašs jēdziens-skatamies pa reģioniem)..Protams,protams masu mēdiji atspoguļo nepatiesību daudz un dažādos veidos,bet mums taču ir atļauts domāt reāli ,loģiski un tad izdarīt secinājumus.. un kurš tad liedz vienkārši aizbraukt un apceļot āfriku un citas zemes? tad redzēsiet kāda ir reālā situācija-atvērsies acis,domāsiet plašāk ar citu pieeju.
  Tā nu ir sanācis,ka man dzīve ir devusi iespēju satikt (KĀ ARI KATRU GADU CEĻOT AR STOPIEM,LIDOJOT, UTT. ARĪ UZ ĀFRIKAS VALSTĪM)daudz dažādus cilvēkus no ļoti daudz dažādām pasaules valstīm,un kāds pulciņš no tiem ir āfrikas valstu pārstāvji.Gan darba lietās,gan sadzīviskās(pat kopā dzīvojot).Tādēļ vienu varu teikt par masu mēdiju nepareizas informācijas sniegšanu-šis video (jā neņem vērā eko būvniecību) ta nu ta būtu riktīgs smagsvars un piemērs kā pasniegt pasaulei nepareizu informāciju..Un galvenais tik lēti un prasti..Vai tiešām ir vēl kāds kas tic tādam atvainojos”sviestam”? un jautājums ticīgajiem(šā video atbalstītājiem -vai esat pabijuši Āfrikā? un citur??Atbildot,tulīt izkristalizēsies kas liek jums noticēt šim.

  Nav redzēti citi video no šīs sērijas. Aiztaupiet man laiku un pastāstiet vai tie ir tik pat neizglītojoši?(atkārtoju-nerunāju par eko celtniecību,par kuru man tumša bilde un ja reiz tā tad neņemos izdarīt skaļus spriedumus par lietām ko nepārzinu-kā jūs,lai nesanāk “iebraukt” (vel pie tam publiski) ar savu nezināšanu “auzās”.

 2. Labprāt,vairākas reizes Marokā(kas gan salīdzinājumā ar daļu ‘melnās Āfrikas”)ir paradīze zemes virsū.BET jau Marokā jo tālāk uz dienvidiem(vai jo tālāk no lielpilsētām.infrastruktūra ir graujoša-ceļi,elektrības padeve,medicīna un elementāra tās pieejamība.( parasts zobārsts ir ekstra)
  Mauritānija,Senegāla-viss iepriekš minētais tikai reiz 2.. Varētu jau likties,ka tādās vietās vajadzētu būt zemām cenām,bet nekā,aplauzos(kaut jau iepriekš no nīstajiem masu medijiem:) zināju,ka Āfrikā-nabadzīgajas valstīs(NE- Marokā,Ēģiptē tur cenas priekš vidusmēra latvieša makiem ir ok-pārbaudīts uz savas ādas:)) viss Latvijas cenās,BET vietējiem ienākumi (ja ir darbs) aptuveni 50 Ls..(vari apskatities IKP wikipēdijā- nebūs ,nebūs melots:))

  Mans draugu un paziņu loks arī mēdz diezgan daudz pavadīt laiku ārpus Latvijas ceļojot.Strādājot brīvprātīgo darbu(piemēram Ganā-dzīvojot tur gadu un vairāk)viņu stāstītais (fotogrāfijās rādītais sakrīt ar man esošo informāciju.

  Kāds mans draugs-no Angolas.Izspruka sveikā no armijas kurā iesauca mazus zēnus-pusaudžus(lai karotu dēļ savtīgu interešu apmierināšanas starp dažādiem politiskiem grupējumiem)principātās ir bandas.Viņu izglāba vienīgi tas,ka viņš bija kristietis būdams bērns aktīvi darbojās baznīcas bērnu korī u.c baznīcas padarīšananās.Mācītājam bija puslīdz liela teikšana un viņš izdabūja manu draugu ārā no turienes.Pēc tam caur visādām kreisām iespējām viņš tika nosūtīts uz Portugāli..(protams kaa viens no nelegāliem imigrantiem)Viņam paveicās-lielākai daļai nē.’tur bērna /cilvēka dzīvībai nav vērtības.

  95% āfrikāņu uz eiropu/ameriku skatās kā uz paradīzi..
  saproti,ka tie stāsti ir no vietējiem.gan uz vietas satiktiem,gan jau eiropā iepazītiem.

  Vēl viena laba lieta ir Lato Lapsa un viņa grāmatas.Iesaku izlasīt “Melnā Āfrika”.(L.Lapsas dzīves mērķis ir atmaskot visādas nelikumības-krāpšanas,melošanas,zagšanas utt. valstiskā mērogā- Latvijā. ) Arī viņš ir liels ceļotājs,un līdz šim viņa viedoklis ir sakritis ar manējo,Tā,ka nebūtu vajadzīgs pēkšņi neticēt viņa”melnajai āfrikai”-man tik daudz drosmes nebija.pietika jau ar senegālu,mauritāniju.

  palasi ,palasi.palasi dažādu vienkāršu ļautiņu aprakstus caur draugu ,draugu,draugu draugiem utt. Nevajag jau tikai no neta ,tv sev informāciju smelties.

  Kāpēc tev gribētos ticēt tam savam video?

  P.s. iesaku nokačāt “Lost boys” dokumentālais kino ar spriedzīti,morāli utt..

Comments are closed.