ūdens no avota..

sauriešu avotsvakar atkal biju uz avotu pēc ūdens.. tas atrodas aiz sauriešiem, braucot cauri ulbrokai. no rīgas centra līdz avotam sanāk ~20km. priecīgi, ka pie avota ūdens piekļuve ir visu gadu, jo tas neaizsalst.
šoreiz braucu kopā ar draugiem, ar mašīnu. vasarā braukāju ar velosipēdu. ar velo sanāca atvest vidēji 5l. vairāk būtu pasmagi.. brauciens turp atpakaļ gan sanāk 40km, bet tas ir tā vērts!

avotu ūdeni lēju venden 18l pudelē, kuru tukšu iespējams dabūt statoilā šķiet par 5 latiem. tā laikam skaitās kā drošības nauda, jo, ja pudeli vairs nevajag, to, uzrādot čeku, var atgriezt atpakaļ saņemot arī atpakaļ par to iemaksāto naudu.

kādēļ avota ūdens? jo tas ir dzīvs ūdens! ne dižie pudeļu ūdeņi, kuri reizēm maksā dārgāk nekā benzīns, ne krāna ūdens, avota ūdenim pat blakus nestāv.. priecē, ka daudzi cilvēki to novērtē. reti gadās, ka pie sauriešu avota (kautkātā iesaucies, varbūt kāds zin tā īsto nosaukumu?) kāds nebūtu pretī.. reizēm pat ir rindas.

sauriešu avots
sauriešu avots

ķekavas avots
ķekavas avots

par ūdens tēmu ļoti iesaku noskatīties filmu Великая тайна воды. tā ir dokumentālā filma, kur parādīti dažādi eksperimenti ar ūdeni un secinājumi.. dažos vārdos – ūdenim ir atmiņa, tas reaģē uz emocijām, līdz ar to ir svarīgi ar kādām domām un emocijām mēs to uzņemam..

pārsteidzoši, ka tas attiecas pat uz augiem. vienu reizi uztaisīju eksperimentu ar manu palmiņu.. es ar to aprunājos, runādams labas lietas un izsakot tai komplimentus tīrīju no tās lapām putekļus, arī pēc tam ik pa reizei pateicu tai kādu komplimentu, noglāstīju un notika brīnumu lietas, tā sāka labāk augt! visticamāk, ka šinī eksperimentā bija tiešs sakars ar ūdeni un padomājiet, cilvēkā ūdens ir ~80%!

gribētos apzināt vairāk avotu vietas. rīgas rajonā zinu divus – aiz sauriešiem un ķekavas avots. no ķekavas avota gan cilvēki bieži baidās dēļ tā, ka netālu esot kapi, bet ja apzinās to, ka avota ūdens tek no stipri lielāka dziļuma par 100m, tad kapiem vairs nevajadzētu būt problēmai.. ne reizi pie ķekavas avota neesmu bijis, bet noteikti pienāks īstais laiks.. pagaidām pietiek ar sauriešu avotu..

ja tu zini vēl kādus avotus, droši raksti par to komentāros! mēs varētu izveidot avotu vietu apkopojumu, kurš būtu apskatāms šajā blogā un būtu precīzi nolasāmas to atrašanās vietas kartē, jo internetā par avotiem informācija ir ļoti skopa un kādēļ gan tautiešiem jāpērk pusdzīvs dārgs pudeļu ūdens, ja daba mums to piedāvā par brīvu daudz labākā kvalitātē?

34 thoughts on “ūdens no avota..”

 1. Dzīvo ūdeni sākām lietot, kad radās iespējas pašiem aizbraukt pakaļ, atvest. Man ir 5 vietas, kuras izmantoju avota vai vienkārši dzīva ūdens ieguvei.

  1) Jau minētais
  2) Saltavots Siguldā
  3) Ķekavas avots
  4) Viens avots pa ceļam uz Tukumu (šo kartē parādīt nemācēšu)
  5) Akas ūdens no lauku mājām

  Vislabāk man garšo Saltavota ūdens un Ķekavas avota ūdens, bet tā ir gaumes lieta. Rīdziniekiem ērtākie varianti noteikti ir rakstā minētais un Ķekavas avots.

 2. Pirms kādiem astoņiem gadiem braucām arī Ķengaragā, netāli no Daugavas pie t/c Dole. Nezinu vai vēl eksistē, izskatījās ne pārāk labi, jo blakus bija ar pamesta armijas bāze, bet cilvēki arī mēs lietojām un bija labs. Nezinu, vai vēl tur ir, bet ieskriešu apskatīt, kad būs laiks. Tad arī padošu ziņu. Kas attiecas uz ūdens tīrību un dzīvumu ir te vēl daži interesanti cilvēciņi, kas šajā jomā strādā, izmantojot tādas lietas kā organīti u.c. Arī visai interesanti. Iedošu viņiem Tava bloga adresi un tad jau gan viņi paši te uzzīmēsies un liks par sevi manīt.

 3. @Ilze par šo imantas ūdens ņemšanas vietu ir tik pretrunīgas runas, ka skaidrības galīgi nav.. vai ir kādas vienkāršākas metodes noskaidrot, kas tas par ūdeni bez analīžu taisīšanas?

 4. Gan jau ka var ūdeni ņemt arī no nepiemēslotām ūpītēm un ezeriem. Un vēl ir lietus ūdens, viens no labākajiem, sanāk arī praktiskāk.

 5. daudz reižu esmu braucis garām “sauriešu avotam”un vienmēr brīnijies par to ka pieauguši cilvēki apzināti ņem ūdeni no vietas kas ir par tuvu lielai automaģistrālei . Un tad tā purvainā apkārtne ,kas liecina par to ka ūdens šajā vietā ir “stāvošs ” un notece no šejienes ir palēnināta , līdz ar to runāt par ūdens veselīgumu būtu apšaubāmi . Es saprastu ja avots būtu prom no intensīvas automaģistrāles [ te pat ir divas ],un ūdens no avota jau neiztek no droša dziļuma ,kas garantētu nekancerogēna svina savienojumus . Tas ka lieto auto bezsvina degvielu vēl nenozīmē ka ūdens virsmas ir pārstājušas absorbēt[ uzsūkt sevī , asimilēt ] to gāzu sastāvu kas veļas no automaģistrālēm uz zemākām vietām , uz liekņām kur ar augu un lietus palīdzību nonāk dziļāk pazemē , lai pēc tam iznāktu zemes virspusē avota izskatā .

 6. pedejalaika udens ir ieguvis dzeltenbrunu nokrasu. kads zin, kas par lietu?

 7. Pa vasaru ar ģimeni dzīvojam Dārziņos. Visas vasaras garumā dzeram ūdeni, ko ņemam no neliela avotiņa, kas ietek Daugavā(vecajā gultnē). Vienīgā problēma, ka piekļuve sarežģīta…trepītes salauztas, apkārtne piemētāta ar drazām (tāda mūsu sabiedrība), bet šķiet, ka ūdens kvalitāti tas neietekmē…Avotiņš iztek no dolomīta smilšu ieža, ūdens ir ir tīrs un garšīgs…

 8. Kāds Sauriešu avotam analīzes ir taisījis? Lietoju kādus pāris mēnešus un garšo, taču pārliecība par kvalitāti pilnībā nav.
  Trauku apakšās veidojas tumši nogulsnējumi. Ir kādas idejas kāpēc?

 9. Ķekavas avota produkts arī atstāj zaļas nogulsnes 20l traukā. Aļģes?

 10. jārēķinās, ka tas ūdens jau nav destilēts. visam nav jābūt sterilam. katrā akas vai avota ūdenī būs kas vairāk par h2o. tās var būt gan aļģes, gan minerāli..

 11. 25.04.2010 biju pirmo reizi aizbraucis uz Sauriešu avotu.
  Ūdens tiešam ir dzeltenīgs. Jautājums par ūdens analizi ir aktuāls.
  Vai iespējams, ir kāda metode lai pārbaudītu ūdens kvaitāti bez tas nodošanas laboratorijā?

 12. Šodien 09.05.10.pēc ilgāka laika bijām pēc ūdens uz Sauriešu avotu. Ūdens dzeltenīgs, nez vai var lietot? Cilvēka arī neviena nebija, agrāk vienmēr kāds bija.

 13. Šodien biju pie Doles avotā ņemt ūdeni, tīrs, kā kristāls, visus ko pazīstu no tā rajona, ņem tur ūdeni. Cido Grupa bija veikuši tur analīzes un atzina par viss tīrāko ūdeni Rīgā. Mīksts un garšīgs!
  Ja brauc no centra tad jāpabrauc garām Dolei un tur labajā pusē sanāk parks ar spēļu laukumu un pēc tā parka uzreiz ir arī pagrieziens pa labi(pirms baltas sētas) uz smilšainu ceļu, pa to tad arī jābrauc, cik atminos taisni, pa kreisi un tad vēlreiz pa kreisi un esam klāt, nedaudz jāpaiet un lejam iekšā 🙂 Vietējie stāstīja, ka brauc pat ar busiem un lej iekšā pa 20 vendenēm 🙂

 14. ir tada lieta ka no avota Kengaraga udens supers, BET, kad to uzvarit tur pilns ar baltam sudiem….nezinu vai tas ir tikai calcijs kuru parak daudz:?

 15. @Arturs
  pavasarī vienu brīdī mēģinājām ņemt to Sauriešu ūdeni – briesmīgs. dzeltenbrūns un pēc pāris dienām sāk nelabi smirdēt. apakšā veidojas duļķainas, tumšas nogulsnes. cilvēki ar vairs diezko daudz tur negrozās.
  tagad ņemam no Ķekavas avota. tīrs, skaidrs, garšīgs, pagaidām arī zaļās aļģes nav gadījušās.
  100% apmierināta tomēr nejūtos, jo nepatīk, ka šoseja tik tuvu tam avotam. gribētos kādu nomaļāku atrast.

