vislabākā matu kopšana..

vislabākā matu kopšana - matus nemazgājotjau vairāk kā pusotru mēnesi matus neesmu mazgājis. mazgāšana ar linsēklām bija labs pārejas posma sākums.. rezultāti ir priecīgi!

neaizraujos arī ar skalošanu, apmēram reizi līdz divas mēnesī. tie ir kļuvuši paklausīgāki un dzīvāki.

jau no bērnības mums visur ir stāstīts un mācīts – matus jāmazgā utml.. tā nu sanāk, ka notiek iejaukšanās matu dabiskajos procesos un kā cilvēks tos sāk mazgāt (ar ziepēm, šampūniem utml), tā tajos sākas juku laiki. attaukojam – sataukojas – attaukojam – sataukojas un tā mēnešiem, gadiem, dzīvēm.. būtībā cīņa ar pašu organismu ar, kuru vajag sadarboties..

no tā izriet loģisks secinājums – jāļauj darboties pašam organismam. tas vislabāk zin ko vajag matiem. jārēķinās gan, ka organisms saistībā ar daudzgadējo matu mazgāšanu ir tik ļoti samulsināts, ka tam vajadzēs kādu laiciņu kamēr tas nomierināsies un mati paliks dabīgi feini, tādi, kādi tie cilvēkiem paredzēti..

nemazgājot matus tie vairs nav tik sausi un nedzīvi atšķirībā no šampūnu uz ziepju aktīvi mazgātajiem, kontrasts pēc kāda laika ir labi jūtams. lielai daļai cilvēkiem mati izskatās pat kā nedzīva šķiedra..

aicinu arī tevi pamēģināt. rezultāti ir patīkami kā arī iegūstam vienkāršāku dzīvi – nevajag matu mazgājamos un “kopšanas” līdzekļus un arī ne pašu mazgāšanu 🙂 (pa retam tik izskalojot) un nevajag pat linsēklas (priekš skūšanās gan vēl noderēs).

kad pārtraukta matu mazgāšana, matu eļļas sāk stabilizēties mēneša līdz divu laikā.

organismā praktiski viss ir no iekšas uz āru..

17 thoughts on “vislabākā matu kopšana..”

 1. njaaa… tas ir paarbaudiijuums- sabiedriibai… vajag 2 meeneshus izoleeties no sabiedriibas,lai neizskatiitos kaa neviizenis… meiteneem tas vispaar buutu naaves spriedums…

 2. @liene kas ir divi mēneši uz mūža fona 🙂
  te nu vislabāk ieplānot kādu mierīgāku periodu. ir variants arī ar lakatiņa nēsāšanu.

  ir vērts tam iziet cauri..

  un galu galā vai nav vienalga ko citi domā, jo taču tās lietas daram dēļ sevis ne dēļ citiem.

 3. Varētu to nemazgāšanu izmēģināt uz jaundzimušajiem bērniem – tā arī nekad nesākt mazgāt. Vīram tēvs nekad nemazgā, normāli mati. Bet mums pašiem gan paliek taukaini.

  Mēģināju ar linsēklām. Taukainiem laikam tomēr neder. Neskatoties uz rūpīgo skalošanu, bija nedaudz taukaini (krita uz nerviem), arī blaugznām nelīdzēja (dabūju tās no drausmīga Sante šampūna).

  Kaņepju eļļa gan blaugznām uzreiz palīdzēja.

  Mazgāju ar olu. Var pat eļļas no matiem izmazgāt, ja samaisītai olai pievieno nedaudz ūdens un iesmērē pusi, izskalo un tad otru pusi – tā pat kā ar šampūnu būtu divreiz jāmazgā.

  Agrāk, kad nezināju arī mazgāju tikai ar dzeltenumu, sākumā pat pievienoju nedaudz sulas. Bet tad izlasīju, ka baltums atbrīvo matus no netīrumiem. Nekad nepaliek baltumi matos, ja mazgā ar siltu ūdeni. Izņēmums ir ja vannas istabā ir vaļā logs vai matus mazgā dušā, tad uzgriežās karstāks ūdens un rezultātā baltums sarec un paliek drusku matos.
  Mati nav sausi, mīksti un tiešām tīri.

 4. @agnese man ir aizdomas, ka tas nelielais taukainīgums matiem arī ir tas dabīgais stāvoklis 😉 mums pa šiem daudzajiem gadiem ir radusies daudzi maldīgi uzskati kā kam būtu jābūt, tā pat arī milzīgs pieradums pie salīdzinoši sausiem matiem.

 5. pirms kāda laiciņa arī izvilku vairākas nedēļas ar nemazgātiem matiem un pirms tam tikai skalotiem. bet man nepatīk matus regulāri ķemmēt, bet lai viņi jēdzīgi izskatītos tad ir jāķemmē. tā nu atgriezos pie nepārāk regulāras mazgāšanas, retāk kā reizi nedēļā. pagaidām.

  katrā ziņā taisnība ir, ka visa āriene ir atkarīga no iekšienes – veselības- vielmaiņas un domām. Sejas āda jau ir visizsmeļošākais uzskates līdzeklis, un protams visas pārējās lietas.

 6. Lai arī daži uzskata, ka linsēklas nepalīdz, atļaušos oponēt! Kad sāku skūties ar šo metodi notika kas dīvains! Proti, sejas āda, kura tika kopta ar linsēklām burtiski atdzīvojās! Matus turpināju mazgāt ar kaut kādu šampūnu, rezultātā galvas āda burtiski uztaisīja revolūciju – aptuveni pēc mēneša ņēma un tādas blaugznas izmeta! Es jau smējos, ka mati pateica: “kā tad tā – sejas ādai tiek, bet mums?” Izdarīju secinājumus un, lai arī turpināju lietot šampūnu, pēc tam matos ieziedu linsēklu želeju (līdzīgi matu želejai). Jau nākamajā rītā blaugznas pazuda! Piekrītu arī Ansim, jo laikam jau visas šīs indikācijas ir unikālas katram no mums tieši mūsu iekšējās tīrības dēļ!

 7. neesmu mēģinājusi nemazgat matus,bet ķemenis tīru ūdentinu bauda vismaz 5 gadus,un protams iknedēļas pirts baudu

 8. @kaspars strazdiņš
  taisnība, nav jāizliekas par to,par ko nevēlies būt. :D- par lakatiņu var padomāt- bet laba ideja – vasaŗa nēsāt matus sasietus ,vārdu sakot tā,ka neviens nepamanītu- vai arī vispār izolēties no sabiedrības

 9. starp citu- par linsēklām- veikalā vr nopirkt jau sasmalcinātas linsēklas- tās var lietot gan ārīgi,gan iekšķīgi. tik tagad atcerējos par to- 2 nedēļjas jau dzeru pa vakariem linsēklas ar ūdeni- lai organisms attīrītos,.bet var taču vēl ar tām matus mazgāt!
  linsēklu slavināšanas blogs 😀

 10. @liene kas gan var būt labāks par linsēklām un kaņepēm! 😀

  iekšķīgi tomēr iesaku lietot nesmalcinātās linsēklas (tās labi sakošļājot) vai arī sasmalcinātas linsēklas krekeros, šeit recepte – http://www.savadak.lv/svaigedaju-receptes/

  ja iekšķīgi tiek lietotas veikalā pirktās smalcinātās linsēklas, tad lielākā jēga tur būs no šķiedrvielām, bet citi daudzi labumi jau būs “izkūpējuši”. pārstrādātas linsēklas salīdzinoši ātri zaudē daļu savu labumu. ārējai lietošanai protams nekāda vaina 🙂

 11. Es bērniem matus mazgāju tikai ar ūdeni. Šampūnu šie nav redzējuši. Meitai, 4gadi,mati nav nemaz taukaini…pat ļoti normāli. Tā ka varbūt tas matu taukainums ar laiku pāries,kad galvas āda pieradīs.

 12. Es censhos mazgāt 1x nedēļā( lieku astē, lai neredz taukainumu),bet tā kā mammai ir linsēklas,pamēģināshu ar to! Vēl mamma pamēģināja dadžu sakņu novārījumu, teica,ka baigi feini. 🙂

 13. Tad jau,manupāt,tas princips-jo vairāk mazgā-jo vairāk taukojas attiecas arī uz sejas ādu!

 14. Linsēklas ieteicams iekļaut uzturā maltā formā, jo tikai tādejādi organisms spēj uzņemt visas to sastāvā esošās vērtīgās uzturvielas. Vispareizāk būtu linsēklas samalt tieši pirms to lietošanas, lai to sastāvā esošās vielas pēc iespējas īsāku laiku saskartos ar skābekli un gaismu!

Comments are closed.