svaigēšana – ko ēst? – 30 dienu programma

svaigēdāju receptes - 30 dienām

pēc kāda drauga ieteikuma, sākot ar rītdienu savadak.lv, 30 dienas pēc kārtas publicēšu ko es kā svaigēdājs ikdienā ēdu un cik tas izmaksā.. gan receptes, gan atsevišķi komponentus.

tā daudziem ir viena no mulsinošām lietām pārejot uz svaigēšanu – ko ēst un cik ēst?..
ceru, ka varēšu palīdzēt šajā jautājumā..

15 thoughts on “svaigēšana – ko ēst? – 30 dienu programma”

 1. Kāda tur svaigēšana!!! Tagad jauna mode – nosaukums: PUVUMĒŠANA!! Programma vēl stilīgāka, veselas 60 dienas.
  Svaigēšana vairs nerullē!!

 2. Šāda veida ēšanas modelis ir ar plus zīmi, bet tomēr – silts ēdiens silda un ziemā mūsu platuma grādos baroties tikai ar kokteiļiem un salātiem bez siltas zupas šķiet reāla apdalīšana.
  un mani nodarbina doma – vai nevar iedzīvoties kādā kuņģa slimībā neēdod siltu ēdienu… nu jā var jau būt – ka ar laiku organisms pierod utt vairs neprasās… bet tomēr… īsts svaigēdājs nedzer pat siltu tēju.

 3. @Zee piekrītu par tēju. Bet par svaigēšanas kaitīgumu pirmo reizi dzirdu :D. Nekas nav labāks kā tikko noplūkts produkts.

 4. “Nekas nav labāks kā tikko noplūkts produkts.”
  Jā, man arī tā šķiet. Tāpēc nesaprotu Tavu vēlmi atteikties no lielas daļas mūsu pašu platuma grādu dārziņos izaudzētajiem dārzeņiem un pāriet uz banāniem, hurmām utt. Vai maz iedomājies, kā tā hurma tiek apstrādāta, kamēr nonāk uz Tava galda? Vai tiešām labāka nekā tikko no vagas ņemts Latvijas burkāns, kālis vai biete?

 5. @kaspars strazdiņš
  Vai drīkst jautāt, kāda vispār ir Tava motivācija? Piedod, ja kaut kur blogā jau esi to minējis, visu nepārlasīju. Šobrīd ir tā, ka nesaprotu – vai tiešām viss dēļ resursiem? Jo dabai draudzīgs dzīvesveids tas nav, par to liecina tas, ka pārtikāimporta augļus (padomā ne tikai par ķimikālijām, bet arī par degvielas izmaksām, tā sauktu “pēdu”!) VArbūt tas ir eksperiments, cik tālu cilvēks var aiziet? Jogas, tie kas riktīgie asi, jau vispār spēj mēnešiem bez ūdens iztikt.
  Vai kas cits?
  Paskaidrosi savu koncepciju?

 6. @Inga lai maksimāli atslogotu organisma darbošanos priekš barības pārstrādes (ceļā uz saules enerģiju) kā arī, lai sajustu, kad organismam vajag, bet, kad gribās.. vienmēr esmu ēdis daudz un tā arī biju tirpinājis svaigēšanā. tā nu sanāk, ka tas daudzums ko apēdu parasti ir bijis kā priekš 2-3 cilvēkiem… šis ir viens no variantiem neuzturēt pilnu kuņģi kā parasti esmu darījis.. un kā kuņģis sāk tukšoties, tas atkal vienmēr bija jāpiepilda..

  jau bērnībā domāju, kā izkļūt no kuņģa verdzības, jo tas ir bijis kā karalis, kurš diktē savus noteikumus…

  ir labi, ja lietas ir latvijā audzētas, pie tam ekoloģiskos apstākļos. ļoti to novērtēju un lietoju.. vecmammas dārza āboli, pašaudzētais ķirbis.. ķirbis gan izbeidzās, bet būs jāsadomā, kur sagādāt vēl joprojām lietoju kaņepju pienu, arī kaņepes ir ekoloģiskas arī nedaudz medu.. ekoloģisko.. atšķaidu ēdamkaroti ūdenī..

  lielā mērā tā ir sajūta.. kā jūtās tā daru, neskatoties ko citi par to teiks vai domās.

  es turpinu ceļu. nemēdzu apstāties pie vienas lietas, tā arī notiek šobrīd, no svaigēšanas eju tālāk.. jogu neizmantoju, tā ir laba lieta! bet man ir cits ceļš.
  varbūt kādreiz tā arī būs uz mana ceļa, bet šobrīd tā nav..

  tā pilnīgi un noteikti nav tikai ēšana.. tā ir dzīve, filozofija, attīstība… pētu kādi procesi notiek visumā, mūsos, kā tie savā starpā saistīti.. ir tik daudz..

 7. tātad ceļš uz pārtikšanu no saules enerģijas… izklausās interesanti.Un izklausies ļoti motivēts. Vai to var nosaukt par neremdināmu zinātkāri?
  Un kā Tev šķiet, ko šāda pārtikšana no saules Tavā dzīvē uzlabos? Mazāk slimosi? Mazāk darīsi pāri apkārtējiem? Kļūsi labāks cilvēks, palielināsi gaismas daļiņu savā dvēselē?

 8. @Inga arī zinātkāre. es tiecos uz zināšanām, dažādām.. saules energija ir viena no tām.

  viena no svarīgākajām lietām – es būšu vēl brīvāks un varēšu palīdzēt citiem tādiem kļūt, kuri būs gatavi iet līdzīgu ceļu..

  nebūs jādomā par resursiem priekš pārtikas sagādes.

  jau šobrīd vairs neslimoju, bet arī tas, būšu vēl veselāks. saule dod daudzus labumus..

 9. vēl viens jautājums. Vai izmanto koku, jūras, zemes u.c. enerģijas? Vai esi iemācījies tās redzēt un savienoties ar, piemēram, koku enerģētisko lauku? Pieļauju, ka esi, tas droši vien ir viens no pirmajiem solīšiem uz Tavu lielo mērķi…
  Ja esi… vai vari pastāstīt par savu pieredzi un sajūtām? Mani šī tēma patiešām interesē.

 10. @Inga liela daļa enerģijas man nāk kā kosmiskā enerģija. tās ir daudz un dodu apkārtējiem, kam tās ir mazāk. mēs visi ņemam šīs enerģijas vairāk vai mazāk. ar enerģijas transformācju barības aizvietošanai esmu sācis darboties pavisam nesen, tādēļ par savu pieredzi neko daudz pastāstīt nevarēšu.

  ja ir vēlme, varam satikties un aprunāties. sazināties var caur draugiem.lv profilu.

Comments are closed.