 16. Nu nezinu par to ķekavas avota ūdeni. Jā šosejai tas ir tuvumā tikai pārdesmit metrus, bet nepatīkamākais, ka tas tek caur ķekavas kapiem, kurš ir apmērma +/- 200 metrus no avota. Tā kā šodien var būt garšīgs, bet kādu nelabvēlīgo mikroorganismu iemantosim pēc kāda laika nezinām.
  Par Ķekavas krāna ūdeni īsti nezinu kā tas un no kurienes tek, bet ir cilvēki, kas to dzer no krāna nefiltrējot un nevārot arī vēl šodien un it kā ar veseību lielu problēmu nava.
  Pudeļudens ķekavas avots, tas nav tas. Labākais Latvijas pudeļūdens šķiet ir Baltezers pudeļūdens.
  Pats ilgu laiku lietoju Evian lielo atlaides laikā – vērtēju kā ļoti labu, bija veselības problēmas – palīdzēja.
  Esmu ņēmis no Aglonas ūeni desmitiem litru vienā braucienā, it kā labs, dzērām tikai svaigu (ledusskapī nelikām un nevārījām).
  Ja kāds ir veicis ūdens kvalitātes ķīmisko sastāvu pārbaudi avotos, būtu lūgums šeit to izlikt salīdzināšanai.

 17. Paldies par rakstu un komentāriem.
  Būs jānotestē Ķengaraga avots.
  Vai Mārupē nav kāds avots?

 18. Ar avotiem viss ir skaidrs, bet kas varetu pateikt cik tas – ekoloģiskas automatizētas līnijas, piemeram, „BW 200 by Universal Aqua Technologies, Inc.” (ASV) ir labas, ar ko pilda to pasu Baltezera udeni pudeles? Nav tur kadu zemudens akmenu?
  Vispar cik es zinu, tad latvija un citur pasaule ir loti liela kimikalizacija zeme. Uz laukiem tiek pielietoti visadi pesticidi un citas vielas, kas ir kaitigas cilveka organismam,kas savukart iesucas zeme un dala nonak avota udenos. gaiss ir piesarnots, no bijusas rupniecibas tagad vel sekas ir.
  Tas krievijas armijas bazes riktigi ir sacukojusas vidi, to zinu no redzeta un ne tikai Riga.
  Ta ka udeni labak meklet un nemt tur, kur cilveks reti sper kaju, bet Latvija tadu vietu laikam, ir nu loti maz (par Rigas avotiem – deretu kimiska sastava salidzinasana).
  Ilgdzivotaji vairakuma dzivo blakus tirajiem kalna avota udeniem, svaiga gaisa un kustas, ed pasu audzeto.
  Ir Svētavots Vidzemē – Cēsīs pie Cīrulīšiem. Dzidravots.
  Ir Rogalu avots – braucot ara no Jekabpils Daugavpils virziena aiz pirma liela likuma pa labi (netalu pietura un maza slegta tidzniecibas buda) – esmu nemis. Atrodas grava. Pieder tur blakus dzivojosiem zemes ipasniekiem. Pieeja briva. Ja nem daudz var paprasit kadu 1-2 ls.
  Avota udeni velams izdzert 2 nedelu laika sakot no laika, kad tas tika iepildisanas traukos.
  jur4ciks – visus avota udenus, ko esmu varijis esmu dabujis lidzigu rzultatu, ta ka tos labak dzert nevaritus tira veida.

 19. Kaspar un visi parejie, ludzu, aizmirstiet par Sauriesu udeni!!! Es no diezgan drosiem avotiem esmu ieguvis info, ka Latvija ir vismaz 2 avoti no kuriem udeni nemt ir AIZLIEGTS – energetikas del. Viens no tiem ir Sauriesos, otrs Valmieras pusee, bet tas esot nepopulars un gruti atrodams. Sauriesu udens ir reaali kaitigs – tas degrade, pirmkart, garu, otrkart, miesu. Raksts man ir ka ierosme, lai sagatavotu vairak info par sho. Vairaak drizumaa.

 20. Sveicināti. Ir doma kopā ar dažiem draugiem izveidot Avotu Karti – Google karti, kur redzamas avotu vietas. Datus ievada paši entuziasti, līdzīgi kā šeit.

  Vai tautai būtu interese ievadīt šādā sistēmā avotu datus, ja šāds portāls/karte būtu gatava?

 21. Uz šo dienu avotos ļoti, ļoti reti kad ir tīrs ūdens! Cilvēki to nezin, jo gadu desmitus atpakaļ tāds tas tiešām arī bija. Visi pazemes ūdeņi ir savstarpēji saistīti un tīru ūdeni bez dažādiem piemaisījumiem, parazītiem, naftas produktiem, organismā nešķīstošiem metāliem praktiski atrast vairs nav iespējams. Pēc tam taisot diagnostiku katram rajonam var atrast kādu raksturīgu ūdenī mītošu “dzīvību” – masveidā tiek diagnosticētas lamblijas, apistorhi u.c. Esiet uzmanīgi (!) – uztaisiet tam ūdenim ko dzerat vismaz elektrolīzi vai pamēriet TDS. Arī Evianam tas vairākas reizes pārsniedz pieļaujamo normu.

Comments are closed